Author Topic: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?  (Read 13515 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #15 on: 23/January/2015 »
Ako i postoji, problem je što u svijetu postoji percepcija prema kojoj su Srbi teroristi a Hrvati ... ne znam ni sam .. Rusi. U biti i Hrvati i Srbi su za svijet Rusi.
London, Southampton su po meni premijum destinacija za polaganje certifikata za ovaj posao, na drugom mjestu Italija.

Nije to tako teško kao što se čini.

Tako je, na brodu je većina Amera mislila da je Srbija (Serbia) u stvari Siberia, tj. Sibir :-)

Za Southampton znam, tamo kompanije imaju predstavništva ili sedišta. Čak sam početkom 2014. nalazio oglase za medicinsku sestru i to shorebased, u Southamptonu. Tačno je da su to premijum destinacije za sve potrebne sertifikate, kao i da to nije tako teško kao što se čini. To kažem iz perspektive nekoga ko je mislio da je jako teško otići na brod sa 34 godine, a sada gledam u koji ću department da se dalje prebacim.
Kao što Šef više puta reče (parafraziram) - sve je drugačije kad jednom odeš, tj. kad odradiš jedan ugovor.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 23/January/2015 »
Hahaha mene bi garant okarakterisali kao Rusa iako ne pijem al zbod drugih stvari. E pa da, jedan decko je sa foruma otisao, vezano za moju struku, preko Princessa da polaze za ventilation officera odredjene sertifikate, isto tamo na ostrvu. A to je tacno za prvi ugovor, prvo dok udjes u tu masinu i razbijes tremu i nesuglasice sa sobom a drugo jer tada ces najvise novca dati dok sve prikupis, ispolazes, moje makar misljenje.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #17 on: 23/January/2015 »

Hmm, cim se to polaze cak gore na ostrvu, nisu uopste jeftini ti sertifikati plus put plus smestaj...


you have to spend money to make money  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #18 on: 23/January/2015 »
Ma slazem se ja ali treba naci tolike pare na ruke u startu :D A to retko ko hoce i ima da ti pozajmi i ako bi mu vratio za maksimum 3 meseca na brodu
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #19 on: 25/January/2015 »
Pozz svima....e ovako...ja sam radila na NCLu i posle nekih 3 meseca me pitali da radim u medicalu...Rekoh woow super...medjutim kada sam popricala sa HR i dostavila sve papire koje imam i diplomu zajedno sa licencom,ona je to naravno poslala..Javili se ovi iz Majamija i rekli da mi nedostaje ACLS i BLS...al taj BLS je u sklopu to ASLSa...
Kaze meni kapetan ,pa dobro mozes izaci u Majamiju i poloziti to...Ja kazem da ,ali to nije tako lako...posle u razgovoru sa medicinarima  sa broda skontam da za to je potrebno neko vreme ipak,pa plus ponovo iscitati sve sto treba za taj ispit...a ispit je tipa 3 dana tako nesto,ali po ceo dan.Uopste nije naivno!
Sve u svemu,odlucim ja da odem kuci i raspitam se malo o tome da li mi to imamo uopste u Srbiji.
I nadjem oreko drugarice ACLS ,pkatim oko 600 dolara tako nesto za polaganje tog ispita.
Stvar je u sledecem:Ako ste zavrsili srednju medicinsku ili visu,hmmm ne znam ,ali bic3 vam jako tesko da polozite ovo...jer sve to se uci kod nas tek na fakultetu,znaci ovi sto idu za lekare...
Dakle ima u Srbiji,ali kazem vam kako stoje stvari.
svakako svako dobro svima koji pokusaju ili poloze ovaj kurs!:)

Eto ako sam mogla da pomognem.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #20 on: 25/January/2015 »
Pa jel si na kraju položila i prebacila se u medical? :)

Dobro je pa barem eto daju kao neko skriptu iz koje možeš da učiš a i nije neka strašna cifra- 600$, ja sam mislio da ti sertifikati koštaju preko 1000e.
Baš ću sad da obradujem drugaricu, hvala ti!  :clapping:
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #21 on: 26/January/2015 »

Sve u svemu,odlucim ja da odem kuci i raspitam se malo o tome da li mi to imamo uopste u Srbiji.
I nadjem oreko drugarice ACLS ,pkatim oko 600 dolara tako nesto za polaganje tog ispita.



I gde ste to našle u Srbiji, ako nije tajna, tj. "štela" ? :-)

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #22 on: 28/January/2015 »
Ima na googlu upisi samo ACLS Srbija...ali kazem opet ako nisi na faxu tesko nesto...al opet pokusajte

Offline mixailo

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #23 on: 24/February/2015 »
Pozdrav Svima

Imao sam zelju da odem u med. department,uz malo googlanja i listanja po forumu mozes naci pristojan broj adresa na koje mozes aplicirati.
Posle svih tih poslatih aplikacija ili nisam dobijao odgovor ili nisam dobijao pozitivan odgovor:"drago nam je da ste zainteresovani,ali....."
Ili ne primaju sa nasih prostora ili ti fali neki sertifikat.
Sto se tice sertifikata u Srbiji se moze poloziti za Advanced Life Support (ALS) ,ja sam to polozio prosle godine i kostalo je nekih 360e ,sertifikat koji dobijas je evropski  priznat.
European Restitution Council   https://www.erc.edu/index.php/mainpage/en/
Registrujes se i imas pristup kalendaru sa terminima kurseva,samo izaberi zemlju u kojoj zelis da polazes.Kursevi se odrzavaju skoro svakog meseca.
I da ako imas polozen ALS, Basic Life Support (BLS) ti nije potreban jer je ALS prosto receno mnogo naprednij nivo BLS-a.
Od odlaska na brod kao med. med sestra sam odustao, ali :

Imas bolje poslove za medicinare u njemackoj  :D
Pocetne plate oko 2000€,
Isto tako mozes ici kao njegovatelj,radis u starackom domu,imas placen stan,malo se radi a plata je ogromnaa za nase standarde,ali opet tamo je opet drugacije

Znam bar 10-ak osoba koje su otisle tamo,kazu super,vremenom ti se i plata povecava..
I imas slobodan dan :uzdravlje: :uzdravlje:


I da dodam pored Nemacke posla za medicinare ima u skandinavskim zemljama tu uglavnom pocinjes po starackim domovima i Arapsko poluostrvo gde mozes sa nasom diplomom poceti da radis kao med. sestra ali sad i oni traze Nursing College tj. visu skolu.
Trenutno sam u nekoj prici  za Saudijsku Arabiju i Katar, pa ako to uspe postovacu celu proceduru ovde,jes' da nije brod al' valjda ce Sef imati razumevanja  :tuctuc:
Dobra stvar koju sam ovde naucio je pucaj na viskoko,i ako ti se nesto ne svidja ne prihvataj, uvek ce biti drugih prilika.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #24 on: 24/February/2015 »
Samo naprijed. Eventualno ću premjestiti tvoj post u prikladniju temu.
Od položenog kursa ćeš sigurno imati koristi, jer Hrvatsku je napustilo preko tisuću medicinskih radnika na taj način. Otišli ljudi (i dalje idu) tamo gdje ih više cijene.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)