Author Topic: Hello !  (Read 1952 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Hello !
« on: 26/October/2009 »
Pozdrav svima a ponajviše Šefu foruma! zovem se Luka, 23 su mi godine, dolazim iz Hrvatske, nedaleko od zagreba. Evo nakon godinu i pol što znam za taj forum odlučio se i ja za odlazak na brod. Učinio bi to i prije al mi nije dopuštao faks te roditelji. Kad sam im spomenuo da bi želio ići na brod, tata mi je odmah rekao ne dolazi u obzir , nemas potrebe ici na brod, sve imas ! Al pošto u meni gori avanturizam te upoznavanje novih kultura odlučih se za brod dok još nemam "obaveza" u svom životu . Jer mislim da ako neću napravit taj korak cijeli život ću se kopkati . Pa ako i dođem na brod i ne svidi mi se u svakom trenutku mogu otići... Eto najvjerojatnije sutra ću ići u zg u EP , spremio sam cv , uzet ću passport, uzeo sam i uvjerenje o nekažnjavanju ( za svaki slučaj ako prođem taj prvi intervju) . E sada me zanima sljedeće. Meni je u interesu kao i svim ostalima što prije otići. Al kako vidim ove godine zicer neću ići jer vidim od ljudi koji su se još prijavili prije par mjeseca a nisu otišli još. Poslao sam cv i fotku na princess pa ćemo vidit. Htio bi znati više o online prijavi? kak to funkcionira ? ma vidio sam ja na forumu nešt objašnjeno al se ne mogu sjetit gdi!! Eto toliko od mene,.. nadam se da ću i ja jednog dana ispunjavat upitnik za veterane te pomoći ljudima koji imaju želju za odlaskom na brod! Hvala puno 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Hello !
« Reply #1 on: 26/October/2009 »
Anketa (http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=738.0) je jasna.
Nema pravila.
Ne vjeruj pojedincima koji izjavljuju "do proljeca nista" i slicne stvari.
Najvise ljudi se rotira upravo oko Bozica i Nove Godine.
Ne postoji bolje vrijeme za odlazak doma, i napustanje posla.
Tko od menadzera moze, taj se izvuce, a tko ne moze, daje otkaz. Nostalgija je u to vrijeme najjaca.
Tvoja sreca sa agencijom (ili agencijama) ne mora (i nece) biti kao i kod drugih.

Sretno!  :uzdravlje:


Question: Vrijeme cekanja od prolaska interview-a do ukrcaja?

1 mjesec - 2 mjeseca  4 (25%)
2 mjeseca - 3 mjeseca  5 (31.3%)
3 mjeseca - 4 mjeseca  2 (12.5%)
4 mjeseca - 5 mjeseci  2 (12.5%)
5 mjeseci - 6 mjeseci  1 (6.3%)
6 mjeseci - 7 mjeseci  0 (0%)
7 mjeseci - 8 mjeseci  2 (12.5%)
8 mjeseci - 9 mjeseci  0 (0%)
vise od 9 mjeseci  0 (0%)
 
Total Voters: 16
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Hello !
« Reply #2 on: 26/October/2009 »
A da li je ova anketa vezana za online prijave, kako je Lucky upitao, ili je ovo vreme cekanja intervjua preko agencije?

Ja cu cisto da ti prenesem moje licno iskustvo u vezi cekanja online prijave. Odmah da ti kazem da vecina nece ni otvoriti tvoj mejl sa biografijom. Ja sam licno cekao 9 meseci. Njihovo opravdanje (onboard managera) je bilo seledece: zbog velikog broja aplikanata nismo bili u mogucnosti da vas ranije intervjuisemo... Siguran sam da me nikada ne bi pozvali da nisam poslao mejl u head office, top manageru za h.r. Tu sam se zalio da dugi niz meseci nisam primio poziv i ako je bio zakazan za mesec dana od datuma aplikacije. Toliko o azurnosti. Prosto personel se veoma lako nalazi i bez visestrukih telefonskih intervjua i licne intevencije online managera... Neki budu unapredjeni, neki prelaze sa poziciju na poziciju a i gomila agencija operise u istocnoj Evropi, Meksiku, Indijskom poluostrvu, Filipinima... I one snabdevaju kompanije radnom snagom tako da h.r u head ofisu ili onboard, online aplikaciju stvaljaju u drugi plan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Hello !
« Reply #3 on: 26/October/2009 »
To je vrijeme cekanja preko agencija.

H.R. dpt na brodu se uopce ne bavi pojedinacnim slucajevima zaposljavanja, osim u vrlo specijalnim prilikama, npr. na izricito zanimanje nekoga na brodu da dovede zenu ili brata ...

Sreca u nesreci je da ima vise agencija koje zaposljavaju na brodove.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Odg: Hello !
« Reply #4 on: 26/October/2009 »
Hvala Vam na odgovorima ! ma idem sutra u EP pa ću vidit ! Sad si razmišljam da još nekoj agenciji pošaljem svoj mail te cv al ne volim sjedit na dva stolca ! hm ... vidjet ću ...  ne znam kolko je to pametno ???