Author Topic: Junior Bar Waiter, ako ima neko iz prve ruke da prenese o zaradi na NCL-u  (Read 15950 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
E ovako. 3 -4 indijca 8 mjeseci rade na bazenu. Zasto!? Nece nitko da radi ker je najveci bar za kojeg treba pripreme jedno  1.5-2 sata. Sako da se otvori. A da zatvaranje ne spominjem. Ribanje do kostiju posebno u americi. A pored toga radis na suncu citav dan. Samo oni mogu to. Smrsaju do 15 kg za ugovor. I ne umaraju se nikako. Ja nakon 5 sati na bazenu hocu dusu povratiti. Karibi garibi.
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Druze,a koliko je realno da evropjani dobiju raspored da rade na bazenu? Da li je to NCL izvodljivo?

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Ne bih da pametujem, ali ne treba da se opterecujes vec sad zaradom I rasporedima, kao prvo naravno da je moguce raditi na bazenu, ti I u drugim rasporedima imas par sati na bazenu, drugo ja sam za sve ugovore koje sam odradila upoznala jenog naseg decka koji je parirao ostalim "pusherima" na bazenu, jednog :yeah: novosadjanin jedan, videces kad odes da li uopste zelis bazen, tamo je duplo teze nego unutra, prvo na suncu ceo dan, ti momci samo setaju, non-stop, na jedom ramenu nose bucket sa 4 piva pun leda I jos jedan na tacni I tako u krug.Ne sidju ni da jedu nego jedu prstima neke nudle sto im naprave pajzanosi za dolar I to jedu u pantry-ju, eventualno sidju na cigaru, rade I mafijaju I naravno da ne mozes sa njima, mnogo je lakse raditi u casinu, sto je isto dobar raspored I dobra lova, obicno bude I extra tipa, u cipovima :uzdravlje:

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Na kojim si brodovima radila? ;)

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Da slazem se sa svime. Ali ima losih cruiseva vise nego dobrih i zavisi gdje je koliko dana i koji je brod. Najbolja kombinacija je amerika kraci cruise i noviji brod.
Ali da ima iznimaka. Sve zavisi sta hoces, meni je moja zarada bila dobra. Ubijem pare u recimo  Martini baru 2 cruisa pa 2 cruisa odmaram lagano i svejedno dobijem procenat od paketa.
Uglavnom ziv bio i dozivio. Veeeliko iskustvo
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Ja sam bila 6 ugovora na 6 razlicitih brodova,svi su bili Carnival,ali hocu da ti kazem da je princip rada i da se manje-vise isto radi,uglavnom poenta mog posta je bila da se ne opterecujes i jednog dana ne nerviras kad dobijes platu 1600,a ne 5000,ali sve je moguce,mozda si ti naslednik famoznog novosadjanina :D bas zbog tih "losijih brodova " i raznih kruzeva,dobrih i losih,jer ako si na brodu koji radi 7 dana kruz od kojih su 5 portovi od kojih su 2 u meksiku,slabo ce zaraditi.Bazen ne znaci uvek pare,znaci ako mozes to da podneses i ako ti brod kruzira po karibima ,ali ako si na aljasci,slabo :D Ja i kolega Made smo uzeli bolje pare u Piano baru nego ovi na bazenu,samo dva konobara u baru i sve je tvoje,a na bazenu je rat...this is Sparta!

Da slazem se sa svime. Ali ima losih cruiseva vise nego dobrih i zavisi gdje je koliko dana i koji je brod. Najbolja kombinacija je amerika kraci cruise i noviji brod.

Evo i kolega sa NCL se slaze,znaci princip je isti ostalo su nijanse,

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Hvala kolega sa NCL,jos ako bi mogao da kazes koja je fora sa tim paketima?Sta predstavljaju? I  da,jos vaznije,kako te gleda menadzment kad si nov? Kao indijanca,illi su manje - vise friendly ?
Pcelice,kad si prestala da radis za Carnival? ;)

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Hm u biti svi su ok. Samo radi svoj posao nemoj kasniti da te zovu u kabinu. Pokazi se kao dobar radnik. Jer ce oni pitati bartendera kakav si. Paketi su UBP ultimate beverage package. Plate oko 500$ po cruisu i odredjeni postotak od toga ide nama. Sto je paketa vise nama bolje jer imas zagarantovanu lovu. Dosta konobara ih zaobilazi jer sve sto oni narucuju i pravis racune ne dobivas nikakav postotak jer su vec sve platili. Ali meni su najdrazi. Brinem se o njima i oni to cijene. I sta dobijes!? Tips,tips.... uglavnom budes sve skontao sada ti je ovo znanstvena fantastika......
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
A druze,da li se oseca neka razlika junior bar waiter/bar waiter, u smislu da ti nemas prava da radis negde,ili uzimas neke porudzbine,jel se desava,tipa sad dodje neko ko je bar waiter i kaze  ti : E susaj ti ne mozes ovde da sluzis?

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Quote
Pcelice,kad si prestala da radis za Carnival?

Oktobar 2014

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Pa da li u baru svaki waiter ima svoje stolove kao i kod nas na kopnu,ili nema pravila,trci se pa ko prvi ugrabi gosta...???

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Kako sam razumeo svako juri svog gosta i nema svoje stolove.

@Pcelica,hvala na informacijama,izgleda ce biti gadno uhvatiti se u kostac sa pusherima ;)

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Zavisi od managementa. Neki forsiraju statione.(kada svak ima svoj dio bara koji pokriva). A sto se tice titule nije bitno. Ima filipinaca rade kao jr. 10 godina. Para je para. Jedina razlika kada san ja dosao kao novi a bio bar waiter i drugi jr. Bar waiter je osnovica. 200 dolara razlike. 1100 i 1300 ali posto svi odemo preko to nije ni bitno...
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Ako dobro kapiram svako gleda svoja posla?  A jel prednost u rasporedu dobija neko ko je npr bar waiter? Eto konkretno ti kao junior bar waiter mozes li izaci na bazen,ii ne mozes jer je neki bar waiter u prednosti? I je li taj station karakteristican za bazen,ili tamo mozes raditi gde stignes?
Generalno kako ocenjujes bar management? Nema predrasuda tipa,evropljani su lazy,ne rade,ajmo da ih bacimo u neki zapecak?

 

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Znaci nema pravila,nekad cemo juriti svoje goste,a nekad imati svoje stolove....i sta se onda desava kad mi kolega filipinac ili indonezanin pocne uzimati goste?kako izaci na kraj sa takvim ljudima??