Author Topic: Koju vrstu odje?e za Jugoisto?nu Aziju?  (Read 2720 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Koju vrstu odje?e za Jugoisto?nu Aziju?
« on: 01/November/2014 »
Cao svima,
u decembru idem na prvi ugovor  :run: , na Symphony, putujemo u Indoneziju, Maleziju, Vijetnam, Kinu i Japan, zaista ne znam  -()- kakvo je vrijeme kod njih tih mjeseci i koju vrstu odjeće da nosim, ne bih da nosim ništa puno, ako me možete posavjetovati, bila bih jako zahvalna :D
Prelistala sam forum, znam da su mi najvazniji veš i čarape, trenerka, ali me zanima konkretna odjeća :D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koju vrstu odje?e za Jugoisto?nu Aziju?
« Reply #1 on: 01/November/2014 »
Radi se o ogromnom geografskom prostoru, ne o maloj oblasti koja ima uniformnu klimu. Eto, na primer, u Japanu će tokom zime biti snega, a u Indoneziji tropskih temperatura.

Možda bi bilo bolje da znaš tačan raspored, odnosno kojih meseci ćete biti u kojoj zemlji... možda (samo možda, nagađam) brod nikad neće biti tamo gde je sneg, pa će npr. u Japan ići krajem proleća.

Od tačnog rasporeda ti zavisi da li da nosiš odeću i za zimu i za leto ili samo za proleće/leto.

EDIT:
Na kraju krajeva, tamo ćeš se nakupovati garderobe, ne zavisiš od toga šta poneseš od kuće. ;D

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Koju vrstu odje?e za Jugoisto?nu Aziju?
« Reply #2 on: 01/November/2014 »
Hvala Prinče, a idem od decembra do juna :D

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Koju vrstu odje?e za Jugoisto?nu Aziju?
« Reply #3 on: 02/November/2014 »
Cijela regija jugoistočne Azije ima tropsku klimu, postoje samo dvije sezone - kišna (monsunska) i sušna. Japan ne spada pod jugoistočnu već istočnu Aziju. Uglavnom, snijega ni bilo što što podsijeća na zimske uvjete definitivno nećeš vidjeti bez obzira na doba godine. Moje mišljenje je da bi bilo najbolje da spakiraš garderobu kao za Karibe. Eventualno možeš još uzeti nešto dugih rukava, ali tanko, čisto da se zaštititiš od svakakve gamadi ako budeš išao na neke izletiće dalje od obale.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koju vrstu odje?e za Jugoisto?nu Aziju?
« Reply #4 on: 02/November/2014 »
Video sam raspored, Crystal Symphony radi world cruise, nema gde ne ide. Da mi je to da doživim pre "penzije"... ;D

Tokom zimskih meseci (na severnoj hemisferi), kao što Rocco_Barocco reče, bićeš najviše u zemljama sa tropskom klimom, ali i u npr. Hong Kongu gde temperature neće prelaziti 20 stepeni. Japan, a potom i Aljaska te čekaju u aprilu. Pretpostavljam da ume da bude sveže na Aljasci u tom periodu godine.

Tako da... budi spremna i za vrelo i za sveže vreme, ali svakako je shopping uvek tu da dopuni ormar i kofere garderobom... što verovatno znaš bolje od mene. :giggle:

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Koju vrstu odje?e za Jugoisto?nu Aziju?
« Reply #5 on: 04/November/2014 »
Hvala vam na savjetima :D  :wave: