Author Topic: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?  (Read 13883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Pozdrav svim clanovima. Ime mi je Nikola Bubnjevic i dobio sam poziv za intervju u Kotoru iz kompanije Princes Cruises za poziciju 3rd ETO.
 Molio bih nekog od članova koji ima iskustva da mi ukratko objasni sta da spremim za intervju i koje poslove obuhvata ta pozicija.
Takodje bi mi znacilo koliku platu mogu da ocekujem ili trazim.
Hvala unapred.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tema ti nema puno dodirnih točaka sa IT department-om, pa sam ju postavio ovamo.
Nisam znao da u Kotoru netko intervjuira ili organizira intervjue za Princess.
Do sada su poslove iz te oblasti objavljivali Kouzon u Mk, i Safe Cruise u Sr, a u Hrvatskoj www.ssm.hr
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Hvala. Nisam bi siguran gde da postavim pa sam izabrao IT jer se i sam bavim tim poslom. Razgovor je na Fakultetu za Pomorstvo oko 15 oktobra. Inače sam završio Višu elektrotehničku u Beogradu 2004, pa dao razliku ispita na Pomorskom fakultetu u Kotoru za Pomorsku elektrotehniku 2013/14. Radim kao IT administrator već 10 godina.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Opet nije jasno sa kime imaš intervju.
Možda ne bi bilo loše pitati www.navitransnapoli.com za ovlaštenog recrtuiting partnera.
Mislim da sav Deck personal iz regije ide preko njih.
http://www.princess.com/employment/onboard_employment/information/international_recruitment/international_recruiting.html
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Prijavio sam se bas preko oglasa na Fakultetu fzpkotor.com. Dobio sam prvi mail da mi nude poziciju 3rd ETO i da im popunim neke formulare tipa da li imam tetovaze i da li sam zdrav... Nakon toga su mi zakazali CES test, neki pisani test i intervju bas na fakultetu 14. oktobra. Na netu sam nasao primere nekih CES testova za Electrical. Pisani test ne znam sta je a ni kako izgleda itervju. Iscitao sam postove Wolfns jer je on bio na toj poziciji i kontaktirao ga ali on nije imao itervju nego je bio interni transfer.
Hvala.

"Suzana (Suzzy) Jovanovic" HR asistent - nju su spomenuli u mailu.

Offline ivicaSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Tema ti nema puno dodirnih točaka sa IT department-om, pa sam ju postavio ovamo.
Nisam znao da u Kotoru netko intervjuira ili organizira intervjue za Princess.
Do sada su poslove iz te oblasti objavljivali Kouzon u Mk, i Safe Cruise u Sr, a u Hrvatskoj www.ssm.hr

U Podgorici Kouzon ima kancelariju (u zgradi gde je Nemačka ambasada, slučajno je video letos), ali to nema veze sa Kotorom... ?  Ili ipak ima? ;)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
najs ...  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #8 on: 18/October/2014 »
Evo vratio se sa itervjua i cekao petak da mi jave rezultate ali jos me ne zovu. Zahvaljujem se svima koji su pomogli ili imali zelju da pomognu. Inače Fakultet će svakog septembra organizovati razgovore za oficire i kadete za svoje diplomce.
Na intervjuu sam prvo radio CES test 68 pitanja 1h. Bio je ceo electrical deo ali najbitnija mi je bila ocena electronics ( 82 ukupno 92 electronics /100).
Nakon toga radio sam pisani test. Pet pitanja nekih situacija na brodu. A ja treba da napisem kratak izvestaj supervizoru. Nakon toga je razgovor klasican HR sa HR predstavnikom i strucni sa nekim oficirom. Receno mi je da ce me zvati u petak da mi jave rezultate i da posle imam razgovor telefonom sa nekim iz Los Angelesa koji je glavni za sve ETC. I da zaboravio sam da kazem da sam pogresio za poziciju. Ponuđeno mi je 3rd ETC a ne ETO. Posebno hvala WolfNSu !

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Samo da javim da su me zvali iz Princessa i da sam prošao u sledeći krug. Sledeći intervju je preko telefona sa nekim ko je glavni za sve ETC Oficire na svim Princess brodovima. Očekujem neka tehnička pitanja pa ako neko ima iskustva neka piše. Hvala.

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #10 on: 23/October/2014 »
Šefe,načuo sam i ja da je fakultet za pomorstvo partner sada sa Princess,i da će tehničari raznih struka moći ići preko njih........

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #11 on: 25/October/2014 »
Eto, i on je nacuo... ma lepo pise, sta je nejasno tu..,
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline tehniko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #12 on: 27/October/2014 »
I jesu li te zvali iz LA???
Ako jesu kakav je bio razgovor......ukratko opiši?

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #13 on: 28/October/2014 »
Javili su mi samo iz HR-a da čim uspeju da zakažu termin kod Direktora da će mi javiti a očekuju da to bude do kraja ove nedelje. Ako neko ima iskustva sa : satelitskim internetom, CCTV, Protivpožarnim sistemom ili elektronikom na mostu ( Radar, ECDIS, GMDSS ) neka samo ukratko opiše opremu pa ću ja da nađem na netu. Hvala.


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: 3rd ETO Princes Cruises, sta da spremim za intervju?
« Reply #14 on: 28/October/2014 »
Poslaću ti skripte u vezi satelitske komunikacije, sva oprema je detaljno opisana.
(... kasnije tokom dana, ovde je rano jutro, tek sam se probudio, krmeljave mi oči.) :giggle: