Author Topic: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?  (Read 13952 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #15 on: 28/October/2014 »
Hvala !

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #16 on: 13/November/2014 »
Konačno su mi zakazali razgovor 19.11 u 9h PST ili 18h CET. Još kada mi ne bi ovoliko stalo do tog posla pa da mogu opušteno da razgovaram !

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #17 on: 25/November/2014 »
Evo konačno da se javim. Intervju 19.11 su mi otkazali sat vremena pre termina i obavestili me da mi je novi zakazan za 10.12 ali ovog puta su me obavestili da treba da razgovaram sa Dave Garbet-om iz L.A. Nakon dva dana ponovo mi stiže mail da je intervju pomeren za 25.11 ali ne sa L.A.-om nego da će me zvati Masimiliano Castellano iz Navitransa Napoli i da će biti skype a ne telefonski poziv. I zaista u 10h me pozvao Max Castelano i počeo da mi postavlja pitanja kao na nekom ispitu na faksu. Iskreno ja sam se zbunio jer sam očekivao tehnički razgovor a ne glupa pitanja iz osnova elektrotehnike. Pitanja su bila generalno prosta pogotovu za nekoga koje skoro završio školu ali ja nisam bio zadovoljan svojim odgovorima. Samo da sam preleteo preko tih osnova razvalio bih. Već sam sve to polagao na faksu ali pre 10 godina. Iskreno mislim da je on očekivao definicije a ne praktične odgovore. Relativno tačno sam odgovorio na 8 od 10 pitanja mada i ta dva nisam lupio već sam generalno znao o čemu se radi. Pitanja su sledeća: ( u nastavku su moji odgovori a vi dopunite sa tačnim )

1. Kolika je frekvencija struje u Beogradu i šta je to frekvencija ? (60Hz a frekvencija je promena amplitude u jedinici vremena tj 60 oscilacija za 1 sekund)
2. Koliki je standardno cos (fi) i da li može da bude 1.2 ( Ne može da bude max cosinus je 1 a standardno je fi oko 0.5, što nije tačno jer je 0,8 do 0,85 tako je barem on rekao)
3. Zašta služe diode ? ( Da ograniče protok struje samo u jednom smeru )
4. Koja je razlika izmedju jednosmerne i naizmenične struje ? ( Jednosmerna struja teče u jednom smeru u zavisnosti od razlike potencijala a naizmenična se kreće napred nazad određenom frekvencijom recimo 60 hz )
5. Kako se dobija jednosmerna struja ? ( Iz baterija ili transformisanjem tj ispravljanjem naizmenične struje )
6. Kako transformisemo 440v ac u 220v ac ? ( Tako što imamo duplo manje kalemova u sekundarnom namotaju )
7. Koja je razlika između analognog i digitalnog signala i šta je preciznije ? ( E sad ovde sam objasnio da je digitalni signal o i 1 tj promena voltaže na primer o-1v je 0 a od 4-5v je jedinica a analogni signal je signal u obliku kakav direktno prenosimo u napon. Analogni je teoretski precizniji ali u praksi su digitalni signali mnogo pouzdaniji )
8. Zašta koristimo "star" konekciju ? (Objasnio sam da znam da postoje zvezda i delta konekcije ali da ne mogu da se setim zasta se koriste pa mi je on objasnio da pri vezivanju elektro motora koristimo star konekciju )
9. Uf ne mogu da se setim ali dodaću isto je neka ovako glupost tj nije glupost već osnova.
10.

U glavnom to je to. Rekao je da sutradan dolazi u Beograd na neke intervjue u neku agenciju. Iskreno bio je malo nadobudan kao neki profesor sa faksa potpuna suprotnost ljudima koji su bili na FZP-u u Kotoru.
Javiće mi se iz Southemptona za par dana da mi kažu rezultate.

Rekao mi je i jos da za 3rd ETC-a moram da imam GMDSS sertifikat mada su mi u Kotoru rekli da mi ne treba za sada i da će me oni poslati za sve sto im bude trebalo.

Eto čisto da znaju i oni koje ovo tek čeka a ja se javljam čim dobijem povratne informacije.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #18 on: 25/November/2014 »
Da, većinom srednja škola. Sretno.  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #19 on: 26/November/2014 »
osnovna pitanja...nisi gresio u sustini mnogo...

Frekvencija u Beogradu je 60Hz??? Od kad to? Poslednjih 20 godina je sigurno 50Hz...za pre toga ne mogu da tvrdim, al mislim da nije nikad bila 60Hz.

Cos F jeste uglavnom oko 0.8 (za elektromotore), mada to sve zavisi...vidjao sam i sa manje.

Delta(trougao)/Zvezda(star) je jako elementarno, pocevsi od vezivanja generatora pa dalje preko transformatora do motora. Nije samo za motore...to moras malo prouciti iako si comms...

Pregledaj malo po wikipediji makar za pocetak osnovno oko motora i elektro distribucije (fazni/linijski naponi, star/delta, sinhroni/asinhroni/dc/posebni motori, KVA/KW/KVAR, generatori, substanice, earthed/Insulated transformer sistemi...). Za sve ovo ti makar treba osnovna ideja, a motore, transformatore i generatore preporucujem da prostudiras koliko mozes. Iako ces biti ETC, uvek ces se sretati sa ovim osnovnim stvarima i zapamti da je svaki Chief Engineer mnogo vise upoznat sa POWER delom elektro departmana nego sa komunikacionim, tako da je logicno da ce pitanja cesce biti sa nase strane ploce.

Sretno, pa se mozda vidimo na nekom brodu. Ko zna, mozda i budemo radili zajeno nekad, ja ganjam superintendenta da me posalje kao 1st ETC na jedan brod sledece godine, ako ne bude mesta za 1st ETO...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #20 on: 26/November/2014 »
U pravu si 50Hz je. Ja znam da je 50 ili 60 ali iz nekog razloga sam mislio da je 60. Možda zbog onih knjiga o struji na brodovima tamo mi se stalno vrtelo 60.(Practical Marine Electrical  Knowledge). Ne bih da se pravdam ali na faksu sam polagao od osnova elektrotehnike I i II, Elektronike, digitalne obrade signala... pa sve do energetske elektronike na FZP-u (ispravljači, invertori, coperi ...). Ali posle CES testa i tehničkog razgovora sa prvim oficirom ( Marko Pavićević se zove ) očekivao sam baš tehnički razgovor do detalja o satelitskom internetu, Elektronika na mostu ( Radari, DP, ECDIS, GMDSS...)CCTV, Fire alarm, PBX i access control jer su mi tako rekli. Ubio sam se čitajući i učeći o tome. Čak sam uspeo da volontiram u nadzoru pri instalaciji CCTV, Fire alarm i Acess control-a u jednom hotelu u Beogradu kao i pri servisiranju i zameni nekih Garmin radara. Realno već sada sam jer sam bio besan prešao sve te osnove ponovo. Kao da su me terali da ponovo vozim kola kao na polaganju i ako imam E kategoriju.
Čekam da me pozovu ( i nerviram se ) pa se javljam.
Hvala u svakom slučaju !

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #21 on: 27/November/2014 »
Ma kontam da ce biti ok... tuku se superintendenti oko oficira, svi rankovi su u ekstremnom deficitu.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #22 on: 27/November/2014 »
Ma kontam da ce biti ok... tuku se superintendenti oko oficira, svi rankovi su u ekstremnom deficitu.

yep ...
https://www.jobtrain.co.uk/carnival/vacancies.aspx?lstRegion=1&txtKeywords=&optMatch=Any
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #23 on: 28/November/2014 »
Upavo su mi javili da sam primljen !!!!!!!!!! 3 rd ETC !!!

Hvala puno Wolfu !
Hvala puno Princu !
Hvala puno CEO !
Hvala puno i svim ostalima koji su zeleli da pomognu !

Pisem kada se otreznim !


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #24 on: 28/November/2014 »
Ah, slatka euforija, sećam se kako izgleda... :giggle:

:uzdravlje:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #25 on: 28/November/2014 »
Op op op, srećno!!! :uzdravlje: Nadam se da ću i ja tako u bližoj budućnosti za ventilation fitter :D
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #26 on: 29/November/2014 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #27 on: 01/December/2014 »
Samo napred,Wolfns objasni mu odakle krece. Pozdrav sa MSC Fantasia-je
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #28 on: 10/December/2014 »
Kakvi carevi ! Upravo mi je stigao mail da se izvinjavaju i da mi je intervju ponovo odlozen ! Kakva interna komunikacija ! Dobio sam C1D vizu. U ponedeljak medical u Risticu pa u utorak predajem za UK vizu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #29 on: 10/December/2014 »
Kavac crni intervju? Pa dobio si posao. Ili misliš na onaj "intervju" za vizu? Ma nije to nikakav intervu. Pita te čovjek kuda ideš i zašto i to je to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)