Author Topic: Viking Ocean - New Cruises Company  (Read 12387 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline harlemultras

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re:
« Reply #15 on: 19/November/2014 »
Moja greska ...mislio sam prosli...ali opet ponavljam lazu ko vam kaze da traze iskljucivo sa brodskim iskustvom to je sigurno. Ja govorim za Viking Ocean...upravo to ne traze kako ti kazes izrazito sa brodskim iskustvom...i ti si malo dvosmislen al to nije greska kao kod mene sto je bila u pisanju, nasmija me takoder...sto je pisac htio reci??? Jel traze sa izrazitim iskustvom ili znas za te bez iskustva koje su primili :)
Bilo kako bilo uzimaju i jedne i druge, samo zelim da kazem da ne trebate se zamarati vec otic na interw i viditi nista ne gubite...a prvi interw kog HR je malo ostriji ali vec kod bar m. Restoran m. Ili sto vec idete lagano...ovi prije vas testiraju! I jos nesto ako ne upadnete na jednom mjestu slobodno se javite opet na interw.jel ima ljudi koji su ponovili interw sa njima i prosli! Sad kao sto mi frend kaze to moze biti i do agencije jel je nelogicno ,ali nama posli interw.agencija javlja a oni mogu reci sto hoce...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #16 on: 19/November/2014 »
"Trenutačni omjer zahtjeva i zaposlenika je 10:1, a od onih koji prođu selekciju zaposli se svaki drugi", objašnjava Siniša Golač, direktor agencije 'Uspinjača'.
MojPosao.net - Zove me kruzer i početna plaća od šest tisuća kuna http://www.moj-posao.net/Vijest/71171/Zove-me-kruzer-i-pocetna-placa-od-sest-tisuca-kuna/2/#ixzz3JVzk1fXQ

Znači na 20 kandidata, 1 dobije posao.

To je bilo prije par godina.
Sada me ne bi čudilo da je omjer kandidata i onih koji na kraju dobiju posao 30:1 ili 50:1
Tako je to kod svih agencija, više manje. Nadavno sam čitao da Safe Cruise primi preko 100 aplikacija dnevno.
Ko god se prijavljuje, treba se pitati šta on to ima što 30,40 ili 50 drugih nema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Daniels

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re:
« Reply #17 on: 19/November/2014 »
Moja greska ...mislio sam prosli...ali opet ponavljam lazu ko vam kaze da traze iskljucivo sa brodskim iskustvom to je sigurno. Ja govorim za Viking Ocean...upravo to ne traze kako ti kazes izrazito sa brodskim iskustvom...i ti si malo dvosmislen al to nije greska kao kod mene sto je bila u pisanju, nasmija me takoder...sto je pisac htio reci??? Jel traze sa izrazitim iskustvom ili znas za te bez iskustva koje su primili :)
Bilo kako bilo uzimaju i jedne i druge, samo zelim da kazem da ne trebate se zamarati vec otic na interw i viditi nista ne gubite...a prvi interw kog HR je malo ostriji ali vec kod bar m. Restoran m. Ili sto vec idete lagano...ovi prije vas testiraju! I jos nesto ako ne upadnete na jednom mjestu slobodno se javite opet na interw.jel ima ljudi koji su ponovili interw sa njima i prosli! Sad kao sto mi frend kaze to moze biti i do agencije jel je nelogicno ,ali nama posli interw.agencija javlja a oni mogu reci sto hoce...
Rijec IZRAZITO znaci nesto sto preovladava i nesto sto se istice u odnosu na ovo drugo, da bi lakse shvatio, izrazito je od 60  do 90 %, a nikad 100 %, ako si shvatio. A nismo ovdje da bi se prepucavali nego da ti kazem da je agencija pustila ove kandidate koji su bili izraziti na odnosu drugih, dakle nisu imali brodsko iskustvo, ali su imali znanje i stav kakav ima malo onih koji su na brodu, i sstvar je u tomu sto ne mozes samo tako da odes na int, i da ne moze ici ko god hoce, stav kompanije je jednostavan, najbolji od najboljih, i licno znam da su agencije upozorene da ne salju ljude koji ne zadovoljavaju njihove potrebe. Kad je zavrsen prvi ciklus koji je bio prije nekih mjesec dana ,mnogo, ali bas mnogo je kandidata otpalo, i zbog tog agencije sad ne zele da ista rizikuju i nastavljaju s izgovorom SAMO BRODSKO ISKUSTVO, jer svi oni koji su otpali za Viking pak moraju dobiti posao negdje drugo i agencija ne zeli da pravi gomilu od 100 200 ljudi, kad znaju da ce posaoo dobiti 10 20 kandidata.

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #18 on: 19/November/2014 »
Ima li u sustini iko ko je prosao ili bar usao u apliciranje pa pozvan na intervju bez brodskog iskustva  :hmm: ? malo je tema postala zbunjujuca  :rtfm:

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re:
« Reply #19 on: 20/November/2014 »
Ja sam bila na intervjuu sa hr, a nemam brodsko. I nisam bila jedina. Tako da DA, moguce je.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #20 on: 20/November/2014 »
 :hmm: ONE GIRL pa da li si prosla ili si samo bila :D izvini ako je pitanje glupo ali to nisi napomenula a u sustini je jako bitno? Koja si pozicija i mozes li molim te reci kako je tekao interview, koliko je trajao, da li su provjeravali kod poslodavaca koji su ti stajali u CV-u radis li u stvari tu i uopsteno kako je izgledalo? Hvala puno, nadam se da si prosla i da se vidimo na brodu  :yeah:

Offline Zvanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #21 on: 26/February/2015 »
Mozda je tema zastarela, ali evo da odgovorim ako iko bude citao. Ja sam bila na intervjuu bez brodskog iskustva i prosla sam.
Takodje jos jedna devojka bez iskustva prosla, a devojka sa odradjenih 3 ugovora nije prosla za istu poziciju, tako da nema pravila...ocigledno.
Gospodja iz HR-a je pratila sve, od govora tela, preko postavljanja raznoraznih pitanja.
Intervju sa F&B managerom je podrazumevao strucni deo, konkretno znanje o koktelima i alkoholima :).

Offline harlemultras

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #22 on: 27/February/2015 »
Mozda je tema zastarela, ali evo da odgovorim ako iko bude citao. Ja sam bila na intervjuu bez brodskog iskustva i prosla sam.
Takodje jos jedna devojka bez iskustva prosla, a devojka sa odradjenih 3 ugovora nije prosla za istu poziciju, tako da nema pravila...ocigledno.
Gospodja iz HR-a je pratila sve, od govora tela, preko postavljanja raznoraznih pitanja.
Intervju sa F&B managerom je podrazumevao strucni deo, konkretno znanje o koktelima i alkoholima :).

Cestitam i sretno !!! :plovim:

Offline Las Palmas 12345

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #23 on: 06/November/2015 »
Sto se tice Viking OCEAN...Gde ste lekarski radili u Beogradu??  :smack:

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #24 on: 27/December/2015 »
Imali neko mozda nesto vise informacije, od vas koji ste otisli, kako je tamo, crew life i to? Menadzeri? Gosti? Neki od vas su radili na drugim kompanijama pa kad uporedite kakav je utisak? Nisam tu mnogo nasla samo o intervjuima i odlascima  ""]]

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #25 on: 13/January/2016 »
Crew life na Vikingu ne postoji, znaci nema bara, zatvoren, social life ako je na Msc bio los ovdje je jos losije, jer social life ne postoji, hrana nista posebno, kao staff ne mozemo da jedemo s gostima nemamo nikakvih privilegija, posao nije tako stresan, radni sati 10-12h. Cabine su malene, dvoje u sobi iste kao na Carnivalu. Najvise ima Filipinaca oni su officiri u makini, bridgu sto mi je bilo dosta cudno nikad nisam vidjela filipinca u na tim pozicijama, ima ih na recepciji, ekskurzijama, restoranu ma svugdje. Place su vise manje iste kao na drugim kompanijama

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #26 on: 18/January/2016 »
jel ima barem crew gym ?

Offline ina988

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • Tough times don't last ; Tough people do !
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #27 on: 19/January/2016 »
Ciao. Ima crew gym, da.

Ovako, htela sam da spodelim svoje iskustvo s intervju za Viking koji je bio sada 18,19.01. za restaurant department preko Kouzon, Skoplje.
Prvo, moras dobiti pozivnicu za intervju sa strane Vikinga, znaci Kouzon im samo posalje CV oni odaberu.
Dosta se je pricalo sad sam se i sama uverila da je stvarno jako tesko proci, regruteri su zahtevni, prvi deo je personality sa HR menagerima, dok je drugi strucan (mene je ispitivao neki francuz   oT  cepidlaka )
Od nas 30 kandidata proslo je SAMO 10.
I deo: Ispituju bukvalno sve, tvoi likes, dislikes, zasto si napustio prethodnu kompaniju, i pitanja su bila konkretna, ja sam se pripremala generalno strength, weaknesses, ali bila su pitanja - data situacija i kako bi ti odregovao u istoj.
II deo: Opet ispituju bukvalno sve, personality + strucni deo. Setup, sastojke sosova, koktele, upari hranu i vino, meni, posluzi, pocisti sto, USPH, cross contamination, bukvalno cedjenje.

Sretno svima, tesko je al nije nemoguce proci. Pozdrav  :-))))'

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #28 on: 19/January/2016 »
Imala si prethodno brodsko iskustvo?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ina988

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • Tough times don't last ; Tough people do !
    • View Profile
Re: Viking Ocean - New Cruises Company
« Reply #29 on: 19/January/2016 »
Da. Pise na profilu. Radila sam za Royal Caribean.