Author Topic: Jamurash, Assistant Waiter/ Assistant Team Waiter, Carnival Cruise lines  (Read 1538 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Jamurash      
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Carnival Cruise lines
Pozicija: Assistant Waiter/ Assistant Team Waiter


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prijatelj sa bivseg posla je otisao pre mene pa sam kroz pricu sa njim cuo i resio da i ja probam

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Mene je uglavnom privukla prica o novcu,dok je moju suprugu privuklo to sto ce videti Barbados,Jamajku i ostale egzoticne destinacije :)

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
EP iz Zagreba,Sinisa je odradio sve i najkracem roku.....

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival,Assistant waiter zato sto nam je Sinisa rekao da je to jedina opcija da odemo u paru na isti brod zato sto nemamo brodskog iskustva....

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao kratko,mozda 3-4 minuta....

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Racunajuci oboje oko 2500 eura.....

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Pa na forumu sam procitao dosta korisnih stvari tako da sam poneo nesto donjeg vesa,carapa,laptop i to je to...ostalo smo tamo kupili....

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Uzas,ne znas gde ti je kabina,ko ti je sef....svi trce,bolovi u nogama od kompanijinih cipela,sve u svemu-horor film :)

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa kompaniju i nije nesto briga za tebe,potpisao si da ces da radis i cao,snalazi se sam.
Od prvog mementa kada krocis na brod pocinjes da radis,trci po uniformu pa clock in masina pa ovo pa ono.
Biranje uniforme tj. veste za uniformu je uzas,posalju nekog lika koji je zaduzen za to i on ti kao da neku vestu i kao ok je,to nije oprano od kad je Carnivala....
Sva sreca ima nasih ljudi koji uskoce tu i tamo pa ti kazu neke korisne informacije....

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Nasi ljudi koji su tu vec radili...

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Meni je to ok,ogranicenost prostora nije problem,problem je ogranicenost slobodnog vremena.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne,ni prvi ni drugi a ni treci ugovor.
Izracunao sam da mi je radni sat placen 3.33 dolara tako da mi to nije neka suma koja me obara sa nogu.
Jedina dobra stvar je sto ako hoces da ustedis to i mozes,zakljucas se u kabinu i samo na posao i to ti to,dodjes kuci sa 9000 dolara al prekrizis kalendar i kazes sebi "eto stariji sam godinu dana,al imam 9000 dolara" :)

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
U assistant team waitera je lako napredovati al dalje u assistant team waitera je nemoguce,daju samo neke aktinge i ostale gluposti.
Moras zesce da se uvlacis svima i svakome da bi ti dali promociju dalje.Momci rade po 5 ugovora bez promocije...

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Imas sa kim popiti pivo,imas sa kim popricati tokom posla i to ti to.
Druzenje posle broda je veoma retko,za 3 ugovora ostao sam u kontaktu sa 4 coveka,imam ih vise na FB al jednostavno ne pisu oni meni a ni ja njima....

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Uh,Filipinci=Rumuni,Indijci,Indonezani.......mogu samo reci da sam covek koji nije imao nikakve predrasude o veri i naciji pre broda al sad pocinjem da gledam sve to drugacijim ocima.
Brod me je u neku ruku pokvario,al mi je u drugu ruku pokazao koliko je Evropa,Balkan,EX YU dobar. EVROPA JE KOLEVKA MANIRA,CIVILIZACIJE

  • Kako biste opisali putnike?
Debeli,halapljivi,jedva cekaju da se zale za nesto...mislim da ce ovaj klip objasniti sve i jednog putnika na kruzeru,
http://www.funnyordie.com/videos/15c7074ff6/fat-guy-song-lazy-song-parody

kopirajte u pretrazivac i  Voila,na kruzeru ste medju 3000 takvih

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Bilo je,kad imas rucak off imas 4 sata za izaci ali onda uvece za veceru ti fali bas to sna sto si isao napolje.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Barbados,Porto Riko,Honolulu...

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Vidis svet,skontas da i nije to bas ta egzotika o kakvoj mastas,usavrsis jezik,sacuvas nesto para.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Konstantan umor,bol u ledjima,ispiranje mozga...

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Pa bih,posle broda ce videti ma koliko se zalili da im je tesko ovde na poslu videce kako je to na kruzeru,to je dignuto na novi novo umora :)

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ako ne planirate da provedete zivot na brodu onda samo bahato,drzite do sebe i svojih principa al ako hocete promocije i da postanete FnB onda malo loptu dole,samo prati Filipinca u sebi :)

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Sve najbolje za ljude sa foruma
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Iskreno napisano...