Author Topic: Odbiti ugovor?! Da li i dalje ostajes onda na cekanju ili sve propada?  (Read 2513 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Ljudi potrebna pomoc hitno.  oT

Dobio sam mejl od agencije, sa datumom i brodom, ali trebalo je da idem tek posle Nove godine,a dobio sam datum 02.11., i ne mogu sad u tom roku koji su mi dali da sredim sve na sadasnjem poslu i da odem.

E sad sta raditi?
Sta se desava ako odbijes ponudjen ugovor zbog necega i da li i dalje ostajes onda na cekanju ili sve propada?

Nadam se da ima neko ko zna odgovor na ovo ili kome se desilo nesto slicno? :(

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Svega je nekoliko ljudi ovdje išlo preko CL.
Koliko vidim, izbor ti je sljedeći;

1. Tražiti od agencije da ti odgode ukrcaj do iza NG. Ne bi trebalo biti problem, pogotovo ako si od onih koji su platili njihov skupi tečaj.
2. Otići bez završenih poslova ovdje. Pošto praktički počinješ novo razdoblje u životu, tih nezavršenih stvari ima podosta.

Preporučujem br.1.
Vrlo je mali broj onih koji su uspjeli posložiti situaciju da minimiziraju razdoblje između sadašnjeg i budućeg posla na par dana ili tjedana.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 13/October/2014 »
Hvala sefe. I ja znam da su mi to opcije i blizi sam tome da ih zamolim za odlaganje, samo ne znam kakve mogu biti posledice. I da nisam im placao tu skupu obuku jer idem kao slot attendant.

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Samo da dovrsim ovo, mozda ce nekog zanimati. Poslao sam mejl da zatrazim odlaganje i na fin nacin mi je odgovoreno da moze da se pomeri najvise nedelju dana i da ako odbijem ugovor to ce znaciti da ne zelim da radim za kompaniju. Tako da ako bude sve u redu u ambasadi drugog novembra letim za Hjuston, Carnival Magic.:D

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Jel to odgovor od agencija ili Carnivala? 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To znači da će od onoga na brodu tražiti da ostane tjedan dana duže.
Oni te planiraju da upadneš u njihov plan za rotaciju zaposlenika, da ne bude praznog hoda.
Jedan završava ugovor, drugi upada doslovno u njegovu kabinu, i u njegov krevet, a ne samo na njegovo radno mjesto.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
To je odgovor od agencije bio. Pa da sefe, tako su mi i rekli, sve znas covece, hodajuca enciklopedija o kruzerima;)