Author Topic: MSC Cruises, 16-21 Feb 2015, Skoplje, veliki broj pozicija  (Read 30553 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Darus

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Obzirom da sam aplicirao preko Kouzona sa njima sam u stalnom kontaktu,  nemaju ideju šta se dešava, kažu strpi se još malo. MSC-u sam poslao mail prije 4-5 dana na koji mi još uvijek niko ne odgovara. Mada su mi juče iz Kouzona javili da jačaju saradnju sa njima i da se nadaju da će početi brzo sa pozivima...  :waiting:

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Izvini, ali ne bih se bas slozio, ne bih da ispadne kako ja  pametujem ili bilo sto, ali evo jednostavno ovako, ja sam prvobitno trebao da idem na Princess, Royal ili Celebrity, ovisno koji int bude prvi, napisao sam vec negdje da sam u medjuvremenu dobioo poziv za int sa Seabourne , naravno online, tako da sam morao da biram izmedju Seabourne i Princess, jer je int bio u 3 dana razlike . Odreknem se Princess-a i tu se kockam, int sa Princes 16-tog a sa Seabourne 19-tog, to je trenutak kad djelic sudbine uzimam u svoje ruke, na moju srecu uspjesno ,odem na Seabourn, koji je jako dobra kompanija, zavrsim ugovor, dodjem kuci i ispalim prvo 1 mjesec na odmor, zatim sjednem i opet lap u ruke i slanje za posaoo. Ne zelim na Seabourne iz nekih sebi jasnih razloga, licne prirode. U mjesec dana uspijem da dobijem posaoo za Oceaniu(online), imao int 3 dana prije Vikinga, kad sam vec dobio Oceaniu odem opusteno za Viking ( koji mi je prioritet, uslovi fantazija), dobijem posaoo veoma lahko, ima kratak post i o tomu. Nova dva posla u 3 dana, nije lose.
Kad sam slao za te kompanije koje sam probrao, za koje mislim da su vrh u ovom mornarskom svijetu, posaljem i za Cunard, vec kad sam bio zaboravio na njih, hop mail, gospodin regruter  za Cunard, nevjerojatno, ali istinito, dobijem posaoo, ali sam s njim bio maks iskren i rekao da sam u procesu sa Vikingom, na sta se gospodin meni zahvalio na iskrenosti i sto ih ne zavlacim, s rijecima ako se predomislim da sam u bazi i da imam posao kod njih.

Sefe soory zbog ovog texta pod MSC Cruises, ovo je samo bilo da kazem kako mi imamo sudbinu u svojim rukama, samo treba biti uporan i kucati na prava vrata, agencija jest posrednik, jest kljucna u mnogo situacija, ali vjerujte nije jedino rjesenje.

matori prvo bih te pitala za koju poziciju si konkurisao preko svih ovih silnih kompanija? ako nije shop bzvz si pisao jer ovde sto smo rpicali za shop se ne menja niti dobija posao tako lako ..ko npr u baru ili restoranu..jer nema toliko ljudi..tako da mi mozda i nemamo taj luksuz alternativa ...ali u svakom slucaju hvala na savetu :)

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ja sam prošao intervju 20og Juna za MSC kazino. Bilo im je hitno, samo par dana nakon intervjua su me obavijestili da imam 14 dana da sredim medikal i ostale papire a od tada ni traga ni glasa od njih.
apsolutna ista prica s tim sto ja cekam od 20-og jula..isto uradjen medical svi sertifikati polozeni SCTW 95 itd ii dalje cekam..a kao fora imala datum 15 oktorbar i kao ispala uf kao greska ...ma daj..ne verujem vise ni u sta.toliko smo sve svi opekli da ponekad pomislim da je sve prevara // :( ali ajde kao cekamo i nadamo se.. pocinjem da zvucim smesno  oT

Offline Jack Daniels

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Eto nek bude da vise ljudi ceka za shop nego za bar. Znao sam ja da ce ispasti da pametujem, zato cekajte i molite Boga da vas poslom pogodi u glavu.
I koliko ja znam, sve pozicije su otvorene u svakom trenutku, za svaku kompaniju. Sretno

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Meni poslali mail i zvali me da kazu da traze fotografe i da budem spreman kad mi jave za intervju.

Offline Dust

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Ne znam dali ovde da napisam ili ne :hehe:
Na 29.07 prosla sam intervju za Program Hostess i rekli su da cemo imati training cruise mid-september ali Kouzon nisu bili bas zainteresirani o tome. Intervju smo prosli ja i jos edna djevojka od BiH. Prvi e-mail do Kouzon - ne mozemo kontaktirati Barbara, ne znamo nista o trening kruz. Drugi mail - opet isto ""]]

Da bi prica bila kratka, sljedeci mail poslala sam Barbari i ona mi je rekla da trening kruzot je odlozen i nece biti u skoro vreme i da je poslala mail do Kouzon pre nekoliko tjedana. :neee:
I onda sam odlucila da pisem na zid Kouzon Moreplovci na Facebook, los izbor no;;;
U rok od 3 minuta post je bio izbrisan a ja sam zaradila blok. U sledeci 10 minuta netko od Kouzon mi je poslao poruku na e-mail da saradnja između nama je zavrsena i da trazim druga agencija..
A nisam bila nepristojna, samo sam pitala zosto me lazu da oni ne mogu kontaktirati barbara kada ja mogu... Vise mi je preko glave od agencije i takvi neprofesionalni regruterki


Ako netko razume makedonski...


Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #21 on: 11/November/2014 »
Oni su ti takvi...kad ih treba hvaliti cak I urade share na Fb:) medjutim kad su u pitanju ovakve stvari bas su ljigavi. Prvo sto ti kazu kad budu prezentacije je je DA SE KOMPANIJA NIKAD NE KONTAKTIRA LICNO..:) svi znamo zasto;) jer dolazi do izlazka na vidjelo njihov prljavi ves. Takvi kao ti I ja njima ne idu u korist I lakse im je da te samo stave na ignore, a naravno znam dosta ljudi koji su otisli brzo I sve pet ali vise nas ima nezadovoljnih.

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #22 on: 11/November/2014 »
Stvar je u tome sto odmah ljudi na ovaj moj komentar ce reci pa sto niste isli direktno preko kompanije...pa zato sto kad krecemo u ovaj "biznis" ne znamo kako stvari idu pa kontamo hajde preko agencije e tek kad udjes u masinu vidis za sta u stvari agencije I "sluze"...niko se pametan nije rodio ali zato svi ucimo na tezi nacin.

Offline Dust

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re:
« Reply #23 on: 11/November/2014 »
Oni su ti takvi...kad ih treba hvaliti cak I urade share na Fb:) medjutim kad su u pitanju ovakve stvari bas su ljigavi. Prvo sto ti kazu kad budu prezentacije je je DA SE KOMPANIJA NIKAD NE KONTAKTIRA LICNO..:) svi znamo zasto;) jer dolazi do izlazka na vidjelo njihov prljavi ves. Takvi kao ti I ja njima ne idu u korist I lakse im je da te samo stave na ignore, a naravno znam dosta ljudi koji su otisli brzo I sve pet ali vise nas ima nezadovoljnih.

Ma znam se ali ne mogu cekati 3 mjeseci bez da znam dali cu ikad dobiti mail o taj trening kruz. Mozda cu cekati 9 mjeseci, a onda jos 9 mjeseci do ukrcaj. Ako je trening kruz odlozen na neodreden period, trebam znati :tuctuc:
U međuvreme sam propustila jedan dobar posao  :nono:




P.S Kad sam pitala Barbara dali moram ici preko agencija, zato sto ne zele sarađivati sa mnom, rekla mi je da moram ici preko Kouzon jer su imali dobru suradnju...etc

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #24 on: 11/November/2014 »
Ko zna zasto je to dobro...odmah u drugu agenciju jos bolje!!!... stvarno su postali ljigavi.

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #25 on: 11/November/2014 »
Ma mozes ici direktno preko kompanije slobodno . Mislila je vjerovatno ako vec ides preko agencija to je Kouzon. Probaj direktno

Offline Dust

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Pa pitala sam dali mogu nastaviti proces bez agencija a ona je rekla ne...  :(
A u Makedonija nemame druge agencije osim Kouzon i Majomi (suradnici employment power) da bi mogla naci drugi posao...
Zivot ide dalje :rofl:

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #27 on: 11/November/2014 »
Ma ja ne vjerujem!!! Kako su do sad ljudi odlazili, znam licno dosta ljudi koji su ove godine otisli direktno preko kompanije. Nista te ne kosta da probas.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Spisak zanimanja koja su tražena za MSC intervju su čudna, nigdje nema restoran, bar ni housekeeping.
Zašto?
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Jel neko radio entertainment na msc?