Author Topic: Zabrana za Srbe & BiH na Royal  (Read 32985 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #45 on: 06/November/2014 »
http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/508961/Srbima-i-Bosancima-zabranjen-rad-na-kruzerima-Evo-i-zasto
evo i Blic sa zakašnjnjem ali i sa dodatkom Veljkovića  :waiting:
ovo se pretvara u sveopšti cirkus...  :tuctuc:
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #46 on: 06/November/2014 »
Sad je to već postala velika vijest, svi portali je prenose.

Većina ljudi sa brodskim iskustvom koje znam nisu radili na Royalu već na Carnivalu ili Princessu.
Što znači da zapošljavanje na Royal nije ni prije išlo lako, a sad nikako.

Problem će nastati ako i Princess udari zabranu, onda će budući kandidati biti sje*ani, a i agencije zajedno sa njima.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #47 on: 06/November/2014 »
bez panike ...  :zen:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #48 on: 07/November/2014 »
Evo konkretno na koga se sve odnosi zabrana


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:518318-Srbima-zabranjen-rad-na-brodovima


Quote
Kompanija "Royal Caribbean" donela je odluku da do daljeg neće primati radnike iz Srbije, BiH, Makedonije, Turske, Slovačke, Albanije, Italije, Kazahstana i Afrike, potvrđeno je za Klix.ba u agenciji "Employment Ponjer", koja je zastupnik i "Royal Caribbean"-a za područje BiH.


Pa ti vidi.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #49 on: 07/November/2014 »
Dok naše novine/sajtovi ne objave izjavu - zvaničan stav kompanije, mogu da pišu šta hoće. Ionako svi redom kopiraju jedni od drugih, ili izvlače glasine sa foruma, facebook grupa ili od domaćih agencija koji govore o "nekim tamo razlozima". Niko nema direktnu informaciju i pravo obrazloženje.

Neko iz PoNJera je potvrdio nekom iz Klix.ba, pa su to iskopirali na Novosti.rs. :waiting: Sve se bojim da se zabrana odnosi i na Italijane. :rofl:

;D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #50 on: 07/November/2014 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #51 on: 08/November/2014 »
DAnas smo i zvanicno izbaceni iz kompanije....obrisali nam ID i ne mozemo vise da pristupimo sajtu kompanije....sto znaci da nije samo trenutna zabrana i da ce posle nekog vremena skinuti....i da je skinu vreovatno ce trebati sve ponovo da se prolazi pocevsi od intervjua  oT

Offline ZloGovedo

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #52 on: 08/November/2014 »
Pozdrav svima.

Aplicirao sam na Royalu i prosao intervju u decembru.Negdje jos u februaru je pokrenuta prica da se ovo moze desiti,ali su mi iz agencije objasnili da se to odnosi samo na aplikante koji u prosli u 2014 godini,dakle bio sam dobar manje od mjesec dana.Prije nekih 20tak dana dobijam datum ukrcaja koji je istina mijenjan par puta i zadnja promjena je za 19 januar.Moj problem je sto imam srpsko dzavljanstvo ali zivim u CG i prestavnik mi je normalno filijala Kouzona iz CG,svi momci iz Srbije koji su bili samnom na intervjuu su dobili odbijenice cak i jedan momak odavde sa cg drzavljanstvom.Moj problem je sledeci,da li me i dalje nisu odbili jer je neka greska u sistemu,ili su jednostavno predvidjeli ili zapravo znaju za drzavljanstvo ali iz ko zna kojih razloga me zele zaposliti.Vec pet dana azbijam glavu sta da uradim da li da preko agencije pitam za svoj status i u tom slucaju se 90% oprostim od Royala ili da cutim i vidim sto ce se desiti i na kraju zavrsim u Majamiju bez mogucnosti ukrcaja (najgora opcija) .Oprostite na dugackom postu ali bi stvarno bio zahvalan za savjet.

Offline ZloGovedo

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #53 on: 08/November/2014 »
Da zaboravio sam dodati da mi je poslednja promijena ukrcaja bila jutros,dakle posle svih ovih odbijenica silnih.Provjerili smo dosije moj da nije doslo do neke greske sto se tice drzavljanstva ali sve je ispravno.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #54 on: 08/November/2014 »
Ne možeš "završiti u Majamiju bez mogućnosti ukrcaja". Ne ideš tamo na svoju ruku, nego na osnovu Letter of Employment koji ti kompanija šalje. Dakle, ideš na poziv kompanije.

Koja je tačno situacija sa tvojim slučajem, neće znati niko ovde da ti odgovori, jer oni koji to znaju rade u Majamiju i nemaju veze sa forumom. ;D

Šta dalje da radiš... hmm... da li "čačkati" ili ćutati... S obzirom na svu halabuku i na ljude koji otpadaju, na tvom mestu bih radije ćutao i čekao. Možda kad se smiri situacija, ako se uskoro smiri, onda bih se raspitivao, sad kao da je neka kulminacija u pitanju i ne bih talasao. Moje mišljenje.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #55 on: 08/November/2014 »
@govedo, zbog nečega si (ko zna čega) još u igri.

Mislim da su oni koji su odbijeni već svi informirani, jer vidio si da se u pismu Royala spominje rok za refundiranje 7.11.

Teško ćeš se neopaženo, ispod radara, zaposliti u situaciji gdje je vijest o odbijanju posla ljudima poput tebe odjeknula kao bomba.

@princ je dobro rekao, ako se dogodi da se nađeš u Miamiu, više nemaš problema, jer tada 99% imaš posao u džepu, a ako te tek tamo odbiju, opet će ti morati platiti kartu za doma, tako da nije problem probati.
Znam za slučaj kada su jednom Disney-evci skužili da je u hotelu, i sprema se za ukrcaj jedan radnik kojem su dali otkaz, ali nešto zbrljavili i dali mu sljedeći ugovor.
Nastala je neviđena frka, jer su se bojali, ni manje ni više - tužbe  :giggle:

Svakako interesantna dilema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ZloGovedo

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #56 on: 08/November/2014 »
Najzanimljivija stvar o kojoj razmiljam je taj lik sa cg drzavljanstvom koji je odbijen,znam da nismo aplicirali za istu poziciju on restoran ja bar ali ja sam ubjedjen da su oni neto za*****ali i njemu umjesto mene poslali odbijenicu.U svakom slucaju mi zao i njega i mene hvala momci u svakom slucaju makar sam definitivno odlucio sto cu,jezik za zube i cekaj.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #57 on: 09/November/2014 »
Jako zanimljiv komentar    +U+   


ova priča mi uopće ne drži vodu... -()- zaboli royal što agencije deru ljude kad imaju dovoljno kadra... neki filipinci plaćaju i po 3.000$ dolara svojim agencijama pa nisu dali zabranu svim filipincima... uostalom da je tako mogli su oduzeti licencu agenciji a ne staviti zabranu na cijelu naciju... :waiting:

"It always seems impossible until it's done"

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #58 on: 10/November/2014 »
cast izuzecima ali izuzecima poput princa na belom brodu :D ! nasi muskarci su uzasno arogantni I nevaspitani,
Ako je neki muskarac vaspitan on je kod nas "pi***ca"
nista me ne iznenadjuje
ni devojke nisu mnogo bolje

zajedno sa Ukrajincima, Rumunima I sl

to je taj mentalitet
nazalost

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #59 on: 10/November/2014 »