Author Topic: Tamo je upit: purpose of trip to travel i specify??  (Read 4783 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Katerina

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
hej ljudi trebam malu pomoć.. Ispunjavam onu online aplikaciju ds-160  
Znam da mi treba c1/d viza...
Tamo je upit: purpose of trip to travel i specify?? Ja biram crew member D i jel biram i alien u transit C?? dvije?
I onda me traži adresu kompanije gdje ću ostati... međutim ja sam u tranzitu tamo... ma ne znam što da napišem..

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #1 on: 10/November/2014 »
Biras alien in transit u padajucem meniju. A sto se adrese tice stavis adresu kompanije za koju ides da radis, u mom slucaju je to Princess.

Offline rajkon

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Ja kad sam ovo popunjavao dobio sam od agencije na mail uputstva kako da ispunim, uglavnom to gde trazi adresu kompanije pises sediste kompanije njenu adresu i telefon, tako sam bar ja.

Offline Katerina

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 10/November/2014 »
Biras alien in transit u padajucem meniju. A sto se adrese tice stavis adresu kompanije za koju ides da radis, u mom slucaju je to Princess.
javascript:void(0);

Da al kod alien u transit pise c a meni treba c1/d, trebala bi biti opcija crew member u tranzitu a nema je... idem još malo vidjeti možda uspijem naći... tnx.  Meni je to agencija radila prvi put, a sad sama vadim..

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Sad sam na kompanijinom PC-u, pa ne mogu da otvaram slike, ali sam 100% siguran da je na forumu već postavljano uputstvo za popunjavanje DS-160.

Idi na Home stranicu foruma i u Search stavi DS160 ili DS-160... možda je najbolje samo 160 pa će ti izbaciti sve varijante kako god da je neko pisao.

Ma garant već ima sve korak po korak, ovo pitanje je odavno detaljno obrađeno. ::yes::

Offline Katerina

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Ispunjavam ja ono za obrazovanje i upišem... education i sad me on traži da napišem školu u kojoj radim... a ja nezaposlena... mislim bila sam po zamjenama al nisam nigdje na neodređeno... nema opcije nezaposlena... joj kak me izmorilo ovo ispunjavanje- baš su dosadni sa svim tim pitanjima!!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ti još uvek to popunjavaš? :pad: :giggle:

Čekaj, sad ovo gde si zapela, je li to odgovaraš za obrazovanje ili za posao? -()-

Ispunjavam ja ono za obrazovanje i upišem... education i sad me on traži da napišem školu u kojoj radim... a ja nezaposlena...

Offline frzzt

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Da ne otvaram novu temu, ako netko moze pomoc. Isto c1/d. Na pitanje u kojem gradu i ulici cu zivit/stanovat u americi, sta da napisem ako uopce zapravo necu ni bit tamo ,nego eventualno samo proc tj. bit u luci,ali unaprijed ne znam ni koji grad niti ikakav info. Dali mogu napisat random grad/mjesto/ulicu? Hvala unaprijed

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da ne otvaram novu temu, ako netko moze pomoc. Isto c1/d. Na pitanje u kojem gradu i ulici cu zivit/stanovat u americi, sta da napisem ako uopce zapravo necu ni bit tamo ,nego eventualno samo proc tj. bit u luci,ali unaprijed ne znam ni koji grad niti ikakav info. Dali mogu napisat random grad/mjesto/ulicu? Hvala unaprijed

To je pitanje nekoliko puta pitano, i nekoliko puta odgovoreno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline frzzt

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
To je pitanje nekoliko puta pitano, i nekoliko puta odgovoreno

Trazio , nisam nasao

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
a jesi pogledao na vrhu topica u kojem si postao?  :rolleyes:

"It always seems impossible until it's done"

Offline frzzt

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pa daj procitajte pozorno pitanje koje sam postavio, to pitanje nije bilo postavljeno na vrhu, najlakse pravit se  pametan

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nemoguće je da si dobio pitanje gde ćeš živeti u Americi pri apliciranju za C1/D vizu. Sa tom vizom se tamo ne živi, ona je tranzitna/crew member viza.

Ili popunjavaš aplikaciju za pogrešan tip vize ili ne znaš dobro engleski.

Na pitanje koje se postavlja pri apliciranju za C1/D je već dat odgovor, više puta na forumu, pa i u ovoj temi. +U+

Offline frzzt

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Da , moguce je , c1/d pita me adresu i sve moguce. Nebitno sazno sam da mogu upisat random mjesto.