Author Topic: Zabrana za Srbe & BiH na Royal  (Read 31628 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dzoni82

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Re:
« Reply #75 on: 18/January/2015 »
Mogi i Kinezi lepo da se smeju ...


Sjajno :-)

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #76 on: 19/January/2015 »
Evo "ukratko" šta sam ja sve "pokupio" od priča i naklapanja....
Negde u oktobru (10.mesec) smo na brodu Royal Princess čuli za tu zabranu i kako je to krenulo da raste ispalo je na kraju da ni oni koji su već u kompaniji neće dobiti sledeći ugovor (mislim na Srbe), jer je neko "čuo" da su nekome otkazali rotaciju.
Onda je moj kolega poslao mail Safe Cruise-u i oni su mu odgovorili da je sve u redu i postavili onu objavu na svoj site.

Ja lično sam se malo i čudio, jer je još u februaru (2.mesec) 2014. ta priča kružila. Ja sam tada aplicirao i rečeno nam je da za Celebrity može da se ide samo sa EU pasošem. Znam da su nas spremali za Princess, ali RCCL se nije ni spominjao kao mogućnost, tako da mislim da ni tamo nismo bili dobrodošli. Znači u Kouzonu je još tada postojala priča o zabrani, koju su nam potkrepljivali pričama o problemima koje su ljudi sa ovih prostora pravili.
Posle sam na brodu čuo da je to bila kao jednogodišnja suspenzija koja je istekla.
Dva drugara su sa broda konkurisali u RCCL dobili pozitivne odgovore, tako da je priča počela da poprima tok u stili "ne primaju new-joinere (tj. bez iskustva)" iz Srbije, ali može se preći npr. iz Princess-a u Royal Caribbean....

Kod nas na Royalu bila je tuča, 2 Srbina poslata kući, bilo je sign-off-ova, bilo je povreda za ozbiljnu medical negu...ali mislim da je to sve uobičajeno. Supervizor (Meksikanac) nam je rekao da je pre 15-20 godina takav glas bio Meksikance, pa posle Rumune i da ti incidenti nemaju veze sa Srbima kao Srbima. Znam sigurno da je moj drug ozbiljno zeznuo leđa zbog kompanije i ako ga ne ispoštuju i treba da ih tuži. Naravno čuo sam i za drugačije primera, ali toga ima svugde.

Executive Housekeeper je rekao mom kolegi da je on protiv toga da Srbi dolaze "odmah" kao ACAT-i (!), već da bi trebalo prvo malo da rade kao dishwasher-i ili UTCL-i. Ima tu i ljubomore supervizorske, da ne kažem nacionalne, jer moram ipak iskreno reći da bez obzira na vaspitanje prosečnog srpskog šljakera na brodu, koje i nije neko, još uvek smo mi veoma dobri radnici koji potegnu kad Indijci počnu da "grbave" posao. Veoma brzo učimo posao u odnosu na one neke druge nacije (pričam o proseku na brodu).

I za kraj, moja statistika : veći deo mog ugovora bilo nas je 9 poolboy-eva Srba (računajući Bosnu) od 15 radnika na toj poziciji. Poslednja 2 meseca nije došao nijedan Srbin u Accommodation department, a i poslednja dvojica nisu bili new-joiner-i. Došla su dvojica Srba kuvara, jedna BFST. E sad, da li je onaj naci Executive Housekeeper mogao da utiče na to da u njegov department ne dolaze više Srbi ili je u pitanju slučajnost, to ne znam.

Izvinite na dugačkom postu.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #77 on: 19/January/2015 »
kao sto paesano rece,apropo dolaska nasih na brod u poslednjih godinu dana, u periodu od jula do kraja mog ugovora ,a to je 1 decembar, doslo je: 4 kuvara iz Srbije  (new joinner), i samo 2 BFST (ako me secanje sluzi) iz Srbije, to je bilo sve, i da jedan ACAT,koji je kako cujem dobio otkaz posle mesec dana. Pored njega jedan UTCL nas,prvi ugovori.... Tako je bilo na Emeraldu,za druge ne znam....

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #78 on: 20/January/2015 »
Pozz raja evo da se ja osvrnem sa svojim pogledom na sve, sto se tice zabrane jedno je tocno zabrana postoji sve ostalo vezano za zabranu meni se cini obicna su naklapanja i blebetanja jer sam se uvjerio da ni sama agencija Kouzon ne zna ili ne zeli iznijeti pravo stanje...
Ja cekam 10. mjesec ugovor nisam dobio nikakav mail od RC(Celebrty CL) a iz kouzona sve sto sam dobio je da trebam cekati da ce doci ugovor. Inace sam iz BiH i imam Hrv putovnicu sa kojom sam aplicirao.
Sta je tu je ali vidim da Kouzon samo ulickan sa nekim predavanjima na kojima ti uzmu lovu i prosp pricu nije ni priblizno susretljiv vec ih libo racku da oprostite za pojedince... tko ceka bome nacekat ce se (oni koji nisu nek se udaraju nogom u guzove i zahvaljuju Bogu) isao sam preko drugih agencija i ide sve puno brze i lakse jos i ne placa se nista ili gotovo nista provizija i sl...
prema tome ljudi kanite se corava posla malo pronjuskajte nadjite alternative i sretno vam bilo...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #79 on: 20/January/2015 »

Izvinite na dugačkom postu.

što duži tekst to bolje  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #80 on: 29/January/2015 »
Nekih novih vesti drugari???

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #81 on: 30/January/2015 »
Nema novih vesti...Zabrana i dalje stoji(koliko ja znam) a i nema naznaka da ce se skorije ukinuti...ili ikada  no;;;

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #82 on: 30/January/2015 »
E do mojega,  :nono:

Offline ljupco

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #83 on: 20/February/2015 »
jel ima nesto novo oko zabrane royaja i celebrity-a ???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za Srbe & BiH na Royal
« Reply #84 on: 20/February/2015 »
Kad bude, otkljucacu temu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)