Author Topic: Sre?a, sre?a, radost ili ve? vi?ena pri?a?  (Read 3266 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sre?a, sre?a, radost ili ve? vi?ena pri?a?
« on: 24/October/2014 »
Autor: Jelena
October 24, 2014.

Sreća, sreća, radost ili već viđena priča?

Mozda je meni samo tesko ugoditi,mozda ja ipak trazim previse.
Pustila sam sebe neko vrijeme, da se naviknem, readaptiram, da mi ubrizgaju brodski sindrom i evo cekam da pocne da djeluje ali nista.
Ili mi treba jaca doza ili sam imuna na sve ovo. Dobro mi je. I to je to. Od toga 'dobro mi je' sam pobjegla. Dani su uobicajeni, brodski uobicajeni.
Kad bi mi kuci bilo normalno, da sam jedan dan u HMC, drugi u Nassau a treci u Grand turk? Nikad.
Ali nekad sve te ljepote, egzotike i ludila ne vrijede 5 para pri osjecaju nostalgije za kucom, za porodicom, za prijateljem..

Kao sto rekoh, zivim ja odje dobro.
Danas sam ustala u 12pm i na slide sam dok pisem ovu poruku sa sve slusalicama iako ne bih smjela ali me nekako bas briga. Radicu do 4pm, pa pauza 2 h i onda radim jos dva i kraj.
Kuci radim vise. Posle toga cu da odem da odradim trening. Popijem sejk jer mi je od brodske hrane muka a posle toga cu da pravim plan sta novo da obidjem u Charlestonu, to mi je
omiljeni port i jedan od razloga sto sam jos tu.

Kad vidim neke ljude koliko i sta rade, ne znam da li sam ja avetna sto mi je to ravno ludilu ili su oni ludi? Mozda je moje dobro nekome fantazija i mozda sam nezahvalna
ali pocela sam da primjecujem sve lose o cemu su mi pricali a meni je bilo nebitno.
Pa se tako, posle mjesec dana pitam kako cu izdrzati do aprila? Ili prosto pustis vrijeme da prodje, da se stvari desavaju mimo tebe.
Ja nisam taj tip, da prepustam stvari slucaju, da pustam da zivot prodje pored mene.
Nekako zivim od Charlestona do Charlestona. Freeport je industriska zona, izasla sam jednom, to je bilo uludo bacen dan.
Moj osnovni razlog dolaska na brod je obilazak nekih mjesta, koja ne bih inace mogla da vidim. Nedostatak te mogucnosti na ovom ugovoru malo me baca u depresiju :(
Dva nova porta (Half moon cay- iliti raj na zemlji i Grand Turk) koji su u okviru sedmodnevnog kruza, posjecujemo jednom mjesecno pa sam tako imala
priliku da ih obidjem jednom jer je prvi x bila oluja, pa smo se dokovali u Nassau, HMC smo preskocili a u Grand Turk je padalo iz neba i zemlje pa niko nije ni izlazio..ostatak su bili morski dani, milina.

Dosada je,cini mi se moj najveci problem na ovom ugovoru.
Nisam se pronasla u nijednoj od ekipa na brodu. Nasih ljudi je malo i slabo se okupljaju u baru.
Vecina dodje na net, cigaru i po koju cugu..
Ili nam organizuju wi just dance, a bas sam ga zeljna posle svakodnevnog igranja istog sa djecom.
A kad udjem u lift, osjecam se kao vanzemaljac. Svi gledaju u pod, ne daj Boze da se kome obratis, tuga.
Gledas iste ljude svaki dan i ne mislis da je ok reci bar 'zdravo' ?!

Mantra za kraj.
Ma super je ovaj brodski zivot.
Volim brodski zivot i brodski zivot voli mene.
Pa dokle izguram.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)