Author Topic: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)  (Read 4767 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« on: 14/November/2014 »
Veliki pozdrav svima,
evo od septembra se informišem o svemu vezanom za brod  no;;; ,
Forum mi je puno pomogao, sve vaše teme i postovi, pa da i ja "ukratko" predstavim svoje pripreme za odlazak, u nadi da će i moje iskustvo nekome biti od pomoći  

U avgustu sam poslala motivaciono pismo Siniši, iz EP, odmah sam dobila odgovor i poziv na zajednički razgovor, koji se za sedam dana održavao kod nas u Sarajevu.
Otišla, uradila Marlins, prošla sve, svi koji su prošli taj razgovor su bili za Carnival (među njima i moj drug, koji je nekidan otputovao na Carnival).
Ja sam jedina bila za Crystal (jer mi je prijateljica na C.Symphony-u).
Vođena prijateljicinim iskustvom koja je od razgovora otputovala u roku od 17 dana, ja sam odmah najavila otkaz na poslu, da bih se mogla pripremiti za brod i pozdraviti sa porodicom, dečkom i prijateljima i kolegama.
 
Međutim moj finalni intervju se totalno odužio, tek sam 1.oktobra imala razgovor u Zagrebu.
Razgovor je za sve trajao 10ak minuta, ja sam jedina ostala malo duže, nekih 20+ min i odmah mi je rečeno da sam prošla i da idem na Serenity.
Bila sam razočarana što neću s prijateljicom, ali sam ovdje na forumu naletjela na Angie, s kojom sam se igrala u djetinjstvu, a ona je na tom brodu pa smo nakon 10ak godina ponovo stupile u kontakt.
Ona mi je dala odgovor na sve informacije koje su me zanimale i dogovorile smo se da će me pripaziti na brodu  :-))))'

Moja velika greška je bila što sam dala otkaz prije nego sam imala tačan datum ukrcaja, čak sam bila odjavila i stan, pa sam sad pod vedrim nebom  :facepalm:
Zato preporučujem svima da se ne žure, jer zaista se nekad čeka 10 dana a nekad mjesecima.
Još neke djevojke u Sarajevu su išle naknadno na razgovor za Crystal, evo ih sad iznova traže posao, jer su dale i one otkaze, a neće se ukrcat do iduće godine.

Ljekarski sam vraćala tri puta, jer mi je Dr.Odobašić svaki put nešto fulio napisati ili zaokružiti, zato ljekarski gdje god da radite po završetku dobro pregledajte.
Agencija me malo nervirala oko potrebnih dokumenata jer mi kažu trebam jedno, ja putujem po administrativno neuređenoj Bosni, završavam dokumente, trošim lovu, i na kraju ne treba taj dokument već neki drugi pa opet isti proces hodanja-ganjanja itd.  
Bilo je tu i suza oko dokumenata, hoće li se dokumenti dobiti na vrijeme, pa sam rođena u Republici Srpskoj, u Doboju, idi notaru, piši punomoć na kumu u Doboju da ona završava neke dokumente za mene itd.
Također sam par puta prepravljala razne dokumente koje sam dobila od EP i brodske kompanije. Pa sam se i tu svaki dan zbog nečega nervirala.
No, da me ne razumijete pogrešno, zaista sam zadovoljna agentima iz EP i njihovom pristupu prema meni.

Pošto se previše odužilo sve to, bila sam jako dosadna, pa sam ipak dobila da idem do Nove godine na brod.
Dobila sam već rezervaciju karte, na 18.decembar, ipak idem na Symphony, tako da imam sreću što ću ipak biti sa bliskom prijateljicom, koja je već otišla na treći ugovor.

Prekjučer sam išla na razgovor za vizu, čekala dva i po sata, ubila me klima u čekaonici, već me dva dana boli glava  :smack:
Za sve ovo mi je trebalo oko €1.020.
 U to je uračunata i silna higijena koju sam pripremila (zna se da ženama puno treba) i neke stvari, kofer mi je spakovan već mjesec i po, natrpala sam većinom higijenu, dosta veša i čarapa mali milion, najmanje odjeće.
Sad još čekam 18.decembar i begam se odavdje   :run:
Eto, toliko od mene, valjda nisam bila preopširna

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #1 on: 14/November/2014 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #2 on: 14/November/2014 »
:uzdravlje:

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #3 on: 14/November/2014 »
Na koju poziciju ides?
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #4 on: 14/November/2014 »
Na koju poziciju ides?

vidiš stvarno, eto kako netko može napisati interesantan text a da i ne napiše koji posao će raditi, kolika će biti plaća ...
A i dežurni se još ne javljaju sa obaveznim pitanjem "kolika je provizija?" ...
Sve nešto naopako.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #5 on: 14/November/2014 »
Na koju poziciju ides?

Cabin stewardess :D

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #6 on: 14/November/2014 »
Hvala na odgovoru i odlicnom tekstu. I svaka cast na dobijenom poslu! :clapping: Reci mi, molim te, da li su iz kompanije zaista striktni po pitanju iskustva iz internacionalnih hotela sa 5 zvezdica ili i neko manje „fancy“ iskustvo prolazi?  :D
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #7 on: 15/November/2014 »
Taman ja idem na vacation, a ti stizes. Znam i koju prijateljicu spominjes, ocekuje te itekako!  ;)
A ovo za ukrcaj je istina, cekala sam sest mjeseci od interviewa.
Sretno ti nama stigla u Singapur!

Odgovor na ovo zadnje postavljeno pitanje: ne treba ti neko fancy iskustvo.  :D

If you want something - go and get it.

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Od prijave do rezervacije karte (Crystal)
« Reply #8 on: 16/November/2014 »
Hvala na odgovoru i odlicnom tekstu. I svaka cast na dobijenom poslu! :clapping: Reci mi, molim te, da li su iz kompanije zaista striktni po pitanju iskustva iz internacionalnih hotela sa 5 zvezdica ili i neko manje „fancy“ iskustvo prolazi?  :D
Nereida, hvala na čestitkama, ja sam zaista mnogo uzbuđena zbog posla :D Nisu striktni po tom pitanju, ali po ovome što sam vidjela zaista im je važan engleski jezik, čini mi se što bolje govoriš jezik više će ti popustiti na nekim drugim stvarima.

Taman ja idem na vacation, a ti stizes. Znam i koju prijateljicu spominjes, ocekuje te itekako!  ;)
A ovo za ukrcaj je istina, cekala sam sest mjeseci od interviewa.
Sretno ti nama stigla u Singapur!
Hvala ti Adri, ajde makar ću te stići upoznatikad se vratis u službu :D