Author Topic: Zalba  (Read 6418 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Zalba
« on: 11/October/2014 »
Odmah da se izvinim CEO, jer nisam znao gde da stavim ovaj topic.

Imate odmah u atachmentu dokumet koji bi svako trebalo da procita.


Offline Luka123

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #1 on: 11/October/2014 »
Auuu druze, pa tebi svaka cast sto si uopste imao toliko zivaca da se bakces sa njima oko svega! Od nedavno je zabranjen odlazak za Srbe na tu kompaniju, tako da ti je mozda bolje da konkurises za Princess, oni jos nisu zabranili nama da radimo, tako da ti je to moj neki savet... Kontaktiraj opet Kouzon pa vidi da te prebace za Princess, bolje ista nego nista!

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #2 on: 11/October/2014 »
Auuuuuuu brate moj.......ja dobio datum za 1.Decembar za Celbrity Equinox.....pre neki dan isao cak u Skoplje na lekarski,nemoj da je istina da su zabranili ukrcaj obesicu se ....  :hehe: oT

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #3 on: 11/October/2014 »
Brateeee.....dobio sam i ja taj mail!!!!!!! je*acu majku nekome

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #4 on: 11/October/2014 »
Da ne bude da sam lenj ja cu ovaj atachment da extraktujem, dakle on sledi:

Dobar dan,
zelim da vam predstavim moju pricu vezanu za odlazak na brod sa spletom niza malicioznih okolnosti koje su uticale da jos uvek cekam na ukrcaj na isti.
Naime, aplicirao sam preko Kouzon agencije jos u septembru 2013 za poziciju ass waiter na Royal caribean-u.
Glavni intervju sam imao 2014 u januaru mesecu, prosao sam intervju I sada sam cekao na datum I ukrcaj, kako odgovora nije bilo 7 meseci cekanja to je negde oko jula, resio sam da kontaktiram kompaniju direktno mailom.
Mail sam trazio od jednog drugara koji je ranije isao za bar waiter-a. Dao mi je mail od njegovog regrutera Maribel Concha kako je tekao razgovor izmedju mene I nje mozete pogledati u sledecim screenshot




I tako je uglavnom tekao nas razgovor sve do jedne poruke, a to je:



Nakon ovoga sam dobio sledeci odgovor:


Dakle, nakon zalaganja dobio sam odgovor da mogu da kontaktiram Francis Diaz.
Sledeci mail-ovi su namenjeni njoj:


Nakon 5-6 copy-paste mailova napokon je odgovorila I to meni i Mr. Vargasu


Naravno pogadjajte sta! Javio se i Mr. Vargas recruitment coordinator
sa sledecim mailom koji me je uzgred receno sokirao.


Ako neko ne vidi dobro ovde stoji da sam rejected! Kako, zasto kada su mi u agenciji rekli da sam prosao?
Sada stizu mailovi od Dafine koja skrece paznju da mi je greskom unet datum mog prvog intervjua umesto
16/1/2014 stoji 16/1/2014 godine I automatski sam rejected. To cete videti u sledecem mailu.


I ovde je Perrine Debris odgovorila kako se izvinjava I kako je greska sada otklonjena!
Dakle sada sam u postupku kao sto je trebalo da budem od prvog momenta nakon intervjua koji sam imao u januaru mesecu 2014-te godine.

Posto sam dugo cekao na odlazak na brod, a ne svojom krivicom trazio sam da mi se odobri odlazak na brod, tj datum za odlazak na brod.
Nakon krace prepiske sa g-dinom Zoranom iz Kouzona odogovrio mi je da u toku dana 8/8/2014 budem u kontaktu sa Milanom I da cu dobiti datum, opet u soku, ali ovoga puta u pozitivnom.
Konacno rekoh neku lepu vest da cujem.
I zaista Milan me je nazvao I reko da sam dobio brod serenade of the seas I da se ukrcavam 29/11/2014 o Boze sreci nikada kraja.
Toliko sam bio srecan toga dana da nisam mogao da sedim na poslu koji sam radio vec sam jurcao tamo-amo…

Sada je doslo  na red vadjenje vize I dokumentacije za odlazak na brod. Iz agencije su mi rekli da ne zurim I da cu krenuti sa tim negde polovinom oktobra.
Kako sam bio nestrpljiv negde pocetkom oktobra sam resio da ih okrenem I da krenem sa prikupljanjem dokumentacije, a zasto sam toliko bio nestrpljiv, odgovor cu vam dati u kouzon facebook grupu koju pratim svakog dana, a gde se pojavila prepiska Zorana sa ljudima koji dugo cekaju na ukrcaj. Tu se govorilo o medical ground slucajevima na brodu, za one koji ne znaju to je kada crew member zbog povrede koju je zadobio na brodu trazi odstetu u novcanom iznosu, sve to bi I bilo normalno dok se nisu spomenuli u celoj toj prici I nasi “pametni“ Srbi i krenuli da zloupotrebljavaju taj medical zarad sopstvenih interesa, koji su dozvolili da zbog njih neke sačice ispaštaju svi ostali!
Kako mi je nešto instinkt govorio kao u prethodnom slučaju da nešto nije u redu I da moram da krenem sa tim što pre ni ovaj put se nisam prevario.
Naime odmah sutradan sam nazvao Kouzon I rekao im da sa spremam da krenem u postupak vađenja vize. Rekli su mi da je stigao LOE za mene I da će mi sutra poslati kurirskom službom.
Moje je bilo samo da odem do banke intese da uplatim 15200 RSD za troškove takse što sam ja I uradio.

A sada ide ono krajnje bezobrazno I šokirajuće za mene po ko zna koji put!
Odlazim kući I svraćam u menzu da jedem, kako volim dok jedem da ukljucim net na telefonu I pogledam dešavanja uz put pojavilo mi se I pop-up prozor sa novim mailom, otvorim ga I u njemu pronađem sledeće:


Cancellation of Assignment! Šta?  Kako? Zbog čega? Da li zbog njihove glupe business decision?
Ma kakva njihova poslovna odluka ovo je odluka da više nema ukrcaja za nas Srbe za ovu kompaniju i tačka . Šta raditi, kako dalje posle svaga ovog?
Plačem zbog svega što mi se izdešavalo u prethodnom periodu, ali šta da radim?
Tužiti ih zbog vremena provedenog u čekanju i traćenju ili u krajnjem pitanju ima li za nas nade uopste?

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Zalba
« Reply #5 on: 11/October/2014 »
 ""]] :crying: Ovo je takav bezobrazluk da nemam reci :(
Ja vec mesecima znam da je Royal zaustavio ukrcaj za ljude iz Srbije, Carnival je takodje zabranio ukrcaje ali samo za muskarce sa srpskim pasosem, devojke primaju. :nono: Posto sam ja aplicirala za Carnival nacula za to za zaustavljanje pa sam pitala u agenciji i oni su mi napomenuli u mailu da je za Royal zabranjeno a sto se Carnivala tice od sada primaju SAMO devojke ""]]
Da napomenem samo da nije Kouzon u pitanju. E sad, cudno je to sto si ti bio na intervjuu, recimo sad za Carnival muskaraca iz Srbije i nije bilo...eventualno da se ta zabrana desila neposredno ili u tim danima kad se intervju odrzavao pa da si nazalost zato otpao... Bas mi je zao, uzas...
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #6 on: 11/October/2014 »
Nije fora u tome da li je udarena zabrane ili ne....receno je bilo da je udarena zabrana na nove intervjue a ko je prosao prosle godine bice povucen tj dobice datum ukrcaja.....sto i jeste bilo tako,ja sam dobio datum pre mesec dana da se ukrcam 1.Decembra....pre neki dan cak bio i na lekarskom i to u Skoplju...da bi mi samo posle par dana stigao ovaj mail.......i sad ko je ovde lud i sta se ovde desava

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Zalba
« Reply #7 on: 11/October/2014 »
Decko je napisao da je prosao intervju ove, 2014 godine a ne prosle. Ja sam to napisala vezano za njega. Ne znam... sve u svemu agencija bi MORALA da zna sta i kako. Ja kapiram da njih Royal recimo obavesti... ne verujem da su oni neobavesteni :???:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #8 on: 11/October/2014 »
Ma ko pita agenciju za nesto,oni sluze samo da ti uzmu pare i neobavesteni su ko Kostunica.....

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #9 on: 11/October/2014 »
Kada sam prosao intervju bio sam na cekanju i ubrzo nakon mog intervjua Royal je zabranio dalje intervjue za Srbiju, medjutim to nije vazilo za nas koji smo prosli intervjue, bilo je da cemo da svi dobijemo datume i dobili smo, ja sa mukom svojom, ali dobio sam, onda je usledilo ovo sok otreznjenje sa mailom od Royala... Sada cemo videti, posto smo svi zabranjeni iz Srbije zbog medical ground-a, trebalo bi da se dopusti onima koji taj medical nisu trazili vec hoce svojim radom da se dokazu, a ne kao devojcice da placu zbog ovoga ili onoga, ali to je sada do Kouzona da nama NORMALNIMA omoguci da se resimo ove bede i za vratom okacene ljage koju su nam drugi nametnuli i zbog koje sada svi ispastamo.
Ako ne, onda problem mora da se svakako resi u drugom smeru, tako sto cemo ili da se prebacimo za druge kompanije sa ili bez intervjua.

@Luka123 hvala na savetu, trazicu im svakako da me prebace za Princess ili gde vec, ja na brod moram pa moram ;) Zasto? Zbog zarade, kako bih i ziveo i ustedeo za kucu, dvoriste, imanje... ;)

Hvala svima koji prate topic i koji kometarisu na postove, samo tako mozemo da se ispomazemo i pruzimo jedni drugima realne informacije..

Svako dobro svima!

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Zalba
« Reply #10 on: 11/October/2014 »
Užas!!

Kranje neprofesionalno i bezobrazno od strane kompanije,šokiran sam  :pad:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #11 on: 12/October/2014 »
Eto,ustanem pijem kavu i rakiju,krenem da pročitam šta ima na forumu i prevrne mi se želudac.
Strašno,mnogo problema,mnogo grešaka i bezobzirnosti agencije a najveći problem izgubljeno vreme na stand by.
Užassss,napravili su od ovog Balkana,zemlje trećeg sveta i ispašće da je pojeo vuk magare.
Verujem da ni ta svemoguća Magsaysay koja šalje milion ljudi na brod jednog Fikusa ili Indonežana toliko dugo ne zavlači čekanjem na ukrcaj,koliko to radi ovih par agencija sa našeg područja,i na kraju ispadne zabranili ukrcaj.
Još si ti to saznao svojom inicijativom,ko zna koliko bi još čekao da si sedeo skrštenih ruku?
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #12 on: 12/October/2014 »
Mene su slicno razvlacili 7 meseci, ista agencija, ista kompanija.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Zalba
« Reply #13 on: 12/October/2014 »
Otkud sada to da je zabranjen ukrcaj muškima na Carnival ?

Moj prijatelj je otišao kao fotograf za Carnival pre tačno mesec dana preko Employment Powera, i nije bilo ni pomena o nekoj skoroj zabrani ukrcaja... Ako je to istina, to je vrlo zabrinjavajući trend. Royal i Carnival su dve najveće kompanije...
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re:
« Reply #14 on: 12/October/2014 »
Tako su mi rekli iz agencije. Momak i devojka su na preliminarnom hteli na Carnival medjutim rekli su im da muske vise ne primaju. Devojka je prosla a decka su prebacili za NCL. Na glavnom su bile samo devojke.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."