Author Topic: Ortak ima problema sa sluhom  (Read 1520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Ortak ima problema sa sluhom
« on: 14/November/2014 »
Pozdrav svima !


Nakon dugog vremena,  svratio na forum  .... pozdrav Sefu !
hej koliko nam je glomazan forum,  kao wikipedia o poslu na kruzerima... Sefe 'oce li biti neki optimization ovog znanja   :D



Elem, drugari imam jedno pitanje.  Ortak ima problema sa sluhom.  Izgoreo mu je zivac u jednom uhu davno i necuje uopste na to uvo.
Ima li neko iskustva i znate li moze li proci medical?  Kako stoje po tom pitanju recne kompanie a kako kruzeri.
Decko je fit kao atleta, jedino je to sto me muci da li ce moci. :plovim:

 
Lep Pozdrav i mirno more !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ortak ima problema sa sluhom
« Reply #1 on: 14/November/2014 »
Ćao Ex,

Mislim da ortak nema šanse.
Sa takvom dijagnozom, on je po definiciji invalid.
jbga ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Ortak ima problema sa sluhom
« Reply #2 on: 14/November/2014 »
Ako ga radi u Skoplju ko ja sto sam ga radio moze da ga prodje i bez dve noge....izvade ti krv,das mokracu i stolicu za analizu i  to ti je to....e da izvade ti i 140e iz dzepa....eto toliko :D

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ortak ima problema sa sluhom
« Reply #3 on: 14/November/2014 »
Medical još i može da prođe u nekoj ustanovi koja ne radi koliko-toliko ozbiljne testove sluha, eto na forumu će uvek neko moći da preporuči gde se pregledu pristupa olako.

Ali... kao prvo, na brodu će taj čovek sebi da ugrozi bezbednost (jedan primer - prolazi marshalling area-om u isto vreme kad i 2-3 viljuškara, ne proceni dobro koji odakle dolazi i... Nije teško setiti se još nekih primera sa opasnim mašinama/uređajima ili samo "smešnih" situacija da se sudari sa užurbanim konobarima koji nose milion tanjira)... a kao drugo, takav nedostatak (invaliditet) se vrlo lako može otkriti i drug će momentalno dobiti otkaz.

I dok za sada samo nagađamo prave uzroke aktuelne zabrane zapošljavanja državljana određenih zemalja, takav slučaj lažiranja medical-a može samo da nas još više ocrni na ionako crnoj listi.