Author Topic: Royal Caribbean Assistan Waiter, Kolika je fiksna pla?a, kako ide s tipovima?  (Read 10764 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
This pay may be inclusive of gratuities received = U ukupan iznos je uključen sav "tips".

Jel ima tko ugovor pri ruci da nam zalijepi ovdje izjavu o $50 plaće?

ok sven, ali to se može shvatiti i ovako:
Kompanija ti garantira da ćeš raditi dok ne zaradiš tih 5.000kn, a ako ne zaradiš, toliko će ti otežati život da ćeš sam dati otkaz. (stavljajući te u barove gdje nema prometa, opteretit će te "side duty"-ima, radićeš prekovremene sate koji se neće bilježiti ... i još 100 načina. Ili će ti jednostavno smjestiti otkaz).
Ti njima nisi drugačiji od Indijca, Filipinca, Tajvanca, Kineza ... koji znaju doći na brod a da ne znaju kako novčanica od $100 izgleda, a kamoli da im netko garantira plaću veću od $1.000.
Ova je industrija nemilosrdna, i nema razloga mijenjati nešto što im sjajno funkcionira 4-5 dekada.
Rečenicu o plaći od $50 bi mogli izbaciti iz ugovora samo zato jer previše transparentno dočarava situaciju na brodu. Zato su smislili nekakav Total monthly pay sa zvjezdicom iznad.
Znači, garantiraju ti da ćeš zaraditi tih tisuću i kusur dolara, i ne garantiraju da ćeš dobiti to nalakćen na šank vrteći džombaricu.
Evo nek kažu ostali jesam li u pravu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Pregledaću ja među svojim dokumentima da li mi je ostao ugovor  koji sam potpisao zadnji put za Celebrity pa ću poslati Šefu.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
slazem se i ja sa tobom sefe,

samo, nisam jos cuo nikoga ko je isao na brod i nije uspio u restoranu zaraditi 1000$.

Ljudi na puno losijim brodovima od allurea su zaradivali nikad ispod 2000$ - mayesti (brod u penziji) tako da se nadam da nisam toliki nesposobnjakovic da ne mogu zaraditi svoju placu!

Offline bo1987sk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Tako sam i ja dobio, nazovimo ''ponudu'' od Royala u kojoj pise da je garantirana placa 1200$. ALI onda ta sitna slova na dnu ugovora zbune i zadaju glavobolju. :rtfm: Btw prije su imali place od 50$ koliko sam cuo a sad se prelazi na fiksne place. tako sam bar dobio povrsnu informaciju od jednog decka s royala, ali radi kao fotograf tako ne zna tocno o waiterima... :waiting:    Posto assistant waiter na Royalu radi u dining roomu smatrao sam da je fiksna placa 1200 plus dobiva se tip od gostiju u svakom kruzu. Pa bi mjesecno moglo ispasti barem 1500,1600... ali ocito ne mora biti tako :nono: Uzmimo npr assistant waitera na Carnivalu cija je fiksna placa 950$ ali oni rade u pocetku u crew messu, staff messu i nemaju tipa tamo. Kasnije ako odu u room service ili dining room onda dobiju i tip. Dakle ako je na Royalu mjesecna zarada 1200 iako se radi u dining roomu i gosti ipak daju tipove, to i nije nesto...dapace vrlo lose. dakle kada se od toga odbije 250$ mjesecno za mirovinsko i zdravstveno koje smo mi u Hrv obvezni placati ispada mjesecna placa od 950$. Ispada gore nego Carnival. Npr. moj cimer kao assistant waiter na carnivalu u room serviceu zajedno s fiksnom placom i tipovima izlazio je oko 1500,1600 mjesecno... cisto primjera radi...
Mozda sam u krivu i krivo gledam na sve to... ali mislim da matematika stoji. Komentirajte ljudi. Pozdrav

Offline bo1987sk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
evo da prilozim ono o cemu pricamo. i da se ispravim, nije 1200 vec 1180$

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
jesi dobio brod?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@Jack, daj faxiraj mi taj stari ugovor ako može  :) da usporedimo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Ljudi ovde cesto brkaju kruske i jabuke...

Fiksna placa nije isto sto i garantovana... Fiksna plata je ona koju ti kompanija daje, tipa kad je all inclusive service... a garantovana placa je za tipping pozicije minimum koji ce ti kompanija platiti u slucaju da kroz svoj gratuity ne zaradis toliko, to je pokusaj kompanije da ispadne fer, jer naravno mi kao radnici ne mozemo uticati na popunjenost broda, ili bilo kakve druge izvanredne okolnosti koje mogu da nas zadese...

Isto stalno vidim da mjesaju tips i gratuity pa cisto da objasnim:

TIPS = BAKŠIŠ, to je ono što vam neko da u ruke, ili napiše na račun i to je vaše lično, te sa tim ni kompanija ni niko nema nista
GRATUITY = SERVICE CHARGE, to je onih 15% ili onaj neki fiksni iznos koji kompanija gostima dodaje na cijene usluge, kako bi vama dala plaću, i o tome se vode mnoge polemike u kruz industriji, najcesce zbog nacina na koje to kompanija prezentuje gostima...

Dok sam bio na Celebrity-u, mi (bartenderi) smo imali i fiksnu plaću od 560$ mjesecno i garantovanu mjesecnu od 1050$ kao i ostali radnici iz F&B departmenta...

Sorry za off topic Šefe  :ban:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nema problema. Nisam znao da su tips i gratuity različite stvari.
U svakom slučaju me zanima da li je contract za RCI promijenjen, za ovu poziciju naravno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re:
« Reply #24 on: 19/December/2014 »
Na mobitelu aam pa ne vidim kako novu temu kliknuti. Dali je potrebno kosulja i kravata za americku ambasadu kod izrade vize?

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #25 on: 19/December/2014 »
Nije

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
@Jack, daj faxiraj mi taj stari ugovor ako može  :) da usporedimo.
Evo ga Šefe...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
užas ..

na ovome imaju:
 Monthly Total Guaranteed Pay ....... i
 Portion of the Monthly Guaranteed Pay paid by the Company

Jel su Royal i Celebrity ugovori za ASST Waiter isti?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Riječ je o Assistant Waiter u restoranu, čisto da razjasnimo.

Mislim da jesu isti, jer svi dokumenti koje sam vidio su po istom šablonu.
Ja sam prvobitno aplicirao za Royal i na kraju sam završio na Celebrity.
Takođe rođaci iz Indonezije i Jamajke su bili na Azamari i prebacili su ih na Celebrity zbog otvaranja novih brodova.

I da, sigurno su isti ugovori za poziciju Asst Waiter na obe kompanije.
Ipak, ako neko ima ugovor sa Royal-a, ali UGOVOR potpisan na brodu, a ne ponuda kompanije neka postavi pa da uporedimo.

P.S. Pokušaću naći svoj ugovor sa Carnivala pa ću ga staviti ovde, čisto da se uporede.

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Mjesecno ti je zagarantirano 1200$ u slučaju da zaradiš manje od 1200 kompanija ti nadoknađuje ostatak.