Author Topic: Apliciranje posle suspenzije  (Read 3409 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lodz

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Apliciranje posle suspenzije
« on: 15/November/2014 »
Pozdrav svima, želeo bih da se informišem oko ponovnog apliciranja za drugu poziciju posle šestomesečne suspenzije.
Pre par godina sam bio na Carnivalu, zbog cimera koji je stavljao kesu na detektor dima u kabini dobili smo suspenziju, sa obrazloženjem da posle isteka možemo ponovo da apliciramo.
Sada bih da apliciram na drugu poziciju, sa novim pasošem (pročitao sam ovde da je to jedan plus u ovom slučaju). Poslao sam CV u kome sam napisao da sam već bio na brodu, ali nisam spomenuo razlog prestanka rada, preko iste agencije. Da li su vam poznati takvi slučajevi i da li je pametnije da se pravim blesav ili da im priznam za ceo slučaj?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #1 on: 15/November/2014 »
Kome da priznaš? Agenciji? Baš njih briga, nemaju oni ništa sa tvojim bivšim cimerom i detektorom dima. Kompaniji? Naravno da ne, zašto bi na finalnom intervjuu sebi lupao minuse.

Čak i sa istim pasošem rečeno ti je da možeš da apliciraš posle isteka suspenzije, a sad imaš i drugi pasoš - nov si čovek, ali ovog puta naoružan iskustvom. ;D

U procesu dobijanja posla treba isticati svoje prednosti i pluseve. One druge stvari... ne postoje. ;D Stalno čitam na forumu, ima ljudi koji kao da vole da "propevaju" nešto na svoju štetu, a niko ih nije ni pitao za to, sami sebi kopaju jamu. Ćuti. Bio si, radio si, morao si posle da rešiš neke važne životne stvari na kopnu, rešene su, još si iskoristio priliku i da se usavršiš i sada si spreman za novu uspešnu dugotrajnu karijeru na brodu. ::yes::

Offline Lodz

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 15/November/2014 »
Hvala puno na odgovoru. Gledao sam za sličan slučaj po forumu i svi se žale na tuče ili pijanstva, a ja sam baš bio disciplinovan, samo mi je odabir cimera greška. Tražili smo da nas ubace u istu kabinu, pa su nas možda zato obojicu izbacili.
Još jednom, hvala! :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #3 on: 15/November/2014 »
Dali je poznat slucaj nekoga da je dobio posao koristeci  drugi pasos na istoj companiji .Nakon odkaza ili suspenzije .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #4 on: 15/November/2014 »

Evo ja sam uslikao ovo dok sam radio kao security, išao nekim drugim poslom u kabinu, a ekipa se unutra opustila, puše, pa da im ne svira detektor.

Nema tu puno priče, svi unutra dobili otkaz i zdravo.

Šta će ti Carnival? Imaš puno drugih kompanija. Drugi puta pametnije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lodz

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #5 on: 15/November/2014 »
E baš to, waiterska rukavica. Bolidska fora je da mi nismo ni bili u kabini, nego je security upao u regularnu patrolu, a čovek zaboravio da je skine kad je bio na pauzi. Ma glupost. Ali to mi je ubilo volju za dalje cimanje.
Onda sam ovde krenuo da se bavim IT smerom, položio CCNA i kućno se podučavao CompTIA A+ kako bih imao neko znanje koje bi mi koristilo za IT dept. Znam da nema neke šanse da odmah upadnem tamo, jedino mi je bilo kul da par ugovora odradim kao foto, pošto se i time bavim.
Čitao sam dosta ovde i sve mi se čini da je Carnival najotvoreniji za te prebačaje, a već znam atmosferu tamo, pa zbog toga.
Može neki savet, ako je to još negde izvodljivo.
Inače, sve pohvale za forum! :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #6 on: 15/November/2014 »
Pa evo, kad već tražiš savjet, evo jedan, u vezi te famozne "atmosfere".
Atmosfera na brodu zna bit super, dok se ne promijeni šef, a novi sa sobom donese svoju atmosferu.
Meni je redovito bilo tako. 7 godina plovio, 2 kompanije, i uvijek je atmosfera bila super kada mi je šef bio ok.
Kada bi dobar šef otišao na odmor, a došao neki bolid, onda se atmosfera znala jako pokvariti, bez obzira zvao se brod ovako ili onako, kompanija ovako ili onako, bio brod na Aljasci ili na Karibima.
Kuća ti je plutajuća, kako god da okreneš.

Zato, okreni se onoj kompaniji u koju možeš najlakše upasti.
Imaš ovdje na forumu nekoliko likova koji godinama postavljaju pitanja tipa "jel atmosfera na Carnivalu bolja nego na Royalu?" i sl.
A vrijeme prolazi, gazi sve pred sobom.
Natječaji na sve strane, agencija sve više, a njih muči "kakva je atmosfera".
Ako i na trenutak prihvatim ideju da neki brod ima "atmosferu", iako mi je to kao priča o duhovima na kruzerima, šta to vrijedi kada ne možeš tražiti posao na brodu, nego na kompaniji. A svaka bolja kompanija ima preko 20 brodova. Dođeš u US u hotel, navečer legneš u krevet sa mišlju da ideš na recimo Fantasy, a ujutro će ti reći da ideš na npr. Valor. Ideš tamo gdje ti kažu, nema biranja. Pa kad već nema biranja, opusti se i uživaj.
 :bathtime:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lodz

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #7 on: 15/November/2014 »
Haha, mislim da si me malo preozbiljno shvatio za tu "atmosferu". Hteo sam reći da sam bio već i da mi ne bi bio problem da se ponovo uklopim, znam proceduru za upadanje.
Predan sam šljaker, pa nisam očekivao da mi neko riba noge i da ću zarađivati neke astronomske cifre.
Što se tiče menadžera, imao sam nekog zadrtog turčina, koji me je baš hejtovao, ali sam izlazio na kraj s njim zbog dobre prodaje. Jedino što je bilo loše je, da kad je možda mogao da me spase 6okloknoka :), on me je pustio niz vodu. Ali ni to nisam zamerio. Više sam na sebe bio ljut što sam to dozvolio sebi.
Takođe, kako sam se ja informisao, na Carnival se najlakše upada za foto. Za Image treba kamera koju nemam, a Royal vidim da nas nešto ne miriše.
U tom smislu savet :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #8 on: 15/November/2014 »
Pa tako se nešto priča, da se kao lako upada kao fotograf za Image, ali ima i to loših strana, a jedna od priča kojih se sjećam će ti izletit u prvom rezultatu google-a ako napraviš search za "Da li ste spremni da radite dzabe?"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lodz

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Re: Apliciranje posle suspenzije
« Reply #9 on: 15/November/2014 »
Imam info iz prve ruke u vezi džaba rada na Imageu, a takođe i da se ne rinta nešto posebno mnogo, pa kinta opravdava obim posla. Valjda ti i kartu polaznu plaćaju oni, ali te oderu za tu kameru. Plus su koncesija, a iz toga je teško prebaciti se u neki drugi department.
Carnival, sa druge strane, ne plaća kartu, ali ti daje njihovu kameru i postoji mogućnost za prebac.
Za sada mi se Carnival čini kao bolja solucija, ali sam i dalje otvoren za sugestije ;)