Author Topic: Zabrana za Srbe & BiH na Royal  (Read 31631 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #15 on: 26/October/2014 »
Pa ne znam stvarno... Evo nasao sam mejl koji su njoj poslali iz agencije, pa onda ona meni prosledila, kada je ona poslala svoj CV.  Kopiracu ga ispod samo...

"Nazalost, nije moguce aplicirati za Royal Caribbean i Celebrity Cruises ukoliko posedujete samo srpski pasos jer su oni pocetkom godine stopirali zaposljavanje Srba osim za neke staff i tehnicke pozicije.
Pozvacemo vas za neki od sledecih preliminarnih intervjua za nove kandidate nakon cega cemo vam reci za koju poziciju i kompaniju mozete aplicirati u skladu sa vasim kvalifikacijama i nasom ponudom."

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #16 on: 26/October/2014 »
Koji za*****, za ne povjerovat.
Ionako je ukrcavanje išlo kilavo u zadnje vrijeme,a sad još i zabrane.

Znači da je meni Viking došao ko kec na deset.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Captain Hook

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #17 on: 26/October/2014 »
Pozz, ja takodje cekam za youth staff prvi ugovor preko Kouzona isto :)   

Prosao sam glavni intervju krajem Avgusta i javili su mi da sam u gap pool-u pa da cekam dalje instrukcije. Zabrana za Srbe vazi od Januara koliko sam razumeo, a ja sam u Avgustu sad imao intervjue na skypu sa njima iz Miamia, pa sam sad zbunjen, ako je zabrana u toku zasto bi uopste zakazali intervju? Kada si ti prosao glavni?

I jos... drugarica je slala CV u istu agenciju, za houskeeping... pa su joj javili da ta kao zabrana vazi za sve pozicije osim za neke staff i neke IT cinimi se, pa se ja kao nadam da youth staff spada pod te koje nisu zabranjene  :pop1:

Ja sam glavni intervju prošao početkom Avgusta,takođe je bio skype intervju.Nakon što sam dobio informaciju da sam prošao uslijedile su provjere FBI-ja(kako su mi rekli iz agencije),i to sam čekao oko mjesec dana,da bi mi polovinom Septembra javili da sam finally approved i da sad samo čekam LOE zbog vize i ljekarskog.

I slučajno posaljem agenciji e-mail u cetvrtak da vidim kakva je situacija i dobio sam odgovor da imaju mali zastoj sa ukrcavanjem na Royal Caribbean(to sam zaboravio napomenuti,da sam kod Royala prosao intervju).
Mada,ako je vjerovati tim iz Kouzona,kaze mi da ne znaju kakva je situacija s nama koji smo prosli finalni intervju,i da ce javiti ukoliko dobiju neke nove informacije.

Slazem se da je glupost bilo pozivati nas na intervju,ukoliko su znali da ne mozemo otići zbog toga sto ima ta neka famozna 'zabrana'.
Ali,vidim da je nekima čak i ukrcaj odbijen,pa zasto ne bi odbili i nas koji smo tek na početku.

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #18 on: 26/October/2014 »
a ljudi moji sto me nasekiraste, 3 i po mjeseca čitam ovaj forum, usavršavam engleski iako ga znam baš dobro, ali eto usavršavam ga još,  to mi je bila zanimacija dok nisam skupio potrebne pare za odlazak na brod, sad kad imam pare, taman sam htio da se prijavim za dan-dva (u Kouzon jer su mi oni najbliži) i sad se pojaviše ovakve teme o zabranama  oT , šta ja sad da radim, da čekam da se situacija smiri i da vidim šta će ispasti iz svega ovoga, ili da se prijavim, jaoo...

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #19 on: 26/October/2014 »
Imas I dalje Princess šalji cv i ne brini. Možda kasno bude kasnije :)

Offline Newcomer86

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #20 on: 26/October/2014 »
Sad ja ne kontam jednu stvar. U naslovu piše "Zabrana za Srbe & BiH na Royal" a u tekstu se samo Srbi sa Srbijanskim pasošem žale. Ima li neko iz BiH sa BiH pasošem ovdje na forumu da je dobio odbijenicu od Royal-a, pa da je relevantan naslov čitavom sadržaju posta, jer ako nije onda džaba se živci bespotrebno ljudima treniraju  :waiting:

Offline Captain Hook

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #21 on: 26/October/2014 »
Sad ja ne kontam jednu stvar. U naslovu piše "Zabrana za Srbe & BiH na Royal" a u tekstu se samo Srbi sa Srbijanskim pasošem žale. Ima li neko iz BiH sa BiH pasošem ovdje na forumu da je dobio odbijenicu od Royal-a, pa da je relevantan naslov čitavom sadržaju posta, jer ako nije onda džaba se živci bespotrebno ljudima treniraju  :waiting:
JA sam iz BIH sa BIH pasošem,tako da je relevntno ono što piše.
Kao što sam već napiao u mailu iz Kouzona su mi napisali da imaju problema sa ukrcavanjem ljudi sa BALKANA na Royal....

Peace. :)

Offline Newcomer86

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re:
« Reply #22 on: 27/October/2014 »
Hajde bar sad i pismeno priznaju jer početkom septembra je bilo samo usmeno rečeno "kao što ste vjerovatno čuli,  došlo je do određenih problema i zastoja u prijemu novih kandidata na brodove, ali vas to ne treba da brine jer radimo na tome da riješimo spor." Sad je jasno da su uspješno riješili :-)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #23 on: 30/October/2014 »
nije mi jasno kakvu piz****** su morali napraviti da se zabrani ukrcaj cijeloj naciji? ne bi da su brod potopili... -()-

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #24 on: 30/October/2014 »
nije mi jasno kakvu piz****** su morali napraviti da se zabrani ukrcaj cijeloj naciji? ne bi da su brod potopili... -()-

To što je tebi "cijela nacija", njima je 1/70, i nisu oni zabranili ništa, nego su se jednostavno okrenuli na neku drugu stranu.

Kao što se promijeni smjer puhanja vjetra, tako se i kod njih može "the recruitment demands and strategy have shifted". Može im se, njihov biznis, njihov izbor tržišta radne snage.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Daniels

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #25 on: 31/October/2014 »
Pa ljudi, nije sve izgubljeno, ima tu jos mnogo kompanija, i jedno od rijesenja je da aplicirate online, sve sto treba je da zagrijete stolicu i posaljete CV gdje god je moguce, bolje nego da cekate stopiranje tih zabrana, licno ja sam imao srece, nakon dugog cekanja preko agencije bacim se na online i dobijem posao. S tim da sam sad promijenio kompaniju i otisao preko kouzona za Viking. Good luck to all..

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Re: Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #26 on: 31/October/2014 »
Pa ljudi, nije sve izgubljeno, ima tu jos mnogo kompanija, i jedno od rijesenja je da aplicirate online, sve sto treba je da zagrijete stolicu i posaljete CV gdje god je moguce, bolje nego da cekate stopiranje tih zabrana, licno ja sam imao srece, nakon dugog cekanja preko agencije bacim se na online i dobijem posao. S tim da sam sad promijenio kompaniju i otisao preko kouzona za Viking. Good luck to all..
ja to radim vec cetiri noci do 7ujutru :'( jel ok sto saljem CV u "Kouzon formatu?«

Offline Jack Daniels

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Re: Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #27 on: 31/October/2014 »
ja to radim vec cetiri noci do 7ujutru :'( jel ok sto saljem CV u "Kouzon formatu


Nezz kakav je taj Kouzon format, al vjerujem da moze, sve dok je na engleskom, kratko i jasno napisan...

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #28 on: 31/October/2014 »
Evo upload sam nadam se da ce prikazati, pogledaj ako ti nije sta pa komentar neki :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #29 on: 31/October/2014 »
ognjene jel ti stvarno ne razumiješ da sada cijeli svijet može čitati tvoj CV?
ima ljudi koji žive od toga da preprodaju ovakve informacije kakve si ti ponudio.
ako primjetiš da na email dobivaš 20x više spama, to je nažalost samo početak ...

2.
nauči se postavljati post u pripadajuću temu.
šta tvoj CV ima veze sa zabranom za Srbe i BiH?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)