Author Topic: Ciao svima : )  (Read 7378 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Ciao svima : )
« on: 25/November/2014 »
Ciao svima : )

Zovem se Srdjan,

Konkurisao sam preko Safe Cruisa za poziciju fotografa, i trenutno cekam da se oslobodi mesto.
Bio sam na preliminarnom u januaru cak, engleski super, sve super, al' nisam imao vencanje u portfoliu, i Djordje mi kaze da odradim to, pa da se javim opet.

Odradio svadbice, medjutim nikako da se oslobodi pozicija, te pre neki dan otidjoh za ACAT na preliminarni.
Ovog puta me je Ivan intervjuisao i otvoreno mi rekao da ne zeli da me salje za ACAT-a i da se strpim jos malo, i sacekam da se otvori pozicija za fotografa.

Zelim da se zahvalim Sefu i svima koji su doprineli ovom forumu, i nesebicno podelili svoja iskustva.  :uzdravlje:   Ocekujte i od mene isto!  : )

Za sada se spremam za finalni, usavrsavam engleski i pripremam se sto bolje mogu i nadam se brzom odlasku.  :plovim:

 :wave: :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ciao svima : )
« Reply #1 on: 25/November/2014 »
 :uzdravlje:

Dobro ti rekoše, ACAT samo kao zadnja solucija, mada čak bolje probati i još neke solucije, online ...
U svakom slučaju, razlika ACAT-fotograf = nebo-zemlja
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #2 on: 25/November/2014 »
Da! U pocetku sam bio malo razocaran, posto sam bio ubedjen da cu da odem kao ACAT sada, ali posle pola sata sam bio zahvalan sto se desilo tako kako se desilo.  :uzdravlje:

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #3 on: 02/March/2015 »
Malo da updateujem temu. Pre nedelju dan sam prosao skype preliminarni za Carnival photo department. Sad cekamo finalni :)  :banana:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ciao svima : )
« Reply #4 on: 02/March/2015 »
 :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #5 on: 19/March/2015 »
Malopre zavrsih finalni sa jednom divnom zenom, Skotlandjankom, kojoj, nazalost, zaboravih ime. Mozda je neko zna, ima kovrdzavu, dugu kosu, oko 40-45 godina, pa neka me podseti :)
Da li sam prosao ili ne, saznacu u toku dana :)
Intervju je bio preko skype-a. Zena se odmah predstavila, rekla mi ko je i sta radi i prvo pitanje je bilo da li imam neko pitanje za nju, na sta sam ja odgovorio sa pitanjem, kakve su mogucnosti napretka.
Rekla mi je da je moguce napredovanje, cak i na prvom ugovoru, i da to zavisi od mene, naravno.
Prva tri meseca sam trainee.
Koliko sam razumeo, postoje i elite fotografi, nesto kao platinum artist na Princess-u. Koriste 5DMKII i sta god im treba od objektiva.
Dve nedelje se ide na koledz, kao sto se vec zna. Cozumel, Mexico. I tu se ulazi na brodove koji pristaju u luku i upoznaje sa poslom.
Kao sto su vec rekli mnogi, personality i samo personality. Skill i iskustvo su u drugom planu.  :rolleyes:  Na kraju mi se zahvalila sto sam bio tacan i na vremenu, kao i ja njoj na iskustvo koje je podelila sa mnom i na njenom vremenu. To je to. Nadam se da sam prosao.  :nokti:

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #6 on: 19/March/2015 »
Javi sta si uradio pa se mozda vidimo na brodu. Meni se sve vise cini da cu umesto na paradise-u zavrsiti na Valor-u ,posto on isplovljava iz puerto rica  :clapping: :yahoo:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #7 on: 19/March/2015 »
Will do!  :uzdravlje:

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #8 on: 19/March/2015 »
 :yahoo: :banana: :yahoo: :banana:

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #9 on: 19/March/2015 »
Čestitke  :clapping:

napiši nam pitanja koja te pitala  :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ciao svima : )
« Reply #10 on: 19/March/2015 »
Bravo! :uzdravlje:

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #11 on: 19/March/2015 »
Grazie momci  :uzdravlje:

Pitanja su bila, kao sto napisah gore, je l imam ja neka pitanja :)
Intervju je poceo njenim predstavljanjem, kako sam i sl. Zatim me je pitala je li imam nesto da pitam u vezi posla. Pitao sam je za promocije i napredovanje u karijeri. Rekla mi je da moze vec na prvom ugovoru da se napreduje,pricala je o elite team-u fotografa, fotografa koji rade vencanja,  pricala mi je o samom poslu i procesu photo koledza. Kako se ulazi u brodove koji pristaju u Cozumel itd... Zatim me je pitala koju sam opremu koristio do sad. Posle je usledilo isto pitanje od mene, tj. koja oprema se koristi na brodu. Odgovorila mi je D300s, neke objektive, ne secam se koje, verovatno 35ica manuelna i 18-105 il sta vec. Metz blicevi... Pricala je kako se puno radi i to je to. Jako fina teta : )
Na kraju mi je rekla da obicno u toku dana javi agentu rezultat te se zahvalismo jedno drugome uz mahanje i bye bye :)  :plovim:

EDIT
Sad se setih, valjda sam bio pod utiskom juce pa zaboravih. Pitala me je i zasto zelim da radim na brodu, sta sam od opreme koristio, i gde sam sve putovao van zemlje : ) Ako se jos neceg setim, updateovacu.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Ciao svima : )
« Reply #12 on: 20/March/2015 »
sve si napravio po PS-u, pitao si za mogućnosti napretka, znači pokazao si interes za dužim ostankom u kompaniji i pokazao ozbiljnost, bio si točan, vedar...
sretno u dobivanju posla...  :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #13 on: 20/March/2015 »
 :uzdravlje: :plovim:

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Ciao svima : )
« Reply #14 on: 17/April/2015 »
I kada putuješ Srdjane?
23.04. ili 07.05. ?

 :plovim: