Author Topic: Junior Waiter, Princess, Prvi koraci ka dobijanju posla  (Read 7177 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Uvek sam smatrala da Srbija nije mesto za mene.
Avanturisticki duh, glad za novim gradovima i novim iskustvima sputavala je samo finansijska situacija u nasoj divnoj a opet okrutnoj prema mladima Srbiji.
Kao mala sam mastala da cu obici ceo svet kao arheolog ili kao Poaro. Kako je vreme prolazilo tako se i sve oko mene a i ja menjalo. Sve. Sve osim mog sna.
Zivela sam u Cirihu sedam meseci i mislila sam da ce to biti moj novi dom, ali ispostavilo se da je samo usputna stanica. Razocarana I sa snom koji polako bledi u mojoj glavi vratila sam se kuci.
Proslo je mesec dana ravnodusnosti I  pomirenja sa sudbinom  da ipak nisam od onih koje ceka nesto fascinantno odmah iza ugla.
Spavanje do podne, besciljno gledanje u lap-top do 3 ujutru, a onda… Kraj jula, kasno u noc (ili rano ujutru) stize mi zahtev na facebook-u. Decko iz mog grada, poznanik.
Prihvatam, ulazim u slike I vidim nesto . U prvom mahu mi nije jasno sta je to iza njega. Neka velika zgrada? Hotel pored vode? Sta je to Princess?
A onda mi postaje jasno i moj san se polako budi u meni.
Stidljivo ali sve jace bubnji u glavi: cruise, cruise, cruise…
Tu noc sam poslala svoj CV na tri e-mail adrese agencija koje preporucuje tamo neki forum. Kasnije, taj forum ce mi postati najbolji savetnik i drug.  :uzdravlje:
Spavanje sutradan do 12h, naravno. Ne pada mi na pamet da proverim mejl, jer, come on, nisam ja te srece. Medjutim, nesto mi ne da mira.
Uzimam telefon, ulazim na mejl, refresh, refresh, one new mail. Hmm, sta je ovo? Safe cruise, javite nam se radi ugovaranja sastanka u agenciji. Whaaaaat?! Ali, nemoguce. Nije proslo ni 12 sati…
Zovem I drhtavim glasom se predstavljam. Odgovara mi prijatan glas sa druge strane. Sve se tako brzo zavrsilo. Radno iskustvo, provera engleskog, zakazan intervju u agenciji za nekoliko dana.
Stojim na raskrsnici u bloku 30. Skockana i sa CV-ijem u rukama cekam zeleno. Zeleno za bolji zivot, zeleno za okean, zeleno za svet.
Prelazim ulicu, krecem uz stepenice i buuup. Pa, da. Naravno da cu da padnem. Ono „break a leg“ je u mom slucaju bilo skoro pa bukvalno.
Razgovor je bio opusten  i na kraju su mi predlozili „Buffet stewardess“. Predlozili su da idem na obuku, jer nikada nisam radila sa hranom.
Iskreno, bila sam malo skepticna po tom pitanju. Cena za dva dana obuke tj. 2 puta po 4 sata je za mene bila skupa. Misljenje mi se okrenulo za 180 stepeni posle obuke.
Vredelo je i te kako. Na sve to, zena koja nam je drzala obuku me je odusevila u vise pogleda. Veteran posla, pozitivna i uvek nasmejana, vrlo strpljiva sa nama.  :clapping:

Ceka se glavni intervju… Nismo imali preliminarni. Rece Emilija da imamo srece. Stize mejl sa detaljima treninga I finalnog intervjua. A onda se sve ubrzava.
Slabo se secam tih cetiri dana u Beogradu. Nesanica, trema I prevelike kolicine kofeina I informacija su ucinile svoje.
Medjutim, savrseno se secam trenutka pre ulaska kod Italijana, vodke koja mi klizi niz grlo I “magicnog” nestanka treme. Bez lazne skromnosti, razvalila sam na intervjuu.  :yeah:
Veeelikiii plus mi je fluet znanje engleskog, i da se pohvalim: 99% na Marlins testu.

Rekose nezvanicni rezultati za dan, dva. Kuci sedim u neizvesnosti, i cekam. Mejl stize i jedino sto vidim je CESTITAMO.
Vriska, skakanje po kuci, a onda detaljno citanje mejla gde me ceka jos jedan sok. Ocigledno sam se Italijanima svidela jer su mi podigli poziciju na Junior Waiter. A onda krecu suze.
 Mozda ce mi se neko smejati zbog toga ali taj osecaj… Uspeti nesto sam, svojim znanjem I svojim osmehom…neprocenjivo.
Bez malverzacija, bez “imam tetku, ona ce da me zaposli”, bez “1000evra I dobijes radno mesto”! Svojom zaslugom!!! :yahoo:

Nemam jos ni  LOE, ni datum ukrcaja…nista. Ali htela sam da podelim sa ljudima moje iskustvo oko cele price oko prijavljivanja, glavnog intervjua, itd …
Nadam se da ce biti prilike da podelim I iskustva sa broda, I zato STAY TUNED.  :plovim:
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
 :uzdravlje:

Cestitke!

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Hvala.  :wave:
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
BRAVO! :uzdravlje:

Već je poznato na forumu da OBOŽAVAM pozitivne ljude i pozitivne priče, optimizam i osmeh... :giggle:

A pogotovo kad to sve ume izražajno i interesantno da se iznese... još jedna forumska "spisateljica" u najavi! ;D

Očekujemo tvoje knjige o svemu što sledi... a slediće veoma interesantni doživljaji. :wave:

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Bas ti hvala.  :-))))'
Nadam se da ce biti od koristi pridoslicama  :wave:
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Bas su mi zanimljivi komentari na fb stranici foruma... https://www.facebook.com/sef.foruma?hc_location=timeline  :pop1: :tuctuc:
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Zato i ne volim razne neke "fejsbuk stranice"... uvek neki negativni likovi vrebaju i kvare mi savršen svet gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade. :giggle:

Samo ti furaj napred i ne obaziri se na pljuvače, uvek će ih biti, a i što budeš uspešnija, biće ih sve više.

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Svako ima pravo na svoje misljenje, jelte?!  :airquotes:
E sad, da li je u pravu to je vec druga stvar...  -()-
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne bi bilo loše uvježbati kako nositi 3,4,5,6 ... jela odjednom.
Vidio sam da i sitne cure nose 16 jela na tacni odjednom, sve zajedno sa metalnim poklopcima, da je lako - nije.
Princip je jednostavan - što brže poslužiš što veći broj ljudi. dobiješ više pohvala a manje pritužbi da je neko jelo posluženo hladno.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mavkooo

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
bio na istom intervju dobio istu poziciju i mogu samo da kazem nadajmo se brzom ukrcaju pozzzz     :plovim:

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Hvala na savetima, uvek su dobrodosli.  :wave: Ali imali smo tu srecu da nas je obucavala vrlo kompetentna osoba. I svoje znanje, i verbalno i prakticno, smo morali da pokazemo pred Italijanima u toku ne tako kratkog intervjua. Ipak mislim da ne bi pustili bilo koga.  :giggle:
Mavkooo, onda mora da se znamo...  :hmm: :pop:
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Offline mavkooo

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Hvala na savetima, uvek su dobrodosli.  :wave: Ali imali smo tu srecu da nas je obucavala vrlo kompetentna osoba. I svoje znanje, i verbalno i prakticno, smo morali da pokazemo pred Italijanima u toku ne tako kratkog intervjua. Ipak mislim da ne bi pustili bilo koga.  :giggle:
Mavkooo, onda mora da se znamo...  :hmm: :pop:




 ::yes::

Offline zlo20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
mopzda se i vidimo na princessu a inace kod mene na goldenu ja kao buffet steward zaradjujem izmedju 300-400 dolara vise na mjesecnoj bazi od juniora :DDD

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Mozda, mozda...  :wave: Drago mi je zbog tebe.  :money: :yeah:
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Offline MarkoMighty

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Lep post ms. Glamorazzi. Nadam se da si i dalje tako pozitivna na brodu i da ti nece slomiti taj duh.
Pre svega na dobru si (citaj placenu) poziciju otisala za prvi put, naravno svojom zaslugom  :clapping:
Videces koliko si srecna kad vidis one koje imaju duplo manje novca u crew messu.

Vidimo se on board of magnificent Caribbean Princess  :rofl: