Author Topic: zlo20, Buffet Steward, Princess Cruises  (Read 2344 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
zlo20, Buffet Steward, Princess Cruises
« on: 23/November/2014 »
Korisničko ime: zlo20
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Buffet Steward


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
O kruzerima sam dosta slusao I po portalima I televizijji ali najvise od profesorice u svojoj skoli koja je radila na istom I potakla me na jace razmisljanje o tome da se I ja zaposlim na jednom

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Zarada pod jedan da se nelazemo ali naravno cimbenik je bio I putovanje po svijetu I posjecivanje mjesta koje vrlo vvjerovatno nikada nebi video da nisam otisao na kruzer

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Isao sam preko Kouzona a nikakav poseban razlog nije postojao zasto preko njih…zapravo oni su mi prvi odgovorili na mail…iako mozda sam I pogrijesio ali nije to do agencije vise je do agenta mozda :D

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Koliko sam ja skuzio da kouzon salje samo na princess pa sam se tamo I prijavio a moja zelja je bila da odem u struci kao recepcionar koji zna 3 strana jezika I ima iskustva za svoje godine mislio sam da nece biti problema ali mi je receno da cu duuugo cekat na ukrcaj I da ako izaberem poziciju buffet stewarda da cu u roku 2 mjeseca biti na brodu….(nisam bio) :D

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interviju je trajao uzasno kratko svega 5-6 minuta I tu mi je talijanka krenila testirat njemacki I francuski koji ona kao zna ali koliko sm skuzio zna osnove osnova tako da sam tu razvalio :D…ali je nastajao problem jer je tek nakon intervju vidjela da imam 20 godina haha sto je njoj bio sok (neznam zasto) ali je na kraju makedonac iz kouzona to lagano rijesio I nakon 20 min sam saznao da sam prvi Hrvat u restaurant department koji je odlazi uskoro na princess (kasnije sam sazno da nas je dvoje na cijeloj floti haha)

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Sve skupa oko 9000 kn znaci oko 1300 eura

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Spremio sam se laicki…ovaj forum je puno pomogao u tome mom pakiranju I spremanu I na tome bih zelio zahvaliti svima ovdje…nosio sam puno donjeg rublja, carapa I bijelih kosulja…2 para cipela I 2 crne hlace. I traperice par kratkih majica 2 dugacke I dux posto sam isao na Aljasku.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Prvih par dana I nije bilo toliko stresno kako sam ocekivao I citao neka druga iskustva…mozda jer sam prosao nesto slicno na strucnoj godini u australiji…iako lagao bih kada bih rekao da je bilo lagano….labirint na deck 3 gdje mi je bila kabina I prva relacija koju sam naucio…crew mess-smoking area….

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija je pomogla stvarno puno tjedan dana na Golden Princessu sam proveo na treningu gdje sun as upoznali sa svime I svacime…od lokacija na brodu do posla na svim mjestima gdje je buffet steward mogao raditi….plus je bio sto za razliku od nekih ja sam nakon treninga ostao na istom brodu.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Najvise su mi pomogli fleet trainer I supervizori koji sun a pocetku bili stvarno fantasticni….ekipa koja je znala sta radi I bez problema su nas uklopili u cjelokupni posao.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Osobno moram priznati da na pocetku nisam osjetio tu ogranicenost…sve mi je bilo veliko I zanimljivo…nakon par mjeseci naravno brod me poceo gusit cim neizadjem u port 2-3 dana pa makar na pola sata…ali sve je bilo u nekim granicama

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Zaradom sam bio izuzetno zadovoljan jer je na ovom brodu u sezoni aljaske I kratkih kruzeva bio paradox u kojem sam ja kao buffet steward izlazio svaki mjesec sa 300-400 dolara vecom placom od junior waitera koji je pozicija iznad mene….

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji…ali se puno stvari mora poklopit da bi je dobio…od nas masu na prvom ugovoru jedan je decko dobio promociju….ali kao sto rekoh na kraju je ispalo okej jer sa promocijom dobijes manje para a tamo sam zbog novca

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Prvih mjeseci je bio fantastican uigrana ekipa spremna za pomicanje granica svaku vecer u crew baru hahaha…ludi I bolesni party…pogotovo nakog 100 posto na usph

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
To je tesko za opisati ima  ljudi za koje smatrate da vam je vec sad najbolji prijatelj I kuzite se a ima onih koji podmecu…prijavljuju I cekaju vasu gresku ali ipak puno vise je onih prvih na srecu

  • Kako biste opisali putnike?
Nikad nisam video da neko toliko jede….to mi je bio prvi dojam na putnike…..volio sam putnike europljane jako kulturni pristupacni ameri isto tako pristupacni za zezanje I ruganje uvijek raspolozeni nekad vas nazivciraju pitanjima ali kasnije naviknete da na glupo pitanje date glup odgovor haha…a kinezi…o njima samo da engleski nepricaju…ali sve u svemu puno vise pozitivnih nego negativnih dojmova I ljudi

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
….jesam da…ako zrtvujete odmor I spavanje mogao sam izlazit na turnaround u seattle na day off jednom mjesecno…ali uglavnom svaki port se moze izac pa makar na pola sata-sat da osjetim kopno I opustim se.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Victoria u kanadi CUDO od grada I isto tako San Diego

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Zarada,putoanje, upoznavanje novih ljudi, izgradjivanje samog sebe

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Kronican umor xD dugi radni sati stres

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno…jer ja svima kazem da nemogu opisat zasto cu se vratit I zasto sam uzivo jer u isto vijeme sam mrzio svaku sekundu provedenu tamo I obozavao tu istu sekundu.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da se naoruzaju strpljenjem I da se mentalno pripreme jer fizicki covjek ce sve izdrazt I na sve se naviknes ali mentalno moras biti jak I poslozen

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Vazno je ovo…necinite moju gresku da pokazujete hrvatski (balkanski) stav na njegovom najsjajnijem levelu….to je mene kostalo promocije (rijeci ass maître d’)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: zlo20, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #1 on: 24/November/2014 »
kakav je to balkanski stav?

"It always seems impossible until it's done"

Offline zlo20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: zlo20, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #2 on: 26/November/2014 »
Kada nisu bili u pravu nisam dao na sebe....I uvijek sam ispravljo svoje supervizore u vezi toga kako se sta radi....nisam se trebo pravit pametan I trebo sam sutit na gluposti

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: zlo20, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #3 on: 03/December/2014 »
Takav stav imaju svi nasi.... znam tacno na sta mislis :D