Author Topic: Zabrana za Srbe & BiH na Royal  (Read 31635 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« on: 21/October/2014 »
Ako nekog zanima kako izgleda ta zabrana,ali za Celbrity evo neka pogleda....i to samo dva dana posle odradjenog lekarskog a mesec dana pre ukrcaja....
                                                              

Subject:
From:
Date:

Dear Applicant:

We regret to inform you that, at this time, we will no longer be able to offer you a position with Royal Caribbean Cruises, Ltd.  
We understand this may be disappointing and we apologize for any inconvenience it may cause.

Further, we understand this decision may raise a few questions, and we’d like to answer them for you:

Why was this decision made? As a result of business needs, the recruitment demands and strategy have shifted, and we must adjust accordingly.  
It is not in any way a negative reflection on you, personally; it’s simply a business decision.

Should I completely cancel my travel arrangements?  Yes, please do cancel all your travel arrangements, as the Letter of Employment will no longer be valid.

Will I be reimbursed for costs incurred?  If, in preparation for the assignment, you incurred charges for the cost of the medical clearance, visa fees, or penalties for canceled travel arrangements, please submit
them for reimbursement to your hiring partner or your RCL hiring representative following these guidelines:

1. For each expense, please include an official receipt that lists the exact breakdown of the charges; the receipt must show the date of service, the official name of the government office/establishment (including verifiable contact information)

2. In addition, please include the following supporting documentation for each specific expense for which you are requesting reimbursement:
    a. Travel –  Itinerary with your full name; this must be a booked ticket and not a reservation
    b. Visas – A copy of each visa
    c. Medical Clearance –  A copy of the medical clearance in English, with your full name clearly visible

3. If you are submitting a request for reimbursement of more than one item, please ensure you send all of the requests and the supporting documentation together, at one time, and in an organized clear manner

Please note:  All reimbursement requests (and all related supporting documentation) must please be submitted as soon as possible and no later than Friday, November 7, 2014.

Thank you for your understanding.  We wish you the best in your future endeavors.

Sincerely,

Shipboard HR Strategy & Services
Royal Caribbean Cruises, Ltd.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #1 on: 24/October/2014 »
Dobio sam uvid u statistiku i mogu reći da se radi o nevjerovatnom trendu.
Mnogi odlaze na brod samo sa idejom da što prije tuže kompaniju.
Potpuno razumijem kompanije koje se odlučuju na obustavu ukrcaja nacionalnosti koje im prave probleme, a istovremeno mi je i jako žao što će stradati oni pošteni, pogotovo oni koji su sve odradili i samo čekali na ukrcaj.
Ova pojava će odjeknuti među svim kompanijama, i šta mislite šta će odlučiti ako imaju na izboru 50ak nacionalnosti? Hoće li biti rastrgani i ožalošćeni što će od tolikog broja izbaciti 2-3?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #2 on: 24/October/2014 »
Ovo sam i ja cula... Da idu na brod sa vec unapred smisljenim planom kako prve nedelje da naprave incident i da uzmu pare ..Uglvnom Makedonija, Hrvati i Srbi.. Ja prosto ne verujem vise cime se ljudi bave da i ovo parce hleba sto neko hoce posteno da uzme za sebe da nece biti u mogucnosti  :nono:

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #3 on: 24/October/2014 »
Jad i tuga.....ali ipak mislim da kompanije ne trebaju generalizovati i kaznjavati sve zbog sake trulih jabuka.....i da se ne bi trebalo tek tako odreci ljudi koji su se maltene spakovali za put.....Sto se mene tice trebali bi da stave u ugovoru da se ne mogu tuziti kompanije ni po kom osnovu,ja bih prvi potpisao....jeste da je glupo i da ce posle ispastati ljudi koji su styvarno doziveli neku povredu ili nepravdu na brodu,ali ovako je mnogo vise zrtava ovih laznih bolesnika....  -()-

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #4 on: 24/October/2014 »
Sve sve sve, ali da se ovo dešava nama koji smo u procesu dobijanja posla i svega proveli skoro godinu dana pa onda platili najskuplji medical i na kraju da ovako dođemo do istine... Strašne stvari. Ko može da garantuje da neće Princess da do kraja godine udari istu zabranu i da bude isti slučaj kao i sa ovima za Royal... :ban: Čekaš čekaš i onda dobiješ ovakav mail.  :neee:
Dođe mi da vrištim ne znam šta da radim...
Situacija u državi užas a oni koji dobiju priliku da zarade negde, oni se igraju .... Jaooooj... :smack: Kako ti ljudi što tuže, ali ti koji nemaju ni osnove već to rade smišljeno, misle da od te jednokratne isplate od strane kompanije žive dalje...??? Pa svaki se novac potroši... Stvarno, ovo sve natera ljude na očajničke poteze... JE*ALA NAS USRANA DRŽAVA. Eto šta smo dočekali. Izvinjavam se na psovci, Šefe, ako nije primereno temi, briši.
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline Newcomer86

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 24/October/2014 »
Šta reći, koju posluku porati? 

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 24/October/2014 »
Šta reći, koju posluku porati? 
:rofl:

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #7 on: 25/October/2014 »
strasno, sa cime se ljudi sluze...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Dust

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #8 on: 25/October/2014 »
Ova e samo za Royal?
Dali neko zna nesto o MSC?!?
Cekamo trening cruise 3 mjeseci i nitko nista ne zna :airquotes: Posebno Kouzon...

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #9 on: 25/October/2014 »
]
Cekamo trening cruise 3 mjeseci

na sta mislis pod ovim? ja cekam za msc

Offline Dust

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #10 on: 25/October/2014 »
na sta mislis pod ovim? ja cekam za msc
Pa posto sam imala intervju za Program Hostess receno mi je da moram proci trening kruz od 7 dana sto je trebao biti oko 14.09.2014 ali svi kazu da nemaju pojma kada cu biti kontaktirana. MSC placa za avio karta i taj trening kruz.
Kako sto mi je Barbara (regruterka) rekla, moram proći kroz testiranje u vezi Microsoft Publisher i neke druge stvare... -()-
Nadam se da me razumes, ne govorim srpski/hrvatski bas dobro  oT  :rofl:

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #11 on: 25/October/2014 »
Pa posto sam imala intervju za Program Hostess receno mi je da moram proci trening kruz od 7 dana sto je trebao biti oko 14.09.2014 ali svi kazu da nemaju pojma kada cu biti kontaktirana. MSC placa za avio karta i taj trening kruz.
Kako sto mi je Barbara (regruterka) rekla, moram proći kroz testiranje u vezi Microsoft Publisher i neke druge stvare... -()-
Nadam se da me razumes, ne govorim srpski/hrvatski bas dobro

 :clapping: razumela sve ;) a verovatno je takva pozicija koja zahteva trening..u trenutku sam pomislila da za sve imaju neki vid treninga..:) e sad sto ne zovu evo i ja bas dugo cekam na ugovor..nesto mi se oduzilo  :waiting:

Offline Captain Hook

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #12 on: 26/October/2014 »
Pozdrav za ekipu.

Novi sam na forumu(koji sam usput rečeno pročitao gotovo cijelog),uglavnom da ne skrećem sa teme.
U procesu sam čekanja 'prvog' letter of employment(veća nek 2 mjeseca),za poziciju youth staff da bi mi iz Kouzona javili da trenutno imaju probleme sa ukrcavanjem radnika sa Balkana na brodove.
Preostaje mi da čekam i da se molim.

Good luck to all of us. :)


Offline Vlaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #13 on: 26/October/2014 »
Pozz, ja takodje cekam za youth staff prvi ugovor preko Kouzona isto :)   

Prosao sam glavni intervju krajem Avgusta i javili su mi da sam u gap pool-u pa da cekam dalje instrukcije. Zabrana za Srbe vazi od Januara koliko sam razumeo, a ja sam u Avgustu sad imao intervjue na skypu sa njima iz Miamia, pa sam sad zbunjen, ako je zabrana u toku zasto bi uopste zakazali intervju? Kada si ti prosao glavni?

I jos... drugarica je slala CV u istu agenciju, za houskeeping... pa su joj javili da ta kao zabrana vazi za sve pozicije osim za neke staff i neke IT cinimi se, pa se ja kao nadam da youth staff spada pod te koje nisu zabranjene  :pop1:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #14 on: 26/October/2014 »
Zasto od Januara? Ovo je friska zabrana, tek su ljudi dobili obavijesti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)