Author Topic: Traveler Check vs Voucher  (Read 3660 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Traveler Check vs Voucher
« on: 03/October/2014 »
Zanima me jesu li traveler check i voucher ista stvar ili ipak ima nekih razlika. Zna li netko?

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #1 on: 04/October/2014 »
Velika razlika... :smack:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #2 on: 04/October/2014 »
Možda bi bio tako ljubazan pa objasnio razliku?

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #3 on: 04/October/2014 »
Putni cekovi su zamjena za lovu. Njih unovcavas na desku gostima koji ih potpisu ispred tebe, das im lovu iz svoje kase.

Vauceri isto imaju monetarnu vrijednost, mogu biti za hrpu stvari.
Primjer; netko nadje 10 dolara i donese tebi, ti ispunis vaucer i saljes u head office...

 :uzdravlje:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #4 on: 04/October/2014 »
Putne cekove moze da ti objasni wikipedia ili bilo koji drugi sajt, a vauceri, iako jesu papiri koji se menjaju za novac, nisu isto sto i cek. Cek vazi bilo gde a vaucer je nesto sto se interno regulise. Primer vaucera moze biti i papir koji dobija Guest entertainer od na primer shopa koji kaze da je on prodao 20 CDova i da treba da mu se isplati XYZ dolara. Dakle, taj vaucer tebi vredi kao novac kada balansiras svoje pare (jer si ti dao pare njemu iz svog sefa), al ne mozes da ga unovcis nigde van broda.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #5 on: 05/October/2014 »
Voucheri su mi prilično dobro poznati, često sam se s njima susretao po hotelima kad di došao gost koji je preko agencije i to je u biti dokaz da je njegov aranžman već unaprijed plaćen hotelu od strane agencije ili da će se naplatiti od strane agencije a ne od gosta direktno i navodi što je sve uključeno i šalje se dalje u računovodstvo. Vidim po gore navedenom primjeru da bi na brodu primjena možda mogla biti malo drukčija.
Ti putnički čekovi su mi novost, nikad mi nigdje netko nije platio nešto s tim i ne shvaćam baš potrebu za tim u današnje vrijeme kad su kreditne i debitne kartice postale sveprisutne i svakom dostupne. Možda bi bolje pitanje bilo koja je razlika između putničkih i običnih čekova?

Quote
Their use has been in decline since the 1990s as alternatives, such as credit cards, debit cards, and automated teller machines became more widely available and were easier and more convenient for travelers. Travelers cheques are no longer widely accepted and cannot easily be cashed, even at the banks that issue the cheques.

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #6 on: 05/October/2014 »
Ako izgubis lovu, pisi propalo. Izgubis cekove, otkazes ih i nikom nista.
Na brodu ih budes dosta unovcavao, American Express uglavnom.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #7 on: 06/October/2014 »
Zanimljivo, ja sam mislio da su čekovi više-manje stvar prošlosti  današnje  vremenu sveprisutnog "plastičnog" novca. Jedva da se sjećam kako ček uopće izgleda.

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Traveler Check vs Voucher
« Reply #8 on: 06/October/2014 »
Da, personal checks...Njih skoro pa i nema vise...