Author Topic: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?  (Read 27503 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
5???  :pad:

Offline bickobickovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ako sam iz HRV, izbjeci placanje doprinosa mogu ako odem npr. agencijom iz Srbije?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako sam iz HRV, izbjeci placanje doprinosa mogu ako odem npr. agencijom iz Srbije?


pa normalno

mada, ponavljam, neki ljudi zabriju po 10 godina na brodovima, i onda u starosti nemaju dovoljno uvjeta za mirovinu ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Šefe, with all due respect, sumnjam da će ovdje išta ostati za mirovinu kad mi mlađi dođemo u te godine...
Once a sailor, always a sailor.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Šefe, with all due respect, sumnjam da će ovdje išta ostati za mirovinu kad mi mlađi dođemo u te godine...

O tome i ja svima pricam. Uplatis negdje vani zivotno ili nesto slicno i vuk sit ovce na broju. Ja doma recimo nemam ni bankovni. Sve drzim vani  :rolleyes:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Bravo, u potpunosti se slažem. Gdje "vani" predlažeš moreplovcima da drže novac? SAD ili negdje bliže?
Once a sailor, always a sailor.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
SAD je uvijek opcija,pogotovo sta oni imaju xy banaka podrznica u Europi pa dizes novac uz neznatnu proviziju, sad samo ne znam kako stvari funkcioniraju na NCL-u, ako je isplata u gotovini kao na RCCLu ili na neki tip njove kartice. Ja sta god sam zaradio sam slao na svoj racun u Irsku recimo, AiB banka, sve preko neta, i svako podizanje van Irske mi je provizija 1 euro tako da je u ovom trenutku to meni kao drzavljanu EU najprihvatljivije.
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline bickobickovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
pa normalno

mada, ponavljam, neki ljudi zabriju po 10 godina na brodovima, i onda u starosti nemaju dovoljno uvjeta za mirovinu ..
Ok, hvala na brzom odgovoru.
Odlucio sam da idem na brod po prvi puta i sada istrazujem ovaj forum, citam cijele dane i proucavam. Zanima me jel ima kakve razlike ako odem agencijom iz Srbije, a ne npr. EP. Razlike u cijeni, neke cake ili tako nesto.
Stvarno bi bio zahvalan na svakom odgovoru i savjetu.
Na ovaj posao idem iskljucivo trbuhom za kruhom pa gledam da ustedim cim vise, a da ne pricam o placanju onih mjesecnih doprinosa, koliko citam 1000 i nesto sitno kn za svaki mjesec.

Znas mozda za jos koji drugi nacin izbjegavanja placanja(za 1 put kada se ide)? Osim onog sa podmicivanjem agenta  :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako te više brine tih 1000 kn nego brzina kojom ćeš dobiti posao, onda nastavi čitati forum.
Najbrže odlaze oni koji ne biraju, a u mjesec dana rada na brodu zaradiš sve što treba za te doprinose u RH, msm, za čitav ugovor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
SAD je uvijek opcija,pogotovo sta oni imaju xy banaka podrznica u Europi pa dizes novac uz neznatnu proviziju, sad samo ne znam kako stvari funkcioniraju na NCL-u, ako je isplata u gotovini kao na RCCLu ili na neki tip njove kartice. Ja sta god sam zaradio sam slao na svoj racun u Irsku recimo, AiB banka, sve preko neta, i svako podizanje van Irske mi je provizija 1 euro tako da je u ovom trenutku to meni kao drzavljanu EU najprihvatljivije.

Hvala puno za info, ovaj 1 € provizije je stvarno bagatela. Kako si slao iz SAD-a?

Ok, hvala na brzom odgovoru.
Odlucio sam da idem na brod po prvi puta i sada istrazujem ovaj forum, citam cijele dane i proucavam. Zanima me jel ima kakve razlike ako odem agencijom iz Srbije, a ne npr. EP. Razlike u cijeni, neke cake ili tako nesto.
Stvarno bi bio zahvalan na svakom odgovoru i savjetu.
Na ovaj posao idem iskljucivo trbuhom za kruhom pa gledam da ustedim cim vise, a da ne pricam o placanju onih mjesecnih doprinosa, koliko citam 1000 i nesto sitno kn za svaki mjesec.

Znas mozda za jos koji drugi nacin izbjegavanja placanja(za 1 put kada se ide)? Osim onog sa podmicivanjem agenta  :)

Ma kakvo podmicivanje agenta, nece ti to upaliti. Jedini nacini su ti da apliciras online, iako ce te obzirom na tvoju poziciju proslijediti agenciji, ili da apliciras putem agencije izvan RH. Good luck  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Hvala puno za info, ovaj 1 € provizije je stvarno bagatela. Kako si slao iz SAD-a?

Ma kakvo podmicivanje agenta, nece ti to upaliti. Jedini nacini su ti da apliciras online, iako ce te obzirom na tvoju poziciju proslijediti agenciji, ili da apliciras putem agencije izvan RH. Good luck  :uzdravlje:

Good old Moneygram, mislim da ga sad cak mozes koristit i na TISKU vjerovali ili ne :D
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
vidi stvarno
http://www.tisak.hr/hr-HR/Proizvodi-i-usluge/MoneyGram.html

Na Tisku inace mozete i kupit kavu, slat pakete,kupit novine, koristit moneygram, a kako stvari stoje jos malo.i todoric ce dobit dozvolu da na kioscima tiska prodaje i obogaceni uranij i plutonij.  :yahoo:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline bickobickovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ako te više brine tih 1000 kn nego brzina kojom ćeš dobiti posao, onda nastavi čitati forum.
Najbrže odlaze oni koji ne biraju, a u mjesec dana rada na brodu zaradiš sve što treba za te doprinose u RH, msm, za čitav ugovor.

Nisam tako mislio.
Racunam si ako zaradujem kao assisten waiter 1050$ mjesecno, znaci treba mi 20-22,000kn za doprinose i za platiti sve troskove oko odlaska. Znaci trebam raditi 3mj samo da to otplatim.
Nije ni to problem, naravno da bi ostalo novaca, ali ako bi izbjegao te troskove situacija bi bila naravno jos bolja.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Vjerovatno bi bilo jednostavnije da nemaš izbora, kao i svi u Hr koji rade bilo gdje, koji moraju platiti te doprinose.
Mislim da ćeš s vremenom uvidjeti da je puno važnije što prije otići, važnije od svega drugoga.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)