Author Topic: Umor i neispavanost na brodu  (Read 32005 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #30 on: 08/October/2010 »
Extra znaci bice proteina  :run:

Ima da nabacim masu na brodu kao manijak!  :D Jedino sto ce mi faliti je spavanje, inace imam ishranu, trening i suplementaciju.
3 od 4  :yahoo:

Jay Carter je rekao:

Train smart, eat right and sleep 10 hours a day.   :deda:

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #31 on: 08/October/2010 »
Jay Carter je rekao:

Train smart, eat right and sleep 10 hours a day.   :deda:

na ovo trece zaboravi  no;;;

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #32 on: 08/October/2010 »
Da da  :D Zbog toga kazem bar imam 2 od 3  oT

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #33 on: 17/October/2010 »
Ja nemam sa time problema.

Imash vremena za sve. Moras se organizirat i pravilo je na carnival da nesmijesh radit vise od 70 sati tjedno.

Imash komp na koji se logash kad radish i odlogash kad si gotov.

Nema tu zaj. Ak bar menager ne radi dobar raspored bude imo problema sa office tako da svi se drze toga.

s**** je shto vjezbe i drilovi ne ulaze u radno vreme ali ae nema tog tolko puno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #34 on: 17/October/2010 »

s**** je shto vjezbe i drilovi ne ulaze u radno vreme ali ae nema tog tolko puno.

To je povreda radnikovih prava prema ILO (International Labor Organization).
Na brodove povremeno dolaze auditori koji nasumce zovu crew na razgovore i pitaju ih da li se to događa.
Ne kontam da bi Carnival dozvolio da ih tuži bilo tko?

A 70 sati je donja granica, mislim da je limit 98 sati tjedno, (sa uključenim overtime"-om)

Article 5

1. The limits on hours of work or rest shall be as follows:

(a) maximum hours of work shall not exceed:

(i) 14 hours in any 24-hour period; and

(ii) 72 hours in any seven-day period;

or

(b) minimum hours of rest shall not be less than:

(i) ten hours in any 24-hour period; and

(ii) 77 hours in any seven-day period.

2. Hours of rest may be divided into no more than two periods, one of which shall be at least six hours in length, and the interval between consecutive periods of rest shall not exceed 14 hours.

http://www.admiraltylawguide.com/conven/seafarershours1996.html

http://books.google.com/books?id=FPLeQsEUWZYC&lpg=PA122&ots=cV55qUDlsc&dq=cruise%20ship%20overtime&pg=PA122#v=onepage&q=cruise%20ship%20overtime&f=false
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #35 on: 17/October/2010 »
http://books.google.com/books?id=FPLeQsEUWZYC&lpg=PA122&ots=cV55qUDlsc&dq=cruise%20ship%20overtime&pg=PA122#v=onepage&q=cruise%20ship%20overtime&f=false
Hehe, malo niže na stranici 128 piše:
"The cost to the employee is not trivial. A 1997 story in the Wall Street Journal cites a Croatian worker who paid $600 to an agent to confirm his employment. In addition, he started work with a $1,400 debt to Carnival Cruise Line, which had advanced the cost of his transportation to the ship."
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #36 on: 19/October/2010 »
Hmm. Nezgodno je to sve sa tim overtime jer kompanija ne placa overtime. Svi rasporedi moraju biti takvi i jesu takvi da ne prelaze 70 sati tjedno. Tako mora menadjer napravit. E sad recimo radish na poolu i posla ima boli glava. Pa nisi lud da idesh na pauzu a lova se dobra radi. I skoro niko ne postuje raspored. Glavni moraju, al sporedni niko ne gleda. Svi rade kak oce. Jer nema tolko posla. Uvjek pushera kolko osh tak da poso ne trpi bash. Ja mislim da to jedino na sensation tako.

Recimo boat dril ti ne ulazi u radno vreme a morash prisustvovat. Kad je coast guard morash biti tamo bez obzira bio na breaku ili radio. Bila neka frka. Tuzili neki likovi princes jednom zbog overtime i dobili pare neke velike al kompanija ih sje*ala pa to podijelili na sve radnike na brodu njihovom pa su dobili corak. 1000 dolara svaki.

Recimo na carnival svaki dan kad prejesh 10 sati i kad se logash crveno ti je ekran. To nevalja jer ti menadjer moze srati da radish previse. Al kad je raspored retardiram. Recimo u dining room uvijek frka i nemosh se ti drzat tog rasporeda jer uvijek kasne oni. I uvijek ti se to oduzi nesh. Ja sad imam dobar bar pa zavrsim ranije pa mi okej. Danas bio na neki trening nisam se clock in. Al sat vremena pa me briga.

Jedino kad placa komanija overtime je kad imaju neki party pa morash doci bez obzira jer je party u tvom baru. To je kao 5dolara po satu. Nisht. Ma pravila su jedno a drugo se radi. Kolko nama pravila izrecetirali pa niko ne postuje nishta. Ova nasa supervisorica za cipele nam drobi da moramo nosit od kompanije a ona jucer obukla stikle 5cm peta. Pa sa ti reci. Ima tolko kolko osh. Jedino mi se cini da su ovi iz security ozbiljni. Sa njima nema sale. Reko na sec officer da nema sale kad si security. Da oni ne dobivaju warning za greske. Cijeli security automatski otkaz dobiva.

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #37 on: 25/February/2011 »
Ja sam poluozbiljan sa teretanom par godina. Uzimajte 30 grama glutamina ultimat nutrition optimum nutrition all max labrada i bicete ujutru kao novi. 10gr glutamina na prazan stomak ujutru 10 pre glavnog obroka i 10gr pred spavanje. Ima u svakoj kanti merica od po 5 do 7 grma zavisi od proizvodjaca. Uzimajte po dve u 3 navrata i bicete kao novi. Ako imate malo slobodnog vremena posvetite ga vezbi u teretani na noge ako za vise nemate. Iskorak, cucanj, leg pres, nozna extenzija. Nije ovo tema ali vezbajte da bi bili jaci. Jedite pirinac i bilo koje meso. Pirinac je najbolji ugljeni hidrat. Ne jedu ga filipinci slucajno toliko. Posle treninga u teretani imajte obrok koji se zove pwm ili post workout meal. Neka sadrzi 10grama dextroze, 20grama maltodextrina, 30grama whey proteina i 10 grama glutamina. Ko bi da gubi salo a da odrzava misic neka uzima uz gore pomenuti glutamin i aminokiseline razgranataog lanca ili ti BCAA. Glutamin + BCAA su kljuc uspeha. Taurina i kofeina ima u azot ili ti no reaktorima. Dobra su stvar posle fizickog napora ili cirkati tokom teskog fizickog naprezanja. Takodje i posle treninga je dobro piti no reaktor.
Testirao sam sebe tokom godina u teretani sa stplementima i bez njih da treniram. Ujutru kada dan pre toga ne pijem glutamin kao da me celog dana tukli. Dakle nemojte davati novac na energetska pica jer vam ne cine uslugu. Uzimajte suplemente jer rade posao. Ja kako rekoh bez glutamina i whey-a necu biti. Pirinac u veeeeelikim kolicinama. Ako nekog nesto zanima neka pita i na pm. Rado cu po moci i oko treninga u teretani ako je potrebno. Ovo vazi i za devojke. Nemojte brinuti za misice. Vi imate nizak nivo testosterona i nema bojaznosti da cete nabaciti misice. Glutamin + BCAA = 90% misica. Inace glutamin koji jetra sintetise pri fizickim naporima nije dovoljan. Zato bez 30gr na dan nista. Pozdrav
Uhhhhhh sada mi je lakse znaci na brodu smes koristiti saplamente :)
mada slobabob malo si preterao 20 gr glutamina sasvim dovoljno Ultimat Natrion perovereno dobar potpisujem
i nemoj da se ljudi tripuju da je to ko zna jer je glutamin dosta zdrav i preporucuju ga lekari.
Protein Whey,Bcaa vrlo korisno sve je lepo rekao Slobabob , jedino se ne slazem sa No reaktorima tipa X-paind,Horse Power jel je to po meni cista hemija dozvoljena.Pre sam za Kreaalkalin tablete Ultimatove ko je probo zna o cemu pricam nemas fazu punjenja,netreba ti dekstroza,manje unosis vode pa manje pisas i opterecujes bubrege,kreatin ne utice ni nakakvu promeni licno sam testirao krv u toku koriscnje ko ne veruje neka proba,jedino ako imate problema sa bubrezima ne treba koristit kreatin tj krealkalin ;)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #38 on: 26/February/2011 »
Nema overtime-a u Carnival-u.  A i kada ga ima cest se na crno koriguje radno vreme i to je to....  pojeo vuk magarca....  +U+

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #39 on: 10/June/2012 »
http://voices.yahoo.com/cocaine-discovered-red-bull-but-other-energy-drink-3402256.html

Jes stara vest, ali nije ni cudo sto svi piju Red Bull na brodu  "I'm a :banana:" :plovim:  :pilot:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #40 on: 05/June/2014 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #41 on: 05/June/2014 »
baš sam ovog psa vidio jučer, predobar je kao čovjek kad se ne želi ustati... :rofl:

"It always seems impossible until it's done"

Offline LizzardKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re:
« Reply #42 on: 22/September/2016 »
Ja imam jedno pitanje: Trajanje jednog ugovora je 6 meseci i svo to vreme si na brodu i radis svaki dan po barem 10 sati, bez dana pauze? Da li je to uopste dozvoljeno?

Sent from my T03 using Tapatalk

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #43 on: 22/September/2016 »
Dozvoljeno je i 12 sati, i tako većina i radi. Zapravo, tako svi rade.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LizzardKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Re: Umor i neispavanost na brodu
« Reply #44 on: 22/September/2016 »
Dozvoljeno je i 12 sati, i tako većina i radi. Zapravo, tako svi rade.
Znaci 6 meseci po 10+ sati svaki dan, bez dana odmora?

Challenge accepted!

Sent from my T03 using Tapatalk