Author Topic: JFK Airport NY  (Read 6583 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
JFK Airport NY
« on: 19/October/2014 »
ljudi, udijelite kakav savjet. kad sletin u NY, kuda, gdje??? kako do toga IMMIGRATION-a? oću vidit neku oznaku ili će me netko uputit, pitat nekoga, šta kako? bojin se da ću se izgubit jer mi je prostorna orijentacija ravna nuli  -()-

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: JFK Airport NY
« Reply #1 on: 19/October/2014 »
Sve je to pravljeno kao za stoku/marvu. Ne mislim da te vređam, nego kažem da je tako pravljeno.

Tebe i celo krdo drugih putnika će kanalisati i usmeravati tamo gde treba da idete, a bićete u nemogućnosti da skrenete sa utabane staze.

Samo se drži krda i nećeš pogrešiti. Nemaš gde da se izgubiš, nemaš gde da skreneš. Stotine vas će u istom pravcu i sa istim ciljem ići.

Obrađivaće vas kao na pokretnoj traci.

Opusti se i uživaj. ;D

Offline pacificstar

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: JFK Airport NY
« Reply #2 on: 19/October/2014 »
cim dash svoju putovnicu nadrndanom cariniku i kazesh magicnu rec vessel ili cruise ship drugi nadrndani cika ce te odvesti do oblizne sobe sa puno stolica  :tuctuc:
 nego posle sledi zurka ako hvatash drugi let nezaboravi da koristish metro inace zakasni na plane  :rolleyes:

srecan put  :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: JFK Airport NY
« Reply #3 on: 19/October/2014 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: JFK Airport NY
« Reply #4 on: 19/October/2014 »
Ja sam posle immigration-a preuzeo prtljag i krenuo dalje. Čim sam došao do prve raskrsnice i samog sebe zapitao "OK... kuda sad?", prišao mi je službenik kome je posao da primećuje zbunjena lica i pitao gde idem, pokazao sam mu kartu i on me je ljubazno uputio dalje.

Znači, do immigration-a ne možeš da se izgubiš i da hoćeš.

Posle immigration-a preuzmi prtljag i slobodno bilo koga pitaj kuda dalje... čim budeš na putu ka svom sledećem terminalu/gate-u, opet će postati veoma lako, jer samo treba da pratiš znake i putokaze koji su na svakom koraku. A i službenici su tu ako se ipak nekako zbuniš.

Bićeš OK, videćeš. :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: JFK Airport NY
« Reply #5 on: 19/October/2014 »
Njaveću grešku može napraviti ako u linijama za prolazak (immigration check) stane u pogrešan red.
Posada brodova je u najnižem rangu dočeka, nekada nije dovoljno samo stati u non-us citizen red.
Meni se dogodilo da sam čekao u takvom redu 40ak minuta, pa kad sam došao na red, poslaše me na zadnju liniju, zadnji red, iza zadnjeg čovjeka ... do tada su gotovo svi putici aviona prošli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: JFK Airport NY
« Reply #6 on: 19/October/2014 »
Ako ide na JFK, nema frke, tamo su samo dva reda - US i non-US.

Bar je bilo tako pre 2 godine. ;D

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: JFK Airport NY
« Reply #7 on: 19/October/2014 »
aha znači do immigration-a ću lako, samo pratit čopor izgubljenih duša, a iza toga pitat nekoga (ili čučnut na sredinu i plakat dok me neko ne zamijeti). kako ću nać svoj kufer, čeka li on mene ili ga moran tražit :/
METRO? ajme meni, NY je zadnja postaja, na izlazu iz aerodroma, tražin taj nekakav shuttle bus koji me vodi u hotel. jbt koja panika me vata.
još jedno pitanje, nevezano sad za ovo, je li agencija potvrdila moj dolazak?? čitan sad u papirima da 21 dan prije triba potvrdit, inače je sve cancelled  :nono:

i fala vam puno na vremenu i strpljenju  :uzdravlje:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: JFK Airport NY
« Reply #8 on: 19/October/2014 »
O, srećnica ima New York za home port! Izaći ćeš tamo, šetaćeš tim gradom! Nemaš pojma koliko nas ti zavidi na tome... ;D

U tom slučaju, za prtljag ne brini, odmah iza imigracije će biti "carousel" - pokretna traka i tu će ti biti prtljag. Biće jasno označeno iz kog aviona je taj prtljag, ne možeš da pogrešiš.

Za shuttle samo prati informacije koje imaš, koji je prevoznik u pitanju, gde staje... ako slučajno nema informacija ili ti tamo nešto ne bude jasno, ima na stotine službenika koje možeš pitati, oni su plaćeni za to da slušaju tvoje pitanje i sa osmehom te upute gde treba da ideš.

Za potvrdu slobodno pošalji mejl, neće da škodi. Kaži da imaš svu potrebnu dokumentaciju i spremna si za put.
Ima nešto važnije od toga da ti njima javiš da dolaziš - a to je da dobiješ konfirmacioni automatski odgovor da su tvoj mejl primili. Taj odgovor sačuvaj jer je to tvoj dokaz da si se javila da dolaziš na obezbeđeno radno mesto. Nisam čuo za slučaj da je iko imao problema, da je ostao bez posla, ali problema sigurno neće biti ako sve uradiš kako piše u papirima, time sebe štitiš.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: JFK Airport NY
« Reply #9 on: 19/October/2014 »
da da šetat ću velikon jabukon, tome se najviše radujen :P zaboravljan da iden radit na brod, jedino razmišljan kako ću vidit tu gradinu :D
pretpostavljan da je agencija najavila moj dolazak. ne znan je li kasno da im sad javljan jer u četvrtak rano ujutro iman let :O

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: JFK Airport NY
« Reply #10 on: 19/October/2014 »
Samo ti javi. To je mejl gde se skupljaju na stotine prijava i automatski se šalju odgovori. Niko to ne čita i neće se pitati šta si čekala do sada, bitno je da dobiješ potvrdu da si se javila. Ček da vidim da li ja u mejlovima imam primer...

Evo:

From: Shipboard Arrival Confirmation
Date: XXX
Subject: Automatic reply: Arrival Confirmation, Crew ID # XXXXXX
To: XXX XXX


Thank you for sending us your arrival confirmation and this email serves as your receipt that we have received your information.
 If you have any questions, please feel free to contact us via email at
XXX or at XXX
 Have a safe trip.
 Shipboard Human Resources
 Carnival Cruise Lines

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: JFK Airport NY
« Reply #11 on: 19/October/2014 »
aha ok. poslat ću onda za svaki slučaj. samo se nadan da će mi putovnica i viza stić do srijede jer ću skrenit s pameti ne stignu li na vrime

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: JFK Airport NY
« Reply #12 on: 19/October/2014 »
Ah... uvek ima nešto zbog čega se nerviraš i brineš. :facepalm: Nepotrebno. ;D

:wave:

Offline o.popov

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: n/a
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Re: JFK Airport NY
« Reply #13 on: 24/May/2018 »
Zdravo!
Za dva dana putujem iz Beograda za Njujork na JFK aerodrom ali mi je hotel kod Newark aerodroma koji je udaljen kolima više od dva sata i autobusom više od 3,5 sata. Da li neko zna koji je najbolji prevoz u ovom slučaju, koliko može da košta taksi, itd. Posle toga se ukrcavam na Cape Liberty Cruise Port na Celebrity Summit.
Hvala na odgovoru!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: JFK Airport NY
« Reply #14 on: 24/May/2018 »
Uh... ko ti je organizovao taj put... zeznuto...

Uber bi, na primer, koštao oko 100 dolara, verovatno i više. Ali je to najlakša opcija - direktan prevoz od tačke A do tačke B, najmanje cimanja. I svakako znatno jeftinije od regularnog taksija.

Pretpostavljam da je neka shuttle varijanta prevoza između dva aerodroma relativno prihvatljiva opcija, zavisno od toga gde je tačno taj hotel. Samo sam na kratko bacio pogled na prvu stranu upita na Google, vidim ima nekih privatnih shuttle ponuda za oko 50 dolara. Možda može i nešto povoljnije da se izbunari.

Javni prevoz je najjeftiniji, ali ima presedanja i verovatno nije prihvatljivo rešenje imajući u vidu i vucaranje prtljaga. I onda opet treba naći kako od te finalne stanice javnog prevoza stići do hotela.