Author Topic: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH opcenito  (Read 15840 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jaro89

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH op?enito
« Reply #30 on: 22/January/2015 »
Ima li neko informacija o kompaniji NCL sto se tice zabrane ukrcaja za Srbe? Posto sam dobio poziciju Junior Bar Waiter u oktobru prosle godine, i nacuo sam iz price da su i oni stopirali ukrcaj Srba. I za one koji su vec dobili posao kao ja. Da ce mozda tek u novembru opet biti ukrcaji, a i to je pod znakom pitanja.  Ima li neko da zna vise o tome, pa da napise?

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH op?enito
« Reply #31 on: 23/January/2015 »
Pocinjem brisati sve one postove u kojima autori zabrljaju "quote" .
Nemam vise strpljenja popravljati iza svakoga.

bilo bi fora da si quote-ao onog tko je zabrljao a i sam zabrljao quote u istom postu...  :D :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Ririsan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH op?enito
« Reply #32 on: 23/January/2015 »
Hmm, nije valjda i na NCL-u zabrana?!?  :hehe: Trebalo je da se ukrcam 2.2, da bi mi (pošto sam već dala otkaz na poslu) iz agencije javili da mi je ukrcaj odložen za mart, ali nisu spominjali zabranu...

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH op?enito
« Reply #33 on: 24/January/2015 »
Prvi put cujem to o zabrani sto se tice NCL-a?! Da li je to provjerena info ili samo nagadjanje?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH op?enito
« Reply #34 on: 24/January/2015 »
Prvi put cujem to o zabrani sto se tice NCL-a?! Da li je to provjerena info ili samo nagadjanje?

Po ovome:

... i nacuo sam iz price ...

.. si došao do zaključka da je to nešto "provjerena info"?

Prestanite nagađati i "načutavati", kada bude i ako bude, onda o tome pišite.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: 20.07.2015. Novi MSC interview u Skopju
« Reply #35 on: 22/June/2015 »
Kouzon je takođe najavio veliki intervju za Royal, verovatno će se desiti u naredna dva meseca. Takođe znam da je iz Kouzona najavljeno da bi NCL intervju trebao da bude sledećeg meseca.

Šefe (ili ostali), da li imaš nekih informacija da li će i kada biti skinuta aktuelna RCCL zabrana za Srb. BiH, Mk radnike? Ako nemaš informacija, možeš li makar intuitivno da kažeš na osnovu dosadašnjeg isksutva kako bi se stvari mogle odvijati?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 20.07.2015. Novi MSC interview u Skopju
« Reply #36 on: 22/June/2015 »
Ni intuitivno ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: 20.07.2015. Novi MSC interview u Skopju
« Reply #37 on: 22/June/2015 »
Ja iskreno mislim da to sto kouzon jacaju saradnju sa msc da dovoljno kaze da nema neke najave da ce ta zabrana pasti... zato se shiri trzishte za sve iz "zabranjenih" zemalja. Daj boze da greshim...

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: 20.07.2015. Novi MSC interview u Skopju
« Reply #38 on: 22/June/2015 »
Iskren da budem meni je nelogična priča da je ta zabrana proistekla iz prevelikog broja tužbi radnika iz navedenih zemalja. Za dve i kusur godine, na brodovima na kojima sam služio, nije se desilo da bilo ko sa naših prostora tuži. Mislim da i ostali koji su duže služili imaju slično iskustvo. Postojale su priče za nekog Indijca koji je uzeo 3 miliona ali mislim da taj "Indijac" je postojao na svim brodovima i kompanijama kao urbana legenda. Realnija mi je priča da su zaustavili zbog agencija koje su uzimale novac od kandidata.

Zašto tvrdim da je nelogična prva teza? Zato što su navedene kompanije "equal opportunity employer", i ne smeju odbiti kandidate na osnovu rase, religije, veteranskog statusa ili zemlje porekla (osim zemalja pod sankcijama kao što su Kuba, Iran, Severna Koreja...), samim tim stvaraju uslove za tužbu (group action lawsuit) ne jednog nego svih odbijenih kandidata...
 

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH op?enito
« Reply #39 on: 22/June/2015 »
Pa nije do agencije I provizije, jer ti ako imas hrvatski pasos ili crnogorski mozes I dalje da apliciras preko svih agencija na nasem podrucju, takodje mozes I online, sa hr I cg, pasosem, a sa srpskim I ostalim, ja sam probala, na sajtu ti se cak ni ne ispise srbija I dr kad ti traze zemlju iz koje dolazis, tako da je vrlo do royala, a zasto je zabrana na snazi verovatno niko ne zna tj nece da kaze pravi razlog.

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: O zabrani ukrcaja za Srbe & BiH op?enito
« Reply #40 on: 23/June/2015 »
Pisano je o tome odavno na onoj stranici kouzon moreplovci, tj vlasnik kouzona je naveo sve razloge zasto je uvedena zabrana prvo za srb i bih pasose pa posle i za mkd.Ako vas ne mrzi procesljajte malo tamo i naci cete razloge,makar one koje je on naveo...