Author Topic: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova  (Read 11935 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #15 on: 07/January/2015 »
Slažem se uz prethodni post, takva su pravila na brodu i žali se kome treba da se žališ i siguran sam da će je sankcionisati, to bi čak uradio i ja koji sam navikao ovde u Srbiji da se sam borim za neka svoja prava i napušavam nekoga kada mi nešto zasmeta, tamo to ne moraš, postoje ljudi koji su plaćeni za to.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #16 on: 08/January/2015 »
zašto jednostavno čitav slučaj ne prebaciš na osobu zaduženu za takve stvari - počevši od tvog menadžera, pa do HR-a... Nije normalno da uz posao koji nije lagan i sve ostale psihičke i fizičke napore ne možeš odmoriti i opustiti se u kabini zbog jedne osobe. Tvoje je pravo da imaš uvjete za odmor - znam da se bojiš da bi moglo biti gore, ali nekad je bolje i riskirati u nadi za boljim nego ostati u ovakvoj situaciji. I između dva zla uvijek treba odabrati manje. Pa što i ako promijeniš par cimera, nije to ništa loše - jednom će naletjeti dobra cimerica. Sretno i nemoj šutjeti  :uzdravlje:

ma najgore je sto sve ja isteram na kraju
ne znam sta joj samo treba to da moram da budem gruba da bi shvatila

najgore je sto se ona predstavlja pred svima kao jadnica , ogovara me okolo
a ja samo ovde na forumu moram dusu da otvorim :D

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #17 on: 09/January/2015 »
Što je najgore možeš tako sebi da napraviš problem i da ona tebe prijavi, jer napad je nabolja odbrana. Treba to sprečiti na vreme preko ljudi kojima je to posao i za koji su plaćeni
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #18 on: 09/January/2015 »
Ne razumem zašto jedna drugu trpite... mesecima. Očigledno se ne slažete i imate loše mišljenje jedna o drugoj. Svaka smatra da joj druga ugrožava određena prava i uskraćuje određene aspekte slobodnog vremena. Ona se drugima žali na tebe i ogovara te, ti se drugima (nama) žališ na nju i ogovaraš je. Kako vam izgleda taj "zajednički" život, da li se potpuno ignorišete, da li jedna drugoj poželite dobro jutro? Da li je to neki nezdrav odnos? Ili i imate neku OK (nužnu?) komunikaciju, ali se povremeno oko nečeg "pokačite"?

Na kraju ipak... zajedno ste. Ni ti ni ona ne tražite promenu kabine/cimerke. Interesantno. :hmm:

Da li je to što je ona uredna i čista jedini razlog zbog čega ipak prelaziš preko svega? U tom slučaju možeš da nađeš neku drugaricu/poznanicu koja je takođe čista i kojoj treba mir u kabini i da se dogovorite da budete cimerke. Promena kabine nije isključivo lutrija, pa ko ti zapadne... mogu budući cimeri/cimerke zajedno tražiti premeštaj u istu kabinu.

A ako ti je zapravo trenutna cimerka super, odgovara ti što je glupa i što u svakoj situaciji (uz malo stresa) izdominiraš i sve isteraš da bude po tvome... onda OK. :giggle:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #19 on: 09/January/2015 »
Ne razumem zašto jedna drugu trpite... mesecima. Očigledno se ne slažete i imate loše mišljenje jedna o drugoj. Svaka smatra da joj druga ugrožava određena prava i uskraćuje određene aspekte slobodnog vremena. Ona se drugima žali na tebe i ogovara te, ti se drugima (nama) žališ na nju i ogovaraš je. Kako vam izgleda taj "zajednički" život, da li se potpuno ignorišete, da li jedna drugoj poželite dobro jutro? Da li je to neki nezdrav odnos? Ili i imate neku OK (nužnu?) komunikaciju, ali se povremeno oko nečeg "pokačite"?

Na kraju ipak... zajedno ste. Ni ti ni ona ne tražite promenu kabine/cimerke. Interesantno. :hmm:

Da li je to što je ona uredna i čista jedini razlog zbog čega ipak prelaziš preko svega? U tom slučaju možeš da nađeš neku drugaricu/poznanicu koja je takođe čista i kojoj treba mir u kabini i da se dogovorite da budete cimerke. Promena kabine nije isključivo lutrija, pa ko ti zapadne... mogu budući cimeri/cimerke zajedno tražiti premeštaj u istu kabinu.

A ako ti je zapravo trenutna cimerka super, odgovara ti što je glupa i što u svakoj situaciji (uz malo stresa) izdominiraš i sve isteraš da bude po tvome... onda OK. :giggle:
::yes:: Bas sam nesto slicno htio napisati. Opterecujes se sa tako glupim i beznacajnim stvarima na brodu. To je problem koji se resava za 5 minuta. :facepalm:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #20 on: 10/January/2015 »
Ne razumem zašto jedna drugu trpite... mesecima. Očigledno se ne slažete i imate loše mišljenje jedna o drugoj. Svaka smatra da joj druga ugrožava određena prava i uskraćuje određene aspekte slobodnog vremena. Ona se drugima žali na tebe i ogovara te, ti se drugima (nama) žališ na nju i ogovaraš je. Kako vam izgleda taj "zajednički" život, da li se potpuno ignorišete, da li jedna drugoj poželite dobro jutro? Da li je to neki nezdrav odnos? Ili i imate neku OK (nužnu?) komunikaciju, ali se povremeno oko nečeg "pokačite"?

Na kraju ipak... zajedno ste. Ni ti ni ona ne tražite promenu kabine/cimerke. Interesantno. :hmm:

Da li je to što je ona uredna i čista jedini razlog zbog čega ipak prelaziš preko svega? U tom slučaju možeš da nađeš neku drugaricu/poznanicu koja je takođe čista i kojoj treba mir u kabini i da se dogovorite da budete cimerke. Promena kabine nije isključivo lutrija, pa ko ti zapadne... mogu budući cimeri/cimerke zajedno tražiti premeštaj u istu kabinu.

A ako ti je zapravo trenutna cimerka super, odgovara ti što je glupa i što u svakoj situaciji (uz malo stresa) izdominiraš i sve isteraš da bude po tvome... onda OK. :giggle:

ja moram negde da se pozalim ne bih da resavam ovo  sa celim timom I da je zaista ogovaram (ovo nije realno ogovaranje jer niko ne zna ni nju ni mene na forumu), zato volim da cujem misljenje ljudi koji su na brodu u slicnim situacijama...ja sam samo zaprepascena nekim situacijama
nisam "idem odmah kod menadzera da se zalim tip" ni kod HR....moram da imam dooobre razloge za to......
na kraju neka ide kod sefice nek se zali a onda ce da cuju sve
od dolazenja sa momkom u pola tri bez da se pita jel imam ja nesto protiv....o muzici da ne pricam......

verovao ili ne jako mi je bitno da zivim sa cistom cimerkom a isto tako verovao ili ne ne bih da zivim ni sa jednom drugom jer su Amerikanke I znam koliko su one uredne.......(mogu sliku da ti posaljem kakva kabina me je docekala posle jedne).....
Amerikanke su opustene I generalno se slazem sa takvim ljudima I na poslu ali u kabini ne mogu da podnesem garderobu po patosu......a tu mi ne bi verovatno pomogao HR

I tako :D


nije to bas jednostavno
a pocela sam temu samo sa jednim razlogom jer mi nije bas bilo jasno kakva su pravila .....
u medjuvremenu me je iznenadjivala novim I novim potezima pa se tema oduzila :D
I verovao ili ne , forum mi je jedini filter za nju jer ni mojoj mami ni drugaricama , nikom je ne spominjem :waiting:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #21 on: 10/January/2015 »
nisam "idem odmah kod menadzera da se zalim tip" ni kod HR....

Tu se ne bih složio sa tobom. To je manje-više pravilo broj 1 u ovoj industriji, ko se prvi žali, obično je u pravu, tako oni to tretiraju. Ako želiš sebi dobro, pređi preko svog balkanskog uvjerenja da treba trpiti dok sve ne pukne (sama kažeš da ako ode ona i žali se, onda će sve da čuju od tebe), nego kao gospođa, pokušaj hladno i staloženo da joj kažeš da ovo ne želiš da trpiš ni sekunde jedne, i da njen zagondžija ne može spavati tu, ukoliko se ti ne slažeš  :pad: kao i to, da ima da bude smrtna tišina u sobi ukoliko suprotna strana treba tišinu. Ako dečko dođe opet i ona ti daje 'attitude', samo joj fino reci da ćeš zvati security i vidjećeš kako će odmah otići. Na kraju krajeva, ako ti se ne da raditi sve to, najbolje ti je da podneseš zahtjev za promjenu kabinu ili cimerke, bez osvrta na to da li će biti čista ili ne, da li klima radi ili ne, i hoćete li se slagati. Ako nisi spremna to da uradiš, kako bi onda mijenjala sve naopačke, poziciju, brod, kompaniju, industriju - ako zatreba? Niti je ta kabina najbolja na svijetu, a isto tako nije ni vječna, kad tad ćeš morati izaći iz nje i ići dalje  :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #22 on: 10/January/2015 »
Ja tek čekam ukrcaj pa ne znam tocno kako sve ide ali mislim da tebe najvise mori to sto ne zelis biti neki hitler koji ce nju tuziti da je ona ovakva ili onakva.

Kristalno je jasno da niste jedna za drugu, i ja osobno bi u takvoj situaciji njoj rekao da se vidi da niste jedna za drugu i da skupa odete zatraziti promjenu jer jednostavno skupa ne mozete funkcionirati. Bez ljutnje bez tenzija i bez ikakvih prijavljivanja!!

Mozda zivim u iluziji :D ipak jos nisam bio na brodu :)

u svakom slucaju sretno

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #23 on: 10/January/2015 »
ne ne bih da zivim ni sa jednom drugom jer su Amerikanke

Aha... shvatam... misliš da promena cimerke podrazumeva isključivo cimerku iz istog departmenta?

OK, nije da to sa sigurnošću mogu da tvrdim, ali što se tiče raspoređivanja po kabinama mislim da je bitno samo da staff ide u staff kabine, a crew u crew, nema podele po departmentima. Tj. inicijalno se ljudi raspoređuju po departmentima, i šef departmenta može da planira raspored svojih ljudi u dodeljenim kabinama, ali HR može praviti naknadne promene u skladu sa zahtevima. Znači, kod tebe može doći neka cimerka iz drugog departmenta ili ti možeš otići u neku drugu kabinu i biti sa cimerkom iz drugog departmenta, dok god se ne mešaju staff i crew (osim u slučaju couple kabina, tad nema ograničenja). Nisi osuđena na izbor između urednog potomka nekog plemena i neurednih Amerikanki, imaš čitavo mnoštvo potencijalnih cimerki da biraš i dogovaraš raspored.

Mislim da je tako.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #24 on: 10/January/2015 »
Aha... shvatam... misliš da promena cimerke podrazumeva isključivo cimerku iz istog departmenta?

Zavisi od kompanije izgleda, al kod nas je tako. Kabine su iskljucivo po departmanima, osim u slucaju parova i izvanrednih situacija (sto nije banalno neslaganje).
Cesto se desi da je neko sam u kabini ukoliko je departman neujednacen po polovima, al se izbegava da se upare sa drugim departmanom. (pod departmanom ne mislim na opstu podelu od tech/deck/hotel vec na suzenu verziju recepcija/bar/restoran/stores/shop/spa/electro/engine/photo...)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #25 on: 10/January/2015 »
Imao sam cimere koji su bili na poziciji Internet Café Manager, Floor Supervisor, Entertainment Host, HR Coordinator... tako da sam na osovu toga bazirao mišljenje da je mešanje među departmentima moguće.

Možda je tako bilo iz razloga što moj department ima samo 2 osobe (3 na najvećim brodovima), nemam sa kim da se uparim (senior ima single kabinu), pa moja kabina služi kao neki "džoker" za slučajeve kad je negde 1 osoba viška.

Ipak ne mogu sigurno da tvrdim da je to uobičajena praksa, sad kad na brzinu provrtim poznanike kroz glavu, svi su u kabini sa kolegama iz istog departmenta. Da li je to i u Carnival-u pravilo ili ne, nisam siguran. -()-

U svakom slučaju, hastalavistaa, možeš da se raspitaš ako želiš da menjaš cimerku. ;D

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #26 on: 11/January/2015 »
ne volim da se zalim ako je ispalo ok na kraju
da je on ostao te noci otisla bih da se zalim
da nije ugasila tv otisla bih da se zalim

mene samo nervira cinjenica da svaki put mora da napravi glupost pa da ucuti...to zamara
sto je neko rekao ne bih da ispadam neki Hitler....
sad je tisina
...... :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #27 on: 11/January/2015 »
Imao sam cimere koji su bili na poziciji Internet Café Manager, Floor Supervisor, Entertainment Host, HR Coordinator... tako da sam na osovu toga bazirao mišljenje da je mešanje među departmentima moguće.

Možda je tako bilo iz razloga što moj department ima samo 2 osobe (3 na najvećim brodovima), nemam sa kim da se uparim (senior ima single kabinu), pa moja kabina služi kao neki "džoker" za slučajeve kad je negde 1 osoba viška.

Ipak ne mogu sigurno da tvrdim da je to uobičajena praksa, sad kad na brzinu provrtim poznanike kroz glavu, svi su u kabini sa kolegama iz istog departmenta. Da li je to i u Carnival-u pravilo ili ne, nisam siguran. -()-

U svakom slučaju, hastalavistaa, možeš da se raspitaš ako želiš da menjaš cimerku. ;D

moguce je posto si deo malog tima... sad kad razmislim, internet menadzer kod nas deli kabinu sa printerom, a pre je delio cak sa recepcionarom. Dakle, moze se desiti za te odseke gde nema sa kim da se upari, al opet su se, kod nas barem, drzali nekako u okviru sireg dela tima (purser-internet-printer...opet je to sve deo Back Office ovde)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #28 on: 16/April/2015 »
BTW

eto mene na trecem ugovoru :D


imali smo neki dan trening  I prica lik o harassment-u. Ovo je ono je, bukvalno I kad te neko pogleda popreko  I to je razlog da mozes da se zalis.
Pitam ja jel se pod  harassment podrazumeva kad ti cimerka u pola noci dodje sa momkom da tu spava.
Kaze trener:
DAAAAA!
Tada s punim pravom mogu da dovedem obezbedjenje I da ga izbaci.

Hvala.

Amin.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Zivot sa ljubiteljkom indijskih filmova
« Reply #29 on: 16/April/2015 »
pe nećeš valjda opet biti s njom u kabini??

"It always seems impossible until it's done"