Author Topic: U CV-u sam napisao "radio kao Assist Waiter", plasim se da sam se precenio ...  (Read 3432 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ljudi, nov sam na forumu i vec mesec dana se raspitujem za svoj prvi odlazak na brod.

Napisao sam CV na Engleskom jeziku, napisao dve preporuke na Engleskom jeziku, za obe cu dobiti pecat, ali je ova druga lazna tj. nikada nisam radio za njih. U pitanju je jedan Hotel u NS i znam zenu koja je vlasnik, tako da je pristala da mi izadje u susret, rekla je da napisem sta god pozelim i odnesem na overu.

Tu sam sam sebi stvorio problem. Naime, u CV-u sam napisao da sam u tom Hotelu radio kao Assist Waiter, ali posto nemam iskustva ni minut u tome, plasim se da sam malo sebi precenio mogucnosti. Problem ne bi bio toliki da ja vec nisam poslao mail sa CV-em u tri najvece agencije kod nas.  :pad:

Da li da prepravim CV, napisem da sam radio kao Assist/Buffet Steward i i posaljem ponovo npr. Safe Cruise agenciji, posto bih najvise voleo da idem preko njih i da im uputim obrazlozenje da je doslo do greske u prevodu ili da su mi dali preporuku kao Assist/Buffet Steward i da im zbog toga saljem iznova CV, kako ne bi kasnije doslo do zabune? Inace zelim da konkurisem za Ass/Buffet Steward.


Molim vas, stvarno sam zbunjen i nervozan.

Unapred zahvalan!  :wave:

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #1 on: 16/October/2014 »
Ja ti mogu reći šta znam iz mog iskustva sa Kouzonom.
Kad sam aplicirao odnio sam istinit CV, nakon obuke sam im poslao "uređen" CV i Rec.letter(na njihov zahtjev), a kad sam imao finalni intervju donio sam lično taj CV i Rec.letter čovjeku koji me je intervjuisao.

Što znači da ti nisi puno pogriješio, sve agencije podstiču ljude da lažiraju CV, tako da možeš ti njima poslati kasnije i uređen CV
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #2 on: 16/October/2014 »
Za tu poziciju mislim da nije pretezak interview, ali s obzirom da si naveo da si radio slican posao, ispitivac bi te mogao pitati par pitanja vezano uz to.. Pitanja tipa:

Kakvu hranu imate u restoranu?
Navedi par glavnih jela i predjela?
Znas neka internacionalna jela?
Kakva ti je smjena u restoranu?

Tako da ako apsolutno nista ne znas, ne bi bas preporucio muljanje.. Naravno ovisi i za koju kompaniju bi aplicirao..

Mislim da ti se najbolje konzultirati sa agencijom, mozes reci da si poslao krivi zivotopis ili izmuljati nesto drugo :-D
Ipak su oni tu da te zaposle i da zarade na tebi

Pricekaj da netko od iskusnijih jos napise neki savjet

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #3 on: 16/October/2014 »
Prvo, bez panike.

Drugo, ne prijavljuješ se za doktora fizike na Harvardu.

Opusti se i samo napred. Ti još imaš i neke prave hotele i prave pečate... a to se najčešće radi u fotošopu ili se stavljaju ćirilični pečati iz lokalne pekare.

Bitno je da se za intervju fino pripremiš. I da imaš osmeh, to je više od pola urađenog posla.

;D

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #4 on: 16/October/2014 »
 :run:

Dobro je, hvala ti puno.  :clapping:

Jedina stvar koju bih zeleo da promenim u tom CV-u je da umesto Assist Waiter napisem Assist/Buffet Steward, nista vise, to bi bila jedina ispravka.

Znaci kada odem na razgovor, samo odnesem CV sa tom promenom, posto ce oni tada gledati taj CV, a ne onaj koji sam poslao na e-mail?  :party:

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #5 on: 16/October/2014 »
:run:

Dobro je, hvala ti puno.  :clapping:

Jedina stvar koju bih zeleo da promenim u tom CV-u je da umesto Assist Waiter napisem Assist/Buffet Steward, nista vise, to bi bila jedina ispravka.

Znaci kada odem na razgovor, samo odnesem CV sa tom promenom, posto ce oni tada gledati taj CV, a ne onaj koji sam poslao na e-mail?  :party:

Ako nisi aplicirao znači da imaš još dosta vremena do finalnog, uputiće te agencija kako ćeš dalje.
Samo ti njih kontaktiraj i pošalji im uljepšani CV.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #6 on: 16/October/2014 »
Hvala vam ljudi, sila ste. :)

Pa Sea Agency ima priliku da odmah radim preliminarni intervju, dok bih ja vise zeleo preko Safe Cruise, ali ne znam kada ce oni imati sledece termine za odlazak i to.

Da, cak sam i logo njihov zbudzio na preporuku, sve po PES-u. :)))

@Sobchak - Dakle tvoj savet je da prepravim tu malu gresku i ponovo posalje e-mail?

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #7 on: 16/October/2014 »
Hvala vam ljudi, sila ste. :)

Pa Sea Agency ima priliku da odmah radim preliminarni intervju, dok bih ja vise zeleo preko Safe Cruise, ali ne znam kada ce oni imati sledece termine za odlazak i to.

Da, cak sam i logo njihov zbudzio na preporuku, sve po PES-u. :)))

@Sobchak - Dakle tvoj savet je da prepravim tu malu gresku i ponovo posalje e-mail?

Tako je!
Reci bilo je nekih netačnih podataka pa šaljem ispravljenu verziju.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Ljudi, treba mi pomoc hitna, molim vas dajte savet!
« Reply #8 on: 16/October/2014 »
Hvala kralju, hvala vam sto ste mi izasli u susret.

Nadam se da cu i ja u buducnosti takodje pomoci svojim iskustvom.  :clapping: