Author Topic: Kruzer, opasnost od ebole...  (Read 5185 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Kruzer, opasnost od ebole...
« on: 18/October/2014 »

http://www.kurir-info.rs/planeta/kruzer-smrti-zena-zarazena-ebolom-na-brodu-sa-hiljadama-putnika-clanak-1592261


Iznervirao me naslov ali stvarno! Međutim, tema je aktuelna pa da prenesem:



Quote
KRUZER SMRTI: Žena zaražena ebolom na brodu sa hiljadama putnika!


Neimenovana zdravstvena radnica iz Amerike nalazi se zaključana na kruzeru na Karibima

Medicinska radnica, koja je najverovatnije bila u kontaktu sa Amerikancem koji je umro od ebole u Teksasu, otputovala je kruzerom na Karibe. U toku puta pojavili su se prvi znaci infekcije i ona se samoinicijativno zatvorila u kabinu!

Neimenovana zdravstvena radnica iz Amerike, koja je najverovatnije bila u kontaktu za kliničkim uzorcima Tomasa Dankana, koji je preminuo od ebole, nalazi se na kruzeru na Karibima. Ona se na svoju inicijativu zatvorila u jednu od kabina pošto ima prve znakove infekcije!

Kako je naveo Stejt Department, ona je otputovala na putovanje 12. oktobra, odnosno ranije nego što joj je poslato obaveštenje da njeno zdravstveno stanje mora da se prati. Nadležni su uputili taj zahtev pošto su dve medicinske sestre iz bolnice u Teksasu, bile pozitivne na ebolu.

- Ona se samoinicijativno zatvorila u kabinu, a radi se na tome da se ona vrati u SAD – navedeno je u saopštenju Stejt Departmenta. Kompanija koja je vlasnik luksuznog broda, saopštila je da su svesni situacije, ali naglasili su da postoji mala opasnost od izbijanja zaraze ebolom na kruzeru.



Slagaću da ne brinem.

Nekim novinarima bih zabranila pisanje doživotno. Vest je dovoljno ozbiljna da bi neko Ovakvim naslovom, ne znam kako to da nazovem, prelazi sve granice i senzacionalizma i sadizma i... Nemam reči. Misli li iko na porodice ljudi koji rade na brodovima a kojih je iz naših krajeva puno?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Kruzer, opasnost od ebole...
« Reply #1 on: 18/October/2014 »
Zamolio bih te da ne citiraš "Kurir" i sama doprinosiš širenju dezinformacija i senzacionalističkih laži.

Mislim na sam citat, ne na tvoj komentar. Ovako im samo dodaješ publicitet.

Inače, u pitanju je Carnival Magic i žena nema nikakve simptome. Američki centar za kontrolu zaraznih bolesti nije imao ništa protiv njenog putovanja. Neki tuđi "Kuriri" su napravili paniku i sad brod nije mogao da pristane u stranim lukama, nego se vraća nazad u Ameriku i hiljadama ljudi je propao odmor.

Jedan mali balkanski tabloid "zna" da ona ima simptome, baš su opasni u svom poslu.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Kruzer, opasnost od ebole...
« Reply #2 on: 18/October/2014 »
Zamolio bih te da ne citiraš "Kurir" i sama doprinosiš širenju dezinformacija i senzacionalističkih laži.

Mislim na sam citat, ne na tvoj komentar. Ovako im samo dodaješ publicitet.

Inače, u pitanju je Carnival Magic i žena nema nikakve simptome. Američki centar za kontrolu zaraznih bolesti nije imao ništa protiv njenog putovanja. Neki tuđi "Kuriri" su napravili paniku i sad brod nije mogao da pristane u stranim lukama, nego se vraća nazad u Ameriku i hiljadama ljudi je propao odmor.

Jedan mali balkanski tabloid "zna" da ona ima simptome, baš su opasni u svom poslu.


Razmišljala sam da li da ovde prenesem ili ne. Intuicija mi je govorila da ćeš ti da prokomentarišeš na pravi način a mene intuicija retko prevari.
Možda je bolje da popričamo o ovakvim stvarima na vreme, možda dopre do ušiju novinara, urednika, pa obrate pažnju ubuduće? Nadam se. Ili možda da ovo dopre do vlasnika kompanije, pa ih tuži? Za primer.  :smack:





Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Kruzer, opasnost od ebole...
« Reply #3 on: 18/October/2014 »
Tja... oni baziraju svoj tiraž, svoju zaradu, upravo na senzacionalističkim mračnim kataklizmičkim naslovima sa znacima uzvika i dezinformacijama. Ništa novo, ništa nepoznato, a nisu ni jedini. Tako da "novinari" i urednici mogu samo od tebe i mene da naprave mračni kataklizmični naslov sa znacima uzvika, a da obrate pažnju... neće.

A i razni neki lokalni pojedinci i firme se redovno tuže sa takvim "informativnim medijima" i dobijaju odštete, pa ipak ti mediji i dalje veoma uspešno opstaju.

A da ih neka inostrana kompanija (Carnival) tuži je nerealno.

Što se mene tiče i previše sam pisao o dotičnim "novinama". Ne vrede toliko.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Kruzer, opasnost od ebole...
« Reply #4 on: 20/October/2014 »
al'  sam se ja iznervirala kad sam videla ove vesti :neee:
Kako bi Karnival trebalo da ih tuzi , toliko da se novine ugase za sva vremena :smack:

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Kruzer, opasnost od ebole...
« Reply #5 on: 20/October/2014 »
Kompanije su pripravne sa trenutnom "situacijom" oko ebole,uvode se sve mere da bi se sprecilo da ista udje na brod.Doktori koji rade na brodovima se detaljno obucavaju i pripremaju za "ne daj Boze " pojavu ebole na brodu. Postojali su slucajevi i prethodnih epidemija ( pticiji,svinjski i sl virusa) pa je sve to proslo.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Kruzer, opasnost od ebole...
« Reply #6 on: 20/October/2014 »
Kanadjani danas zaustavljali svakog crew i gosta na izlazu i pitali i eboli... :party:

Offline harirock

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess - Caribbean
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Assistant Provision Master
Re: Kruzer, opasnost od ebole...
« Reply #7 on: 11/December/2014 »
Ebola kao i pticinja i svinjska gripa loziona cista samo nacin da farmaceutske kopanije namaknu brdo novca pa ce onda za par godina izisliti neku trecu bolest...ja uskoro idem na brod i nemam brige ni strahove vezane za ebolu, a novine su samo sredstva zastrasivanja narodnih masa...
 :smack: :smack: :smack: