Author Topic: whatri, Assistant Waiter, Carnival  (Read 4749 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
whatri, Assistant Waiter, Carnival
« on: 16/October/2014 »
Korisničko ime: whatri
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Assistant Waiter


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Dva mjeseca sam trazio po internetu razne poslove koje je moguce raditi bez nekog prevelikog iskustva izvan Hrvatske.
Nakon dva mjeseca pretrage po Google-u tipa “bijeg iz Hvatske”, “kako raditi u Londonu” I jos 100 slicnih pretraga, naletio sam na ovaj forum, I poceo citati lagano o mogucoj karijeri.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prvo bih naveo mogucnost putovanja na egzoticne destinacije I velike svjetske metropole posto obozavam putovati, nakon 70% proputovane Europe, ovo mi se cinilo kao savrseno sredstvo koje bi mi omogucilo da posjetim mjesta koja vjerovatno nikad ne bih posjetio.
Druga stvar je iskustvo koje bih stekao na kruzeru, kada sam citao postove tipa ‘5000 putnika i 1000 posade’ , ‘grad na moru’ itd., jednostavno mi se cinilo kao da bi mi to moglo biti jedno ogromno iskustvo posto takav tip posla u takvom okruzenju nisam mogao ni zamisliti.
Trece bih naveo novac, posto zaradjujes dok putujes, sama pomisao na tako nesto se cini primamljivom, ali na svu srecu tu je bio forum na kojem se moze informirati iz prve ruke koliko se da zaraditi itd.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Isao sam preko A Priori, prvenstveno zbog toga sta su Suzanu svi na forumu pohvalili, imala je najvise pozitivnih komentara za razliku od ostalih agencija sa kojima su ljudi imali koliko dobrih toliko I losih iskustava. I zbog toga sta mi je njezin ured bio 5km od kuce tako da sam tu ustedio koju tisucu :P

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Za Carnival, posto ona samo za njih ukrcava posadu.
Poslao sam joj mail, odgovorila je nakon 30 minuta da ima interview vec za 7 dana, za Food and Beverage department. Vec sam znao otprilike da cu aplicirati za Assistant Waitera jer sam citao dosta da se za taj posao prakticki treba samo pojaviti na interviewu I nabaciti fake smile. Razmisljao sam takodjer za Bar Waitera ali stvarno nisam imao nikakvo iskustvo sa radom u restoranu ili kaficu tako da sam htio odigrati na sigurno.

Od javljanja u agenciju do odlaska na brod je proslo nekih 2 mjeseca.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je trajao 5 minuta. Iako sam bio pripremljen I znao sam da je jednostavan interview da je prolaznost 90%, oprala me paranoja dok sam cekao u redu da udjem u ured sa Ericom, ja sam bio na redu negdje pred kraj, tako da sam slusao pitanja od svih koji su izasli (jedno 30-40 ljudi), tako da mi je jos I to nabilo dosta pritiska nakon cega sam poceo misliti ‘ajme, kako cu proc, sta ako me pita ovo, sta ako me pita ono….’. Inace kad imam takve situacije koje mi odlucuju buduci tijek zivota me okrene uvijek na najgore.
Uglavnom kada sam usao unutra sam se usrao toliko da sam engleski jedva progovarao, pa skoro ga I zaboravio pricati, sa puno gresaka u izgovoru (iako ucim engleski od pete godine, marlins sam imao 99%), ali su mi na pameti bile samo rijeci od Suzane: “OBAVEZNO OSMIJEH!!”. To je napomenula 100 puta svima, tako da mislim da sam zbog toga I prosao, jer sam sebi ne bih dao posao sta se tice samog razgovora.

Pitanja na interviewu su bila: “Kako se zoves?” “Gdje si trenutno zaposlen?” “Reci tri podrucja gdje bih trebao raditi kao konobar na brodu?”

Samo tri pitanja, nakon cega je on upisao neke petice I sestice u predvidjena mjesta za ocjene I to je to. Saznao sam da sam prosao mozda 30 minuta poslije zavrsetka interviewa.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troskovi su mi bili oko 8000 kuna kao I vecini na forumu. Tocnih cijena se ne sjecam, ima informacija na forumu svugdje sta se tice toga

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Standardne stvari, nista pretjerano, posto Suzi ima dosta opsirne tekstove o tome sta uzeti sa sobom, sta ocekivati, kako se ponasati itd…
2-3 para kratkih hlaca, 4-5 kratkih majica, trenerku, masinicu za kosu, dezodorans/Sampon I ostale stvari za higijenu, 2 duge majice, puno carapa i bokserica… nista pretjerano jer sam znao da je roba u Americi dosta jeftina tako da sam planirao kupiti vecinu stvari tamo.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Uf, izgubljeno, prestraseno, uzbudjeno, ushiceno… i jos 50 raznih osjecaja, sve pomalo ispremjesano
Od prvog pogleda na brod pri dolasku u luku jednostavno se osjecas.. ne znam… WOW.. kad vidis grdosiju parkiranu u luci i par tisuca ljudi koji cekaju na ukrcaj.
Prvih par sati nisam znao sta se dogadja, samo te pitaju papire kazu da odes negdje, a ti nemas pojma gdje, tako da sam samo pratio ostale ljude gdje idu sa koferima.
Dobio sam kabinu i ostale stvari sam rijesio sta se tice papirologije, te sam otisao po uniform. Na brzinu sam stigao nesto pojesti u crew messu prije nego sto smo morali poceti raditi.
Uglavnom da napomenem da mi se to sve dosta olaksalo jer sam putovao sa jos dvoje ljudi koji su sa mnom bili na interviewu tako da nisam bio izgubljen sam

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Sta se tice toga, bilo je sve ok, jer su svi stalno bili maksimalno susretljivi, od security-a na ulazu u luku, ulazu na brod, do staff-a u MSA, itd…
Stvarno mi je bilo lakse puno kad vidis da ti svatko hoce pomoci.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Naravno, dobrodoslica mislim da nije mogla biti bolja, ulazak u staff mess 3 balkanca, ulazak u crew mess 2 balkanca, ulazak u petty officer 2 balkanca, captain’s table balkanac…
Tako da gdje god sam se okrenuo sam cuo nas jezik, uz 3-4 ostala Assistant Waitera koji su bili iz Ukrajine i Indonezije.
Assistant Maitre’d nam je takodjer izlazio u susret maksimalno, objasnjavao postepeno sta treba radit i kako, takodjer i supervisor za back dining (Sr. headwaiter) je bio odlican, jedan od smijesnijih likova na brodu.

Uglavnom 10 balkanaca koji su bili u back diningu vec mjesec dana I 2 odlicna supervisora na prvi pogled. Nije moglo bolje  Stvarno smo brzo ucili uz njih sta treba raditi..

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Odlicno, posto sam znao tocno sta ocekivati zahvaljujuci forumu. Realno i nije ograniceno toliko kao sto neki misle.
Jedino vece ogranicenje je kabina sta je dosta mala, ali sam se brzo naviknuo na nju (pred kraj ugovora sam dobio kabinu vecu za 1m, osjecao sam se kao u Hiltonu).
Non-stop su bila neka dogadjanja za crew, mogao se igrati nogomet na kosarkaskom igralistu na vrhu broda itd… tako da nikad nije bilo dosadno. Realno, ni ne stigne ti biti dosadno kad uvijek mozes ubiti oko od prevelikog umora

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Zarada mi nije bila prioritet, ali sto se tice omjera koliko se radi I tih para, ne moze se biti zadovoljan..
Naravno, i ja sam nakon par mjeseci kad sam pukao poceo racunati satnice kao i vecina ljudi itd, ali sam sebi sam znao reci ‘Dobro je, je 6000’ kuna, ali ne placas rezije, hranu, nemas di trositi previse, sve jeftino bla bla’… Tako da sam si olaksao malo sa tim pi***rijama. Ali opet, uz vracene pare sta sam ulozio, uz doprinose i s tim da sam trosio solidne pare na cigare I cugu, opet sam uspio doci doma sa 17 000 kuna. Tako da opet dobijes iskustvo, proputujes, potrosis tamo pare na laptop, robu, pojedes u portovima u restoranima… I opet se vratis doma sa dosta kesa. Ali nazalost nakon 8-9 mjeseci odsustva, 17 000 kuna se potrosi u mjesec dana.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji, I lako ga je dobiti, makar prvu promociju u restoranu u Assistant Team Waitera, za Team Waiter vec malo teze, treba se odraditi 2-3-4 ugovora kao Asst. Team Waiter za sljedecu promociju.
To naravno ovisi o management I trenutnom stanju na brodu.
Ja iskreno nisam bio zadovoljan sto se tice promocija zato jer sam se stvarno trudio, ubijao od posla jer sam mislio kao ‘americka kompanija, americki stil, ako si dobar nagradit ce te itd…’ a I citao sam na forumu dosta da se tako dobiva promocija.
Prva tri mjeseca na brodu su bila odlicna, Maitre’d slovenac, Sr Maitre’d litvanka, Asst Maitre’d Lido srbin, Maitre’d u open diningu srbin..
Stvarno ne mogu reci tko je od njih bio najbolji jer bi bio grijeh reci da je netko los od njih… stvarno su svi bili susretljivi, mirni, i gledali su tko kako radi..
Nakon 3 mjeseca su mi rekli da ce me predlozit za Employee of the month, sto sam odbio jer mi je to bilo oduzimanje slobodnog vremena (slikanje u odijelu, vecera sa kapetanom... uzme ti 2 dana slobodnog vremena, a to mi je bilo predragocjeno)… Realno ocekivao sam promociju da cu dobiti do 6. mjeseca..

Poslije treceg mjeseca na brodu se poceo mijenjati lagano management, poceli dolaziti Indijci..
Assistant Maitre’d je bio Indijac (tip sa pocetka ugovora), sa vremenom sam poceo kuziti da je tip vrhunski manipulator, imao je 2 indonezana koja su mu govorila sve sta tko radi, tipa tko pusi kad nije na pauzi, tko zabusava…. Ta dvojca su prvi dobili promociju (jedan je znao engleski na razini nekoga u 6. Razredu osnovne skole), ali nas management ga je znao ispalit za takva sranja da je tip znao biti u depresiji po dva dana… Kada su nasi otisli pocelo je doslovno maltretiranje prema ljudima jer novi management nije bilo toliko briga za neke stvari.
Jedan primjer kada sam u set-up teamu radio 14 sati, na njegov ‘nagovor’, da bi napokon zaspao u kabini mrtav umoran, da bi me on nazvao za sat vremena kao ‘Hitno u Maitre’d ured! Zasto si radio vise od 10 sati?!?!’… Tad mi je doslo da mu skinem glavu sa ramena.

Malo sam se previse raspisao …
Uglavnom pred kraj ugovora sam radio u Dining roomu kao Temporary Assistant Team Waiter, radio sam 2 mjeseca, CPG (crew pay gratuity) nisam ni vidio ni cuo..
Tako da kad mi je ponudjena promocija zadnji kruz me doslovno bolio k**** za promociju i nisam je prihvatio zbog toga sta nisam htio raditi 12 sati svaki dan i zbog toga sta sam 2 mjeseca radio za djabe (izgubio sigurno 800 dolara sto nisam primio CPG), tako da sam se malo pokacio sa managementom.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot je bio sasvim solidan, cesto su bile zabave za posadu, crew bar je uvijek pun bio, smoking area uvijek pun uvijek, bilo je dosta nasih na brodu, tako da si uvijek imao s kim popiti pivo itd…

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Vecina ih je bila OK, stvarno koga god si pitao za pomoc svi ce te uputiti sta treba raditi ili gdje se sta nalazi… Bilo je I naravno 10% onih za koje vecina ljudi tu napise da ih se moras kloniti  …
Vidio sam dosta topica na forumu tipa ‘kako se ponasati prema indijcima, indonezanima….’ Tako da sam I ja mislio da se treba paziti pred njima, ali se na kraju ispostavilo da su puno njih cak i bolji ljudi nego nasi.. Naravno ako se prema njima ponasas normalno. Tako da te price ostavite doma.

  • Kako biste opisali putnike?
Na prvi pogled cudni.
Svi glupavo nasmijani, gledaju samo ravno (ne primjecuju nista na podu tako da zapinju non stop za sve), sretni i razgovorljivi, puno njih u onim kolicima na baterije (mogu hodati ali ne zele) to mi je bio science fiction totalni … Znaci 100% drukciji svijet nego kod nas. Mogu reci da su bili ok, naravno, bilo je k****na ponekad, ali u manjini…

Sto se tice tipsa je takodjer bila ok situacija, cca 30 dolara dnevno u room serviceu, u dining roomu isto ok situacija cca 150 dolara po cruiseu.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno, da se vidjeti svaki port. Pogotovo kad dobijes u Room Serviceu night shift 22h-10h (nekad smo gotovi cak u 08h), tako da imas slobodno od 8 ujutro sve do 10 navecer… znaci sam izaci van, otici na plazu 2-3 sata, u shopping 2-3 sata I 2-3 sata na internet, I opet odspavati par sati. (cekao se sea day da se moze odspavati 12 sati pa nadoknaditi izlaske u portovima).

U Staff Messu se dobije jednom breakfast off, i jednom breakfast + lunch off, uglavnom se taj drugi day off dobije u portu. U crew messu su razlicite smjene, ali se takodjer da otici van sa broda.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Nisam, jer mi je svejedno bilo gdje sam, bitno da sam izvan broda, svugdje je bilo super.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Mislim da sam naveo to na pocetku upitnika. Iskustvo, putovanje, novac…….

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Dosta se radi, tko nije naviknuo na tezi fizicki rad od 12 sati, biti ce mu jako tesko.
Dosta je tesko to sto ste na entry poziciji, i vidite tko sve radi sa vama tako da sam cesto znao biti zivcan kad vidis neke osobe koje dobiju promociju prije tebe a ljudi su totalni pacijenti… Iako nisam bio tamo zbog novca niti promocije opet ti tesko padne tako nesto posto ti je ipak 50% provedenog vremena na brodu samo sljaka… Jedan primjer: Jedna cura nije znala citati ni pisati latinicu!
I onda tako netko dobije promociju ili joj je zivot laksi 16 puta nego tebi..
Tako da ajmo to nazvati jednostavno, nepravednost.

Ostale stvari sto meni nisu bile lose strane ali vecini je:
Odsutnost od kuce i udaljenost od obitelji i prijatelja.
Hrana. Nakon 6 mjeseci cujes barem jednom dnevno u crew messu kako netko zamislja sarme, cevape, bureke…

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Svakako, jedno ogromno iskustvo.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Procitati forum uzduz i poprijeko… Barem 30h citanja foruma! I to je 90% dobivenog posla i 80% snalazenja po brodu i opcenitog predznanja sto vas ocekuje kad stignete tamo itd… Pohvale Sefu

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Mislim da sam i previse toga nas*ao
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #1 on: 16/October/2014 »
Ako netko ima pitanja sto se tice navedene pozicije, smjena, posla itd. neka slobodno pita :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #2 on: 16/October/2014 »
Odlično, realno... Slično iskustvo mome na Carnivalu, debilni menadžment  :facepalm:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #3 on: 16/October/2014 »
Ako netko ima pitanja sto se tice navedene pozicije, smjena, posla itd. neka slobodno pita :)
Imam ja :D Da li svi imaju nocne smene kao asistenti i koliko cesto? Da li su nocne smene samo u room service ili ne?

Inace odlican tekst, super si sve opisao...znaci mi posto uskoro idem na istu poziciju, za istu kompaniju :)
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #4 on: 16/October/2014 »
Djevojke uglavnom rade normalne smjene preko dana, posto su nocne smjene teze. Ali se moze zatraziti i nocna naravno tko zeli.. U room serviceu 5 konobara radi u nocnoj smjeni, u crew messu je jedan konobar u nocnoj smjeni (s time da se on preklapa sa 2 konobara, jedan dolazi prije nocne, mislim od 16-3, a drugi pocinje od 5-16... nisam 100% siguran da li su takve smjene, mozda sam falio za sat dva.. :)  ) ... Ja sam radio u crew messu od 16-3, bila mi je ok jer sam mogao van, a sto se tice napora, prvih 5 sati je lagano odraditi jer samo nadopunjavas voce, jogurte i silverware na vrucu liniju, dok kuhari zamjenjuju svu hranu na liniji... Onda krece prava sljaka, moras ocistiti liniju i pripremati je za late dinner, ovaj put nema kuhara, imas samo dvojcu u kuhinji sta pripremaju hranu, i ti moras sve mijenjati na vrucoj liniji i na kraju sve pocistiti... Tu sam bio 2 tjedna i smrsavio 7-8 kila :D ... Da napomenem, nocne smjene rade special cleaning, sto je u crew messu ubojstvo...

U room serviceu sam 3 mjeseca bio u nocnoj smjeni, smjena je bila idealna sto se tice vremena, a sto se tice posla bi bila idealna da je normalna kompanija :)
Uglavnom, 2 sata se nose orderi (najvise tipsa u nocnoj smjeni posto narucju vecinom mladji ljudi i dosta pijanih, rijetko i nadrogiranih ljudi.. sjecam se jedne situacije, tip i zena u sobi razbijeni k'o kante narucuju 4 puta zaredom ceasar salad i svaki put ja uzmem order.. kad sam nosio cetvrti tanjur, udjem u sobu a salate po cijeloj sobi, po krevetima, podu, tanjuri razbijeni... tip mi se zahvaljuje i daje mi 50 dolara), onda se krenu cistiti deckovi, uzmes kolica, kante i zaduzen si za 2 decka, moras pokupiti sve stvari room servicea sta gosti ostave na hodnik, jer kad pojedu ono sta naruce samo izbace van na hodnik ispred vrata.. Nakon toga se krene pripremati dorucak (u toku ciscenja se pokupe sa vrata breakfast cardovi). Priprema se cca 2 sata od 3-5 kada pocinju prve narudjbe.. To se radi dok se ne zavrsi i onda se ciste stvari koje su ostale od dorucka (breakdown).

Ovisno o tebi da li si dobar radnik itd, ako si ok sa Assistant Maitre'd-em, ako ne radis previse problema, da se lijepo rijesiti pitanje smjene... Naravno, ovisi kakva je on osoba

Da ti jos malo pomognem sto se tice smjena posto je to mene ful zanimalo prije broda a nisam nasao neke advekatne odgovore (cruise od 7 dana):

Staff Mess, Petty Officer - 5 dana dorucak, rucak, vecera - 1 dan breakfast off - 1 dan breakfast+lunch off
Crew Mess - smjene od 11 sati - 2 pauze po 30 minuta ... tu su te razne smjene, dnevna je najgora posto ne mozes izaci sa broda 10-21h
Captain's Table (vecinom zene rade, jedna konobarica samo) - Dorucak i rucak je floater, znaci pomoc u crew messu ili staff messu, slobodno vrijeme isto kao i za staff mess, a navecer posluzuje kapetana i njegove goste.
Room Service - takodjer razne smjene kao i crew mess, dnevne, nocne...
Bistro (zadnji level prije dining rooma) - odlicna smjena, radi se ujutro dorucak u room serviceu 06-12 i navecer se radi na Lidu od 16:30-23:30 ... Na Lidu se ciste stolovi, sortira se silverware, dopunjavaju se linije, uglavnom laganini posao posto navecer vecina jede u dining roomu, iako zna biti busy ponekad.

Room service je najbolji od svega ovoga zbog ok tipsa, i ok posla posto imas malo nadzora tako da se mozes i ubijati od posla a i raditi lagano, sto nitko ne primjecuje, odnosno primjecuje, nemas koristi od toga :)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #5 on: 16/October/2014 »
Hvala na ovako detaljnom odgovoru ;D Zaista nema puno o tome na forumu.
Sad cu to da iscitavam nekoliko puta :D
Nadam se da cu se snaci tamo b00/
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #6 on: 16/October/2014 »
Ma hoces, bez brige :-) Prvi mjesec je jedino tezi, pogotovo zenama, bilo je dosta suza od strane zenske populacije kroz prvih mjesec dana, vecinom zbog gluposti jer supervisor malo digne glas. Tako da ne obracaj paznju previse kad ti netko bude galamio bez razloga, jer i da radis sve savrseno opet ti moze naci neke greskice i izderat se na tebe. Jedini minus u restaurant departmentu je taj da imas iznad sebe 15 supervisora.

Tako da, Yes Sir, Sorry Sir.... :-D Najbitnije ti je to da si pripremis u glavi da ces puno raditi, ako to rijesis sama sa sobom, odmah ce ti biti puno lakse..

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #7 on: 16/October/2014 »
Nemam problem sa autoritetima, ne plasim se rada, informisana sam sta i kako, resila sam sama sa sobom tako da ne bi trebalo biti problema :D
Napisacu post kao ti kad se vratim pa cemo videti da li je sve kako sam i mislila oT
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #8 on: 25/November/2014 »
ajme covjece hahhahaha cini mi se da te znam  :hmm: :hmm: :hmm:

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: whatri, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #9 on: 20/December/2014 »
Quote
Assistant Maitre’d je bio Indijac (tip sa pocetka ugovora), sa vremenom sam poceo kuziti da je tip vrhunski manipulator,

Evo k'o za k**** i 3. Ugovor zaredom na njegov brod idem... Imam osjecaj da je povezao njegov id sa mojim... Lagana depresija i stezanje u trbuhu prije ukrcaja :waiting: