Author Topic: Droge i alkoholizam na kruzerima  (Read 15636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Droge i alkoholizam na kruzerima
« on: 24/October/2009 »
Neke kompanije kao Princess ne dozvoljavaju posadi unos alkoholnih napitaka i svjeze pripravljene hrane na brod.
Za hranu je razumljivo, jer sirenje zaraze je na brodu jako tesko sprijeciti, ali alkohol?
Razlog je jednostavan. Kompanija zeli da posada svoj novac potrosi na brodu, a ne u luci.
Na srecu, razlika u cijeni alkohola u luci i na brodu je minimalna. 1L Vodke je 10-ak dolara u duty free heaven-u.

Kao sto sam pisao, posao mi je, izmedju ostalog, bio i zatvaranje crew-bara na kraju dana (obicno 01.00 am).
Moglo se piti i poslije, ali bar se tada zatvarao.
U slucaju da bi ekipa bila preglasna, netko bi zavrsio na alko-testu, a to je automatski znacilo termination, jer Princess dozvoljava samo 0.08 grama alkohola u krvi u internacionalnim vodama, i 0.05 u americkim teritorijalnim vodama (nekoliko milja od obale). Naravno, u oba slucaja ne smijete biti na duznosti.

Intoximeter mjeri kolicinu alkohola u krvi mjereci koncentraciju alkohola pri izdisaju.

Alkoholizam se u principu dozvoljava do one granice gdje ljudi gube obzir i pocinju ispoljavati agresivnost, nemogucnost kontrole hoda, govora ... ali cak niti to nije problem ako se nalaze u svojoj kabini i nikome ne smetaju.

Pusenje u sobama je dozvoljeno samo ako se obadva (ili vise) cimera slaze, tj. ako su obojica pusaci.
Svaka kabina ima svoj alarm tj. detektor dima, i posto je svaka kabina mala, gotovo je neizbjezno ucestalo ukljucivanje i zvucni alarm.
Svako aktiviranje alarma se softverski prikazuje dezurnom na komandnom mostu, tako da ako planirate zapaliti cigaretu, to ce (teorijski) poslije par minuta doznati i kapetan. U slucaju da se nitko iz sobe ne javi na automatski telefonski poziv, prema vasoj kabini ce pojuriti tim od 10-ak ljudi, tzv First Response Unit.

Pokusaj izbacivanja smoke detectora iz igre, kao u slucaju dolje na slici gdje je kuhar umotao senzor u vinilnu rukavicu koju koristi u kuhinji, nije efektan, jer smoke alarm mjeri protok zraka kroz sebe, i ako ga nema dovoljno, aktivirat ce se. To je ujedno i jos jedan od razloga za termination tj. otkaz.



Gotovo svaki kruz netko uspije prosvercati marihuanu na brod. Gosti obicno budu protjerani sa broda u prvoj luci, a posada dobiva otkaz.
 Ako se radi o vecim kolicinama, moguce su i deportacije ili krivicna gonjenja.
Amerikanci znaju zbog jednog dzointa gadno nastradati, jer zaboravljaju da idu na putovanje iz jedne zemlje u drugu.
International drug trafficking je u nadleznosti FBI-a.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #1 on: 24/October/2009 »
na carnivalu ja zabranjeno pusenje u crew  kabinama
unos svjeze spremjene harane i alkohola do jedne litre po portu je deozvoljeno
za mojih devet mj on board niko nije dobio otkaz zbog alkohola
par cura iz spa je dobilo otkaz zbog kradje
i jedan zabavljac jer je odveo maloljetnicu u svoju kabinu
naravno tata je prijavo nestanak cerke mala je imala 17 god
po proceduri mi smo provjerili S&S
napravli dva oglasa
i onda je security kreno u potragu i nadju je u njegovoj kabini

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #2 on: 24/October/2009 »
Ja sam ispracao sa broda 1-2 crewmember-a na tjedan.
Vecina zbog pijanstvom uzrokovanih incidenata, zatim po brojnosti uzroka slijedi kasnjenje na posao, psovanje, kradja, svadja, sukob sa gostima, naguravanje, razni oblici "sexual harassing"-a, ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #3 on: 24/October/2009 »
wow
carnival je zakon
kad neradimo imam osjecaj da smo sami i gosti
liberalni su
security likovi su ok bar sa nama
jbg ako oni krenu nas za*****avati onda oni cekaju po po sata i vise na izvestaje il print out S&&
i saljemo ih da idu provjeravati navodne klince koji trckaraju hodnicima to je moje omiljeno hahahhah
naseta se on po brodu ko u prici provjeravajuci duhove  oT 
sve u svemu ja jos nisam naisla na nekog ko je bas tjero mak na konac
svi su raja, da se sa ljudma radit cak i na kraju budemo dobri drugari pretezzno su indici u security u naucis par fraza na indiskom  i kralj si za njih
mos unjet sta hoces na brod negleda te niko par flasa dobrog vina nikad nije na odmet
biku matre :))))


u pravilu ako ti nekom izadjes u susret i tebi ce se vratiti istom mjerom


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #4 on: 25/October/2009 »
Interesantno. Vidis, na Princessu ima Youth Security, koji su rangirani ispod regularnog security-ja, tako da se oni bave klincima sto "trce po hodnicima", iako ni regularan security nije imun na te pozive, jer ionako u sitne sate samo ubijaju vrijeme.
Nekada klinci stvarno znaju pretjerati, imali smo slucaje da su bjezali pred nama, htjeli se tuci, pokazivali lazne ID, svercali alkohol, drogirali se extasy-jem, penjali se na funnel, krali alkohol od drugih gostiju, svercali marihuanu na brod (skoro kilogram), "gubili se" u sitne sate pa smo morali buditi kapetana i organizirati potragu ... nema sta nisu radili.  :run:

Sto se tice donosenja alkohola na brod, ako bi pustio jednoga, cijeli security team bi to saznao u roku 10 minuta, a sutra bi 10ak indijaca donijelo po litru, i samo bi rekli; ako moze sef, mozemo i mi. Indijci su prefrigani, ja sam znao za nekoliko njih koji su "znali previse" pa ih nitko nije mogao najuriti sa broda jer ako bi oni poceli pricati, ni kapetan ne bi zadrzao posao.  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #5 on: 25/October/2009 »
na carnivalu nema te pozicije
sistem je cuvari
2 zamjenika sefa jedan dan .jedan noc
sef
to je to
stvarno likovi znaju sve zivo ko je skim u semi i sl
najaci su za trac partiju
sta se sve moze saznati u nocnoj smjeni
ahahhhah
raja su u stanju su pazit po pol sata desk da ja idem prosetat i zapalit cigaru bez pogovora samo im je ponesi radio ako bi bilo  nesto   i budi na kanalu 3  oT




Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #6 on: 20/July/2015 »
Jedna stvar mi nije jasna , zasto se toliko ljudi okrece alkoholu na brodu?

Kako bivaju  prihvaceni oni ljudi, koji recimo "odbijaju" da udju/ulaze u tu price?


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #7 on: 20/July/2015 »
O onima koji ne piju se ne piše po forumu, ne prepričavaju se dogodovštine, ne postavljaju se slike njih kako leže onesvešćeni na podu, ne dele se informacije koliko njih je izgubilo posao jer ne piju itd.

Dakle, mnogo ljudi se ne odaje alkoholu i nikom ništa.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #8 on: 20/July/2015 »
Dosta toga se promenilo u zadnjih 5+ godina.Crew Bar se zatvara tačno u 0100,lično sam spuštao rešetke u 0058 i ``no sta`` ne zato jer mi je neko rekao,nego je to kraj radnog vremena(moglo je i posle,ali isključivo za keš i po drugim cenama ali to je već stvar mafia biznisa a ja ne znam šta je to  no;;;).Pravilo je da crew member ne sme uzeti više od dva pića i tolerancija od 0,05 je na papiru ali provereno tvrdim da se toga niko nije pridržavao,počevši od mene pa nadalje.Na Karipskoj Princezi 2012/2013 SEO je bio pijani Englez Šejn,zvali smo ga nikad trezan.Čovek je minimalno do 0300 ostajao skoro svako veče u vidno pijanom stanju,jedne večeri se za*****avao sa dregerom ko će više naduvati,pa se jedno desetoro naših nadkurivalo sa par drugih nacija,nudio i meni da duvam ali sam ga iskulirao jer Englez je i ko zna šta mi može namestiti,ali sve je prošlo ok.Crew Bar se zatvarao u 0100,a već u 0130 ja sam završio svoje obaveze i sa par piva odlazio u smoking area sa ključem od crew bara u dzepu,ključ bi razduživao u International cafe dck5 kad bih pošao na spavanje.U međuvremenu mogao je da zafali koji paket Beksa,Dos Equisa koji bi se ujutro nadoknadio na raznorazne načine.Bilo je onih koji ne piju(ne dolaze u crew bar) i nisam ih mogao shvatiti,svrstavao sam ih u asocijalne i bio sam u pravu za preko 90%,čast izuzetcima.Ako čovek radi 10/12/14 sati,u stranom okruženju,priča i počne misliti na stranom jeziku,treba mu bar pola sata oduška da popije koje piće,zapali cigaretu ili popriča sa kolegama na svom jeziku,to jednostavno napuni baterije.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #9 on: 20/July/2015 »


Kako bivaju  prihvaceni oni ljudi, koji recimo "odbijaju" da udju/ulaze u tu price?



ma klasika. prvo te pokusaju navuc. ubacuju ti drogu i alkohol u sok. nude te da probas.. ako ipak istrajes u strejt edju, postanes bas nepopularan. ne mozes se vise druzit sa kul klincima, sam jedes u kantini, nemas koga odvest na kru ples... znas kako to vec ide. guzis americku pitu...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #10 on: 20/July/2015 »
:rofl:

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #11 on: 28/September/2015 »
Jedna stvar mi nije jasna , zasto se toliko ljudi okrece alkoholu na brodu?

Kako bivaju  prihvaceni oni ljudi, koji recimo "odbijaju" da udju/ulaze u tu price?



Zato sto ti je to skoro pa jedina radost tamo :D
Ja sam bas dosta pila :party: i svi oko mene ali svi. Dok sam ja bila tamo samo troje, cetvoro je dobilo otkaz ali zato sto su pravili probleme pijani inace da nisu nikom nista. Svi znaju da se pije i na Carnivalu je stvarno dosta opusten zivot sto se toga tice.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #12 on: 29/September/2015 »
Jedna stvar mi nije jasna , zasto se toliko ljudi okrece alkoholu na brodu?

Kako bivaju  prihvaceni oni ljudi, koji recimo "odbijaju" da udju/ulaze u tu price?



Stvar ličnog izbora. Ja nekad pijem skoro svaki dna po malo, nekad 3 meseca ne popijem ništa alkohola. Zavisi od ekipe i raspoloženja.
Kod nas što se droge tice nije nikad bilo problema... od ljudi koje znam, ne koristi je niko. na P&O je redja medju oficirima nautike i tehnike...videću kako je na Princessu idući ugovor.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #13 on: 03/October/2015 »
Sto se tice alkohola na Cunardu mi smo ga i unosili i iznosili. Cak sam bio sa kolegom na Gibraltaru kad je uneo 7 flasa, u kesi, nista opusteno, niko nista nije rekao. Sto se testiranja na alkohol tice, rijetko rade al rade s razlogom. Napij se niko ti nece nista, al ako pijes i cesto kasnis cekaju te i sje*ace ti, sto u jednu ruku opravdavam. E sad za drogu ne znam. Vidio sam par ljudi, marihuana i valijum, mada valijum je vjerovatno lako unijeti, recept seme neke, a pusenje u kabinama je dozvoljeno ako ti se cimer ne buni.  :clapping:

Offline IVORYBRE

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Droge i alkoholizam na kruzerima
« Reply #14 on: 04/October/2015 »
Na Celebrity-ju crew bar radi do 2h (na Equinox-u do 3h  :run: )
I nikada nije bilo problema, pili smo koliko smo hteli. Security uvek prodje pored nas nasmejan, pozdravimo se, zezamo se, obavezno "gde si brate".
Svake noci po 5-6 Corona najmanje, pricas, zezas se sa kolegama, zemljacima, tu se odvrce ventil, sutra si ko nov i radis opet ceo dan :)
Sve je Ok dok nema svadje, tuce, padanja i onesvescivanja......i naravno sve dok se i sutra dan pojavljujes na poslu na vreme.
U bar departmanu su malo fleksibilniji, pa i ako kasnis, tek kad primete da te nema, probudice te, pa ako nisi "jeopardise operation" procices uglavnom bez posledica (sve zavisi od sefova), dok recimo u restoran departmanu, za kasnjenje od 2min dobijas warning.