Author Topic: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?  (Read 27291 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #15 on: 12/October/2014 »
Cunard je bio pod britanskom zastavom, ali su ju u međuvremenu promijenili u bermudsku, no tad ionako još nismo bili u EU, pa bi se moglo reći da sam bio na pravom mjetu u krivo vrijeme.
Ali imamo Celebritiy koji je pod malteškom zastavom.  Znači, kad bih se našao tamo, ne bih morao plaćati mirovinsko i zdravstveno?

Tako je. HAL je pod Nizozemskom, i ja u Hrvatskoj ne moram trenutno placat nista osim poreza u slucaju manje od 183 dana.
 

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #16 on: 12/October/2014 »
Onda je prava šteta što regrutiraju hotelsko osoblje s ovih prostora.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #17 on: 12/October/2014 »
Onda je prava šteta što regrutiraju hotelsko osoblje s ovih prostora.

zasto steta?  ""]]
 

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #18 on: 13/October/2014 »
zasto steta?  ""]]

Oh, pardon, tipfeler, trebalo je biti "šteta što ne regrutiraju".  oT

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #19 on: 13/October/2014 »
Oh, pardon, tipfeler, trebalo je biti "šteta što ne regrutiraju".  oT

tu i tamo i uzmu nekoga  ::yes::
 

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #20 on: 14/October/2014 »
tu i tamo i uzmu nekoga  ::yes::

Riječ je o direktnim aplikacijama ili preko nekih agencija?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #21 on: 18/January/2015 »

 a i lazna prijava gubljenja dokumenata nije u potpunosti legalna.


Alo,ne da nije potpuno legalna već je to kazneno djelo.  Ne igrati se sa ovim ni u ludilu, ja popušio kaznenu prijavu zbog vozačke koja je igrom slučaja kasnije odbačena na sudu zbog nekih gluposti. Pomorska knjižica je službeni dokument u RH isto kao i vozačka dozvola, mislim da su sankcije za lažno prijavljivanje gibitka navedenih podjednake, tj. uvjeren sam u to!

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
uspješno odrađen prvi ugovor (ispričat cu nesto kasnije svoju priču jer san jos poprilično zbunjena i ne znan di se nalazin). uglavnom, dosla san prije 4 dana i vec san poprilicno paranoicna oko sve ove papirologije koja me OPET čeka. znan da san prije odlaska na brod negdje procitala da se pri ponovnon odlasku na brod plaćanje doprinosa moze izbjeci tako da se jednostavno ne prijavimo u lucku kapetaniju. upravo san se danas odjavila, ali agencija mi trazi novi ugovor kako bi "dokumentacija oko odjave bila potpuna". ne znan zasto im triba novi ugovor da bi me odjavili :/ mislin ako im posaljen novi da ce me ponovno prijavit, a iskreno, neman namjeru ponovno ici preko njih. avio kartu iman, ugovor iman, ne tribaju mi. ali strah me sad oko te matrikule, cula san na brodu od svojih sugrađana da se oni ne prijavljuju u kapetaniju prije odlaska. sta da radin, ne mogu uzivat u odmoru jer me vec muka vata :(

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Ja recimo vec godinu dana nisam na brodu, nisam platio nista... I nikom nista  :plovim: +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
mala vivi, cestitam na odradenom ugovoru. preporucam ti da samo plovis dalje bez da dajes ugovor bilo kome, agencija vise nema veze s tobom, svoj dio su odradili - a pomorsku ces imati bez obzira na prijavu na LK. Mozes se i sama odjaviti iz L.K. Ipak, preporucio bih da trazis da ti upisu ukrcaj u pomorsku, a ako se iz nekog razloga bojis, mozes nabaviti i Bermudsku, Panamsku ili neku slicnu. Nikad ne znas kad ce ti zatrebati.
Once a sailor, always a sailor.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Ipak, preporucio bih da trazis da ti upisu ukrcaj u pomorsku,

zar se ukrcaj ne upisuje prilikom odjave, tj javljanja da si se vrtio s broda?

"It always seems impossible until it's done"

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
hvala ti, legionaru :) ne mogu upisati ukrcaj jer traze LOE. ja san lagala i rekla da ga jos uvijek neman. tad su me pitali idem li ponovno preko agencije ili samostalno. rekla san samostalno i tad su mi rekli sta sve triban donit prije ponovnog odlaska na brod, tj prije nego mi upisu ukrcaj. između ostalog, tu je LOE. ma zna sta, i pri prvom odlasku na brod, nikad tu pomorsku knjizicu nisan nikome pokazala. stvarno mi dođe da se nikome ne javin da ponovno iden. otkud kapetanija moze znat da san ja na brodu. ne znan, nisan pametna. frustrira me sve to umjesto da se odmorin ovih 8 tj  :nono:

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
btw legionaru, ako ponovno upišen ukrcaj, onda cu i nakon drugog ugovora ponovno morati plaćati doprinose. nece me valjda iz amerike vratit nazad u hrvatsku ako neman upisan ukrcaj u matrikulu  :hehe:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
kakve veze ima LOE od 2. ugovora sa upisivanjem ukrcaja 1. ugovora?
i da, ako upišeš ukrcaj opet ćeš morati platiti doprinose, ako ne upišeš ukrcaj LK ne zna da ti ploviš a u americi ti nitko neće tražiti HR pomorsku, ako ti zatreba pomorska oni će ti izdati bahamsku ili sl...

"It always seems impossible until it's done"

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
lučka trazi LOE za upis drugog ukrcaja. a ono sta ne razumin je sta sada agencija od mene trazi drugi ugovor kako bi ovjerila ovaj prvi iskrcaj haha ludilo  :???: ne dan ništa...
znači, ne prijavin se drugi put i nikom nista?