Author Topic: Umor i neispavanost na brodu  (Read 32124 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline the_dogg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • Pisem knjigu: Kako prezivjeti drugu sesiju !
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #15 on: 06/October/2010 »
Verujte mi da sam osecala kako mi kofein kroz vene ide i srce pochinje da lupa i punim se energijom. Za ta 2 meseca  pila sam po 5-7 red bulla na dan smrshala 10 kg. A najsmeshnije od svega jeste shto kad kod smo imali cabin inspection, 2- 3 x je bilo sa staff cap. mene bi slali kod lekara da me iskontrolishu.

hehehe izgleda da su kofein i Taurin obavljali ogroman posao za tebe :)
Al, izgleda da si dobro prosla i nisu te djaba slali ljekaru.Toliko kolicine Taurina i kofeina u krvi djeluje izravno na pravilno funkcionisanje jetre, pluca, protok krvi, srce itd... u drugu ruku odlican je stimulans energije i izdrzljivosti. :)

Offline Baronessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #16 on: 06/October/2010 »
Poznato mi je jako dobro delovanje  red bull tj njegovih sastojaka na organizam i njegove posledica po isti. Mene nije frka hvatala kakvo ce mi zdravstvno stanje biti iz nekoliko  razloga. Ja red bull nisam pila zato shto je fensi ( kao dobra vecina na brodu), vec zato shto je sam moj organizam trazio dozu koju nije mogao sam da proizved, kafa u ovom suchaju nije delovala( pogotovu ne brodska kafa fuj bljak ) Drugo i svaki gram kofeina koji sam unela u telo tokom radnog dana nestajo je tokom rada. Iskreno fizichki deo posla me je mrvio red bull podizao.

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #17 on: 07/October/2010 »
ljudi sta je sa mnom ja ni kafu ne pijem a ujutro ustajem odmoran.....1x ili 2x akupuntura sedmicno the best...sauna ,a sje*ao sam se posto sam puno koristio djakuzi dobio  vene...al nije strasno....Crenbery i sve voce iz captan mesa hahahaha svaki dan....njam njamm,joj.....pa napravim frape u cofi shopu jojojojojojojojojojojoj sto je to dobro
 :deda: ::yes:: :yahoo:

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #18 on: 07/October/2010 »
Ja sam poluozbiljan sa teretanom par godina. Uzimajte 30 grama glutamina ultimat nutrition optimum nutrition all max labrada i bicete ujutru kao novi. 10gr glutamina na prazan stomak ujutru 10 pre glavnog obroka i 10gr pred spavanje. Ima u svakoj kanti merica od po 5 do 7 grma zavisi od proizvodjaca. Uzimajte po dve u 3 navrata i bicete kao novi. Ako imate malo slobodnog vremena posvetite ga vezbi u teretani na noge ako za vise nemate. Iskorak, cucanj, leg pres, nozna extenzija. Nije ovo tema ali vezbajte da bi bili jaci. Jedite pirinac i bilo koje meso. Pirinac je najbolji ugljeni hidrat. Ne jedu ga filipinci slucajno toliko. Posle treninga u teretani imajte obrok koji se zove pwm ili post workout meal. Neka sadrzi 10grama dextroze, 20grama maltodextrina, 30grama whey proteina i 10 grama glutamina. Ko bi da gubi salo a da odrzava misic neka uzima uz gore pomenuti glutamin i aminokiseline razgranataog lanca ili ti BCAA. Glutamin + BCAA su kljuc uspeha. Taurina i kofeina ima u azot ili ti no reaktorima. Dobra su stvar posle fizickog napora ili cirkati tokom teskog fizickog naprezanja. Takodje i posle treninga je dobro piti no reaktor.
Testirao sam sebe tokom godina u teretani sa stplementima i bez njih da treniram. Ujutru kada dan pre toga ne pijem glutamin kao da me celog dana tukli. Dakle nemojte davati novac na energetska pica jer vam ne cine uslugu. Uzimajte suplemente jer rade posao. Ja kako rekoh bez glutamina i whey-a necu biti. Pirinac u veeeeelikim kolicinama. Ako nekog nesto zanima neka pita i na pm. Rado cu po moci i oko treninga u teretani ako je potrebno. Ovo vazi i za devojke. Nemojte brinuti za misice. Vi imate nizak nivo testosterona i nema bojaznosti da cete nabaciti misice. Glutamin + BCAA = 90% misica. Inace glutamin koji jetra sintetise pri fizickim naporima nije dovoljan. Zato bez 30gr na dan nista. Pozdrav

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #19 on: 07/October/2010 »
Ja BCAA roknem pravo prah u usta, i onda izmuckam sa vodom  :D Nista odvratnije, ali je to najbolji nacin da se lepo popije... inace stvarno potvrdjujem sve napisano. Mnogo lakse ce se izdrzati sve uz pravu suplementaciju.

Samo jos da mi neko u onoj drugoj temi odgovori gde kupujete suplemente na brodu (amazon ili negde na obali)  :)

Neko je pisao da ne bi mogao da radi ledja, i grudi itd posle 12 sati rada... Ali to je pravi nacin da se covek odmori, bar po meni (mozda sam lud  oT).

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #20 on: 07/October/2010 »
no reaktor je preworkout objasni mi efekat da se uzima posle?ali ne bih da spamujem
ma samo whey,dex i malto stop

Offline the_dogg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • Pisem knjigu: Kako prezivjeti drugu sesiju !
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #21 on: 07/October/2010 »
Glutamin + BCAA = 90% misica. Inace glutamin koji jetra sintetise pri fizickim naporima nije dovoljan. Zato bez 30gr na dan nista. Pozdrav

Istina je da glutamin oporavlja tijelo i daje dodatnu koncentraciju, ali glutamin je gradivni blok proteina.Kad se kupi kanta wheya, dobijes i glutaminsku kiselinu koja stimulise proteine na brzu apsorpciju.Uostalom, svi tekstovi oko glutamina su malo previse napuhani, pa ne ocekujte nebesko cudo. Kanta glutamina od 500gr. kosta oko 25-40eura, izracunaj da na dan pijes oko 30-50 gr...koliko para za 6 mjeseci?

Da bi osjetili napredak sa glutaminom, moramo da unosimo vrlo velike kolicine, i to samo iz razloga sto pri razlaganju glutamina, glutamin prvo ide za potrebe organizma i tek onda dolaze na red misici.

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #22 on: 07/October/2010 »
Istina je da glutamin oporavlja tijelo i daje dodatnu koncentraciju, ali glutamin je gradivni blok proteina.Kad se kupi kanta wheya, dobijes i glutaminsku kiselinu koja stimulise proteine na brzu apsorpciju.Uostalom, svi tekstovi oko glutamina su malo previse napuhani, pa ne ocekujte nebesko cudo. Kanta glutamina od 500gr. kosta oko 25-40eura, izracunaj da na dan pijes oko 30-50 gr...koliko para za 6 mjeseci?

Da bi osjetili napredak sa glutaminom, moramo da unosimo vrlo velike kolicine, i to samo iz razloga sto pri razlaganju glutamina, glutamin prvo ide za potrebe organizma i tek onda dolaze na red misici.

zanosio sam se mislju da mi mogao kad odem na brod da krenem posecivati malo i teretanu
naravno koliko mi umor to dozvoli..
posle ovih vasih postova sa svim ovim cudnim imenima koncetrata i koje cega vise o teretani ni ne pomisljam  oT oT oT

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #23 on: 07/October/2010 »
Ma to su samo predrasude... To nisu steroidi, niti su koncentrati za stoku  :D Sve potpuno prirodno, legalno i dostupno svima... tako nesto ne koriste samo osobe koje treniraju u teretani.  ;) Znam njih dosta koji piju proteine, a u teretanu nisu nikada ni usli  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #24 on: 07/October/2010 »
Imaš tih prodavaonica na svakom koraku u US, ali mislim da je bolje naručiti online i lijepo ti dostave u kabinu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #25 on: 07/October/2010 »
Sve sto sam napisao za suplementaciju je provereno i uz konsultacije sa profesionalcima. Ja sada u mirnodopskim uslovima dajem 10tak hiljada na glutamin whey blend protein transportni sistem. Na brodu sve to kosta upola manje tj u USA. Sto se no reaktora tice pije se pre treninga zafrknuh se u prethodnom postu.
Svi proizvodjaci preparata BSN, ON, UN, ALLMAX, LABRADA, GASPARI itd imaju na svojim sajtovima on line prodaju. Najbolje je preko njih. Mada vidite www.bodybuilding.com kako stoji sa cenama. Necete platiti skuplje no sto je u Srbiji ili na balkanu.
Mirno more :-)

Offline the_dogg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • Pisem knjigu: Kako prezivjeti drugu sesiju !
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #26 on: 07/October/2010 »
Sto se no reaktora tice pije se pre treninga zafrknuh se u prethodnom postu.
Nisi se zafrknuo. Istina je da NO reaktor najbolje djeluje na prazan stomak i da je najbolje iskoristen kao PWM, ovdje i veliku ulogu igraju financije, pa je nasem narodu odvec poznata metoda.
Ali, onome kome financije dopustaju da uzima kante i kante NO preparata, nece pogrijesiti ako bude konzumirao tokom i poslije treninga. Ev jedan citat Mikia Velikog: "U protivnom NO najbolji rezultati se postizu uzimanjem na prazan stomak u istim intervalima pocev sa prvom dozom u jutro drugom uoci treninga i trecom nakon zavrsenog treninga u periodu oporavka. U praksi se najcesce desava da ovaj preparat uzimamo u dane treniga i to u najrestriktivnijoj varijanti samo pre treninga."

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #27 on: 08/October/2010 »
Jel moze da se nadje u crew mess-u ok proteinska ishrana? Video sam da ima pirinac sto se tice ugljenih hidrata... I citao sam u drugim temama da ima dosta morskih plodova, sto su super proteini, tako da ako imaju svaki dan morski plodovi bilo bi super... Nije da sam izbirljiv, ako ima pirinac i plodovi onda samo to mogu + voce i povrce (vlakna)  :D

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #28 on: 08/October/2010 »
Novi bsn-ov reaktor mi je receno da se uzima pre treninga da izazove bolju pumpu. Xpand se recimo pije pre i posle, cell mas takodje. Svako ko ima para moze da pije po labelu proizvodjaca ali nema potrebe. Riba je najbolje posle treninga da se jede, belanca jaja a kasnije moze i junetina mada ne znam sta ima na brodu. Svakako meso treba da se jede. Ne bih jeo meduze ako nude bolje meso.
Vid ece se na licino mesto .

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #29 on: 08/October/2010 »
Brate svega ima samo pitaj, trazi,tipuj i sve ce ti se dati.... :deda:

ako ne 1x onda ga lepo pozdravis pa trazis 2x i das petaka ili 2dolara i to je to,ako ne pare ponudi mu nesto drugo...heheheh sve sto ti imas a on nema... :pop: :hekla: :uzdravlje: :banana: :-* ::bin-laden::...
a za dobar i lak san samo nemoj imati devojku na brodu,i sve 5 ,za sve imas vremena hahahahaha
I stignes  i u kru bar i teretanu i manje se zamaras hahahaha...provjereno...zivi primjer 7 mjeseci...