Author Topic: Detaljan opis svih pozicija u (Park West) Art Department-u  (Read 11710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Pozdrav,

Naime radim na brodovima sad ce skoro 5 godina, u foto sam dosao do foto managera a u art do Aukcionera. Medjutim ovdje se fokusiramo samo na art. Postoji prva i pocetna pozicija koja se sad moderno zove Art Preparator (inace u Park West-u vam je sve onako napuderisano, da se tako izrazim. Svaka losa ima dobru a i obratno.) taj lik vam jednostavno samo gura slike u onim kolicima gore dole i najcesce ima deck phone pa ga aukcioner i gallery director a naravno i associate-i maltretiraju da im donese slike iz lockera. Pratite kako sam napisao maltretiraju, sad cu vam takodjer napisati verziju ispranog mozga koji u neku ruku ima i smisla. Ako gost ne vidi sta kupuje i za primjer ima neku malu slicicu na kompjuteru, zar stvarno mislite da ce neko pljunuti 900$ za to. Njegovo je samo da nosa i donosi dobije 1000$ fixno. Neki aukcioneri prave ogromne pare pa znaju nagradjivati ovu poziciju ako je sve uredu bilo sa njegove strane. Ali procentualno ne treba se u ovo uzdati jer medju tim sto zaradjuju dosta novca postoje jednostavno licnosti koje ne daju novce i misle da su samo svojom zaslugom dobili te pare. Uglavnom najgorem neprijatelju ne bih preporucio ovu poziciju.

Vi mozete poceti raditi kao Art Auction Associate, ali za to morate proci obuku. Najlakse vam je otici na brod i biti dobar sa jednim iz tog departmenta da vam da preporuku, a naravno mozete i aplicirati preko web site-a sto zna nekad trajati i po cijelu vjecnost. Nakon toga slijedi Skype interview jedan drugi treci. Ako im se svidite onda su samo dva. Prvi je zasto hocete da radite za Park West Gallery (u daljem tekstu PWG). Iduci je prezentacija contemporary umjetnika najcesce je u pitanju Scott Jacobs. E sad to nije citanje biografije. Najbitnije vam je navesti kako njemu treba i do 400 sati da stvori jednu sliku (jako su mu foto realisticne) traze taj neki WOW statement koji ce zaintrigirati kupca da vas slusa dalje, a nakon toga vam je samo bitno navesti razloge zasto bi neko kupio sliku tog umjetnika bez da spominjete rijeci buy sell ili tako nesto. Vrlo dobra rijec koja se treba koristiti umjesto te dvije je Collect ! Vi njih tu izdizete u zvijezde zato sto su sad oni neki kolekcionari. Ne bih da ovaj post bude jako dug ako neko ima nekih pitanja u detalje oko interview-a slobodno konkretna, dobro formulisana pitanja su vise nego dobro dosla. Kada to sve prodjete ide trening u Miami-u. 10 dana traje i kostati ce vas put do Miami-a, Ljekarski, viza i vecera svaki dan koju mozete kupiti u subwayu 5 dolara za foot long..... to je neki minimalac, na to racunajte prevoze do broda od aerodroma i tako to, pa se vi izracunajte.

Trening kao trening je jako ozbiljna stvar, nista vam ne znaci ako ste prosli interview a niste naucili study guide koji vam daju ti regruteri. Reci cu vam jedno, samim time sto niste native speaking sa engleskim, Paul Bielby, Stoney Goldstein, Luke Proctor su vam tri najbitnija imena u PWG iznad njih postoje CEO kojeg necete vidjeti i Owner koji je zagovarac religije, onako mi lici na covjeka koji kuca po vratima i promovise jehovine svjedoke. Ali zapamtite ova tri imena, uz njih imate i jos 2 Tim Findlay i Stephen Weiss ali ta dvojica jako puno putuju pa mozda i ne budu na treningu. Uglavnom ova trojica ce vam drzati vecinu predavanja i najvise se pitaju za vasu ocjenu. Ako nista ne zapamtite iz ovog teksta ja bih molio Sefa da mi oprosti ovaj caps KOLIKO SE POKAZETE NA TRENINGU TAKVU CETE SLIKU SAMI SEBI STVORITI O PWG TJ AKO STE U TOP 10 DOBITI CETE BROD NA KOJEM CETE ZARADJIVATI NORMALNE NOVCE, A SVE ISPOD TOGA VAM MOZDA ZGADI CITAV TAJ DOZIVLJAJ O POSLU. Jedini nacin da dodjete u top 10 jeste da znate sve iz study guide-a i da na prezentacijama budete glasni i jasni o onome sto pricate. Naime pricate na mikrofon ispred 60 ljudi novih i 20 koji vec rade za PWG i ispred one trojice sa pocetka drugog pasusa teksta.

Nakon sve ove muke (slatke muke, zavisno od vase percepcije) dolazi odluka gdje cete ici. To kad dobijete, dolazite na brod kao Associate level 1 i nemojte racunati vise od 1500$ prvih 90 dana (s tim da postoji jako bitna cinjenica da plata kao plata se dobije 2 mjeseca nakon sto dodjete na brod, sto znaci da dobijate pare dok ste na odmoru) nakon 90 dana dolazite do Associate level 2 plata vam se moze povecati na oko 1600 do 2000 (ali zapamtite PWG vam ne moze dati manje od 1000$) zelio bih da vam uploadujem jedan manifest koji imam u PDF formatu samo bih zamolio sefa da mi objasni kako da neki link postavim ovdje pa cu to naknadno. Level 3 Associate dolazi nakon zavrsetka 6 mjeseci na brodu. U PWG nema odredjeno koliko cete ostati na brodu i morate poslati zahtjev 4 sedmice ranije da vam se odobri ako ste planirali ici kuci. Naime morate ostati 4 mjeseca sve nakon toga vam je slobodna volja.

Eh sad ja cu vam ispricati svoje iskustvo. Naime ja sam dosao do pozicije aukcionera relativno brzo (nakon jednog ugovora) mnogo sam se predao poslu, u prva 3 mjeseca sam procitao 19 knjiga o prodaji, ljudskom umu, psihologiji prodaje. Stalno sam isao na treninge svog aukcionera i vjezbao to sto mi je pricao. Da sam nakon ta 3 mjeseca poceo ako ne svake onda sveke druge sedmice da nalazim klijente koji su trosili preko 10 000$ sa nama  (sa mnom) samo prateci uputstva iz knjiga i njegovih treninga (prije toga nisam bio neki prodavac ali je moja aukcioner vidio nesto u meni i usmjerio me ka pravom putu) da ne duzim na odmoru sam sad prije 15 dana sam prodao covjeku slika za 66 000 dolara (covjek je iz NYC) on to sebi moze priustiti samo je na vama da li cete mu se svidjeti kao licnost da udje u konverzaciju ubjedjivanja zasto bi on to od vas kupio. Neki ljudi nisu za toga. Ja sam shvatio da nisam. Jesam ali ne na dugorocne staze. Sada sam u procesu zaposljavanja kao Systems Manager na brodu takodjer ali cu vam reci jedno ako vam nije cudno i awkward pitati covjeka "do we have a deal" nakon prezentacije i zatim pruziti mu ruku bez da vas nije stid.... meni je to islo od ruke jako dugo ali jednostavno nemam energije da budem pozitivan svaki dan kad mi je svaki drugi kruz prosjecan ili los... Naime najvecu platu kao aukcioner sam dobio bila je u iznosu od 10 500$ za jedan mjesec a poznavao sam aukcionere koji su znali izaci i po 40 000$ (top 5 u firmi, da dodjete dotle morate biti aukcioner 10 godina) a najmanja kao aukcioneru mi je bila 3900$ tako da varira.

Moj vam je savjet da probate jer nam je ovdje siva perspektiva, u PWG vam je perspektiva dvobojna :D ako zelite jos nesto detaljnije postajete nakon ovoga pa cu vam odgovoriti. Molim samo konkretna pitanja.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Kul! Svaka cast!
Znaci, moze i preko preporuke? To nisam znala.

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Kad ti neko da preporuku u 95% slucajeva rekruter pregleda tvoju aplikaciju 100 % i cim te neko preporucio drugacijim ocima te gledaju. Nesto sto sam poceo a nisam zavrsio u postu jeste kad nisi native English speaker gledaju te kao crnca u americi dok se ne pokazes drugacije. Razlog tome jeste da su vecina najboljih aukcionera u PWG Kanadjani, Ameri, Englezi i Juzno Afrikanci... s tim da postoji jedan nas Nenad Stojanovic i jedan rumun Paul Popescu koji su u top 10 aukcionera ali su oba sa PWG preko 10 godina.

Offline Maksuzija

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Meni su zakazali skype danas, a ja uopste nemam iskustva za art?! Ne znam jel ovo neka sprdnja.
 A da, cuo sam isto da jedan Rumun koji je radio za Princess, nije uopste placao put iz Rumunije do Majamija, on rece da su mu oni platili, e sad ne znam, da li to zavisi od pozicije za koju konkurises ili sta vec?  
E sad posto ja nemam iskustva za taj art associate, meni bi vise odgovarala ova pozicija preparatora dok se ne istreniram malo, a mozda i dok ne bih promenio department, sad ne znam da li da im pominjem da bi pre za preparatora otisao.

I sa kojom vizom ides na trening u Majami, ako nemas LoE?

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Pozdrav koleginice i kolege,

Hteo bih da pitam nesto vezano za Park West pa bih molio upucene, oni koji rade za ovu kompaniju, za odgovor, ako je moguce. Zanima me sledece:
1. Da li neko na forumu ima Study Guide koji kompanija salje pre odlaska u Majami na trening, i kako otprilike izgleda taj trening, sta se sve radi u toku jednog dana?
2. Kako izgledaju treninzi na brodu koje vodi Aukcionar i koliko su cesti, daje li neku literaturu za citanje,uputsva itd?
3. Koliko je dug ugovor. Ja sam cuo razlicite stvari. Da je barem 4 meseca, pa da je barem 5 meseci, pa da ako vas kompanija posalje na drugi brodu u toku ugovora ugovor na neki nacin pocinje iz pocetka (''bolje bi ti bilo da to prihvatis iako je samo sugestija kompanije''- rece mi jedan od prodavaca ove kompanije).
4. Koliko ima laktanja, i uopste borbe za goste izmedju prodavaca (kao u prodavnicama nakita)?
5. Da li posle prvog ugovora mozete izraziti zelju na koju flotu biste isli (RCCL, Celebrity,itd)? Koje su flote generalno najbolje ili to bukvalno ide od broda do broda?
6. Da li je tacno da jos uvek jako puno ljudi brzo odustaje?
7. Da li se za tzv. VAT kruz, kada se skoro sve na brodu naplacuje uz PDV (obicno u Evropi), i slike prodaju sa PDV-om?
8. Da li postoje popusti na prodaju slika i kako to ide? Ako na primer gost hoce da kupi neku sliku ali trazi popust ili iznese ponudu?
9. Kako izgleda jedan dan na moru kad je aukcija? Da li na aukciji svako ima posebna zaduzenja ili svi u hodu pomazu oko pomeranja slika u toku aukcije i prilaze gostima za vreme aukcije da im preporuce sliku koja se upravo postavlja na binu itd?
10. Primetio sam da Park West uglavnom prodaje kopije slika, ima malo originala. Kako objasnjavate gostu da on u stvari gleda npr. 128 kopiju od 250 kopija koje je recimo umetnik Daniel Wall napravio od jedne slike? Sta ako su saradnici umetnika ''pomagali'' samom umetniku pri izradi kopije, kako to objasniti gostu?
11. Koja su najcesca pitanja gostiju i prepreke u procesu prodaje koje morate da savladate da biste ubedili gosta da kupi sliku?Da li je to mozda cena, sama činjenica da je kopija u pitanju, transport sa porezima i dazbinama koje idu uz to, ili nesto drugo?
12. I naravno, najosetljivije pitanje. Kolike su fiksne plate i procenti za Art Associate, Gallery Director i Auctioneer? Ja sam dobio opet razlicite informacije. Jedan momak koji radi za PWG mi je rekao da se prva tri meseca placa po 1000$ za Art Associate level 1. Posle ide provizija povrh toga, nije rekao kolika. Onda mi je jedan drugi uposlenik ove firme rekao da je za pomenutu poziciju plata od 1000$ do 2800$, zavisno od toga koliko sam/a prodas. Posle prva tri meseca ide provizija preko toga. Ako u prvom mesecu ne prodas nista, daju ti 1000$ i salju te kuci. Otkaz. Treca informacija koju sam dobio je da je nedeljna plata za prodavce od 250$ do 700$, a posle prva tri meseca ide i provizija od 0.5% preko toga. Da li tih 0.5% od ukupnog prometa celog tima dele svi prodavci (direktor galerije i aukcioner imaju drugu proviziju) ili je svako dobija ponaosob? Mozete li navesti neki primer koliko je galerija pravila mesecno na brodovima na kojima ste bili i da li to zavisi od putanje broda?
13. Da li ako prodavac govori francuski kao drugi jezik moze da uglavnom dobija brodove koji plove po Evropi?

Dosta pitanja, ali se nadam da sam bio konkretan. Hvala.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Treba da imam skajp intervju sa park west gallery. U opisu posla pise da je sljakerska pozicija i deluje mi da nema puno mozganja,mada mi je neko rekao ko je radio za park west da nije bas tako naivno,da moras da poznajes neke slike i kad ti kazu donesi tu i tu sliku,takodje imaju neki treninzi i ako se ne pokazes dobro na tom treningu mogu da te posalju kuci...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
"Da poznaješ neke slike"...
Hmm... mislio sam da Art Aukcioneri moraju znati sve svoje slike koje imaju i više od toga: slikare, slikarske pravce, istoriju, marketing... i da o tome moraju umeti da pričaju dugo i ubedljivo.
Jedino ako nemaju neku svoju internu hijerarhiju - neko sve zna i priča, drugi ćute i nose. -()-

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ova je pozicija u pitanju mislim da nije to aukcionar nego kao neki pomagac-nosac slika,vise ima fizikalije koliko sam razumeo    
Art Mover - General Labor  Evo opisa posla

https://www.glassdoor.ca/job-listing/art-mover-general-labor-international-travel-park-west-gallery-JV_IC3420636_KO0,44_KE45,62.htm?jl=3326388706

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Istina, po njihovom zvaničnom opisu posla, u pravu si.