Author Topic: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)  (Read 13733 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #15 on: 07/December/2014 »
Narode srecno sutra i meni i ostalima koji idu na intervju. :) Vidimo se sutra, pa da zalijemo kada prodjemo. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Branimir87

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #16 on: 08/December/2014 »
Proslo :) Sve pohvale domacinima iz GCCL a ,posao odradjen profesionalno uz ogromnu dozu ljubaznosi i srdacnosti sa njihove strane.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #17 on: 08/December/2014 »
E ovako, bio sam danas na intervju i mogu reci da nije proslo bas najbolje. Ispitivala me je Lenka, koja je HR Menager i bila je dosta neljubazna i nepristupacna, a primjetio sam da je Mina bila dosta ljubaznija i profesionalnija, tako da kandidati koji su bili kod nje su sigurno imali vise srece. Sve vrijeme tokom intervjua me je pokusavala isprovocirati, u nekim momentima je bila dosta neprofesionalna i nekulturna, a i primjetio sam da joj se nisam svidio cim sam sjeo na stolicu, dok jos nista nisam progovorio. :yeah: Pitanja su bila sledeca: Gdje sam radio, da opisem svoje duznosti na brodu, sa koje strane sluzim goste, koji je moj hobi, da li bih radio na nihovim rijecnim kruzerima u Francuskoj, da joj kazem nekoliko aperitiva, nekoliko digestiva, zatim mi je dala tri tanjira i rekla da ih drzim u jednoj ruci (sto smatram da je glupo i neprofesionalno, jer po pravilima servisa, u jednoj ruci se nose dva tanjira, a u drugoj jedan, jer moze da dodje do kontaminacije hrane, ali sam je poslusao i snasao sam se), i na kraju me je pitala imam li nekih pitanja za nju i tu sam joj postavio bas dosta pitanja i to je bilo to. Rezultate ce nam javiti u petak ili ponedeljak, mada se ne nadam puno.
U ova dva mjeseca nisam prosao na 4 intervjua. :yeah: Ocito neka visa sila ne zeli da idem na brod i vrijeme je izgleda da trazim posao na drugom mjestu i da mjenjam profesiju. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #18 on: 09/December/2014 »
Pitanja su bila sledeca: Gdje sam radio, da opisem svoje duznosti na brodu, sa koje strane sluzim goste, koji je moj hobi, da li bih radio na nihovim rijecnim kruzerima u Francuskoj, da joj kazem nekoliko aperitiva, nekoliko digestiva, zatim mi je dala tri tanjira i rekla da ih drzim u jednoj ruci (sto smatram da je glupo i neprofesionalno, jer po pravilima servisa, u jednoj ruci se nose dva tanjira, a u drugoj jedan, jer moze da dodje do kontaminacije hrane, ali sam je poslusao i snasao sam se),

Pa i nisu neka pitanja teska... mozda ti nisi za konobarskog posla, bez uvrede.  :hmm:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #19 on: 09/December/2014 »
Pa i nisu neka pitanja teska... mozda ti nisi za konobarskog posla, bez uvrede.  :hmm:
Pogresno si shvatio, nije bio problem u pitanjima, , ja sam  odgovorio na sva pitanja tacno i bez problema. Ali sam iz njenog stava i ophodjenja zakljucio da cim sam sjeo na stolicu nije planirala da me zaposli, jer ocito traze ljude koji su na bili na Waiter poziciji na brodu, a mi smo ostali sluzili samo da popunimo mjesto, da bi bilo vise ljudi. A sto se tice mog konobarisanja, ja sam za dva ugovora dobio dvije promocije, tako da to govori i vise nego dovoljno kakav sam radnik, i ne mozes da komentarises kakav je neko konobar dok ga ne vidis kako radi i dok ne odradis jedan ugovor na brodu, bez uvrede. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #20 on: 09/December/2014 »
e pa izvini onda kolega, ne znam ja tvoju biografiju kao ni tebe, tako je zvucalo, kontam ganjas prvi ugovor, sad mi je sve jasno iz ovog reply'a, izvini opet i u svakom slucaju hvala za podjeljeno iskustvo sa razgovora... da znamo sta sve da ocekujemo heh. Mirno more zelim ;)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #21 on: 09/December/2014 »
E ovako, bio sam danas na intervju i mogu reci da nije proslo bas najbolje. Ispitivala me je Lenka, koja je HR Menager i bila je dosta neljubazna i nepristupacna, a primjetio sam da je Mina bila dosta ljubaznija i profesionalnija, tako da kandidati koji su bili kod nje su sigurno imali vise srece. Sve vrijeme tokom intervjua me je pokusavala isprovocirati, u nekim momentima je bila dosta neprofesionalna i nekulturna, a i primjetio sam da joj se nisam svidio cim sam sjeo na stolicu, dok jos nista nisam progovorio. :yeah: Pitanja su bila sledeca: Gdje sam radio, da opisem svoje duznosti na brodu, sa koje strane sluzim goste, koji je moj hobi, da li bih radio na nihovim rijecnim kruzerima u Francuskoj, da joj kazem nekoliko aperitiva, nekoliko digestiva, zatim mi je dala tri tanjira i rekla da ih drzim u jednoj ruci (sto smatram da je glupo i neprofesionalno, jer po pravilima servisa, u jednoj ruci se nose dva tanjira, a u drugoj jedan, jer moze da dodje do kontaminacije hrane, ali sam je poslusao i snasao sam se), i na kraju me je pitala imam li nekih pitanja za nju i tu sam joj postavio bas dosta pitanja i to je bilo to. Rezultate ce nam javiti u petak ili ponedeljak, mada se ne nadam puno.
U ova dva mjeseca nisam prosao na 4 intervjua. :yeah: Ocito neka visa sila ne zeli da idem na brod i vrijeme je izgleda da trazim posao na drugom mjestu i da mjenjam profesiju. :uzdravlje:

Druze, nesto meni tu nije ok, bas na 4 interviewa da padnes u dva mjeseca, ne vjerujem da je sve do njih, nemoj me pogresno shvatiti, ali ja sam covjek realista, ne vjerujem bas u toliko slucajnosti i neke vise sile...

Moje pitanje je koliko si se ti spremao za interview, i ne pricam o tvom profesionalnom znanju, nego generalno o stvarima vezanim za intervju, pristupu, nastupu, osmjehu, prici, rijecima koje trebas a koje ne koristiti i tako dalje...

Ja sam vidjao jako nesposobne i mutave ljude na brodu, pa se pitam ako su takvi uspjeli nekako dobiti posao, kako si ti uspio 4 puta da padnes zaredom??

P.s. Stvarni ne mislim nista lose, i daleko od toga da zelim da te uvrijedim ili nesto, nego cisto ti pokusavam pomoci da analiziras situaciju, da vidis da mozda nisi imao neki gap...

P.p.s. Sretno sa rezultatima...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #22 on: 09/December/2014 »
... bila je dosta neljubazna i nepristupacna ... pokusavala isprovocirati ... bila dosta neprofesionalna i nekulturna ... nisam joj se svidio ... smatram da je glupo i neprofesionalno ...
U ova dva mjeseca nisam prosao na 4 intervjua ... Ocito neka visa sila ne zeli da idem na brod i vrijeme je izgleda da trazim posao na drugom mjestu i da mjenjam profesiju.

A možda je tvoj nastup neljubazan i neprofesionalan? Možda zračiš nekim "mračnim" negativnim stavom? Onog ko te intervjuiše smatraš glupim i neprofesionalnim. :hmm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #23 on: 09/December/2014 »
Polako, mozda I prodje covjek.
A sto se tice vise sile, I ona nazalost postoji.
Ko njoj moze zabraniti da zaposljava po samo njoj znanom kriteriju? Nitko.
I ja bih vjerovatno zaposljavao samo one koji se meni svidjaju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #24 on: 09/December/2014 »
S obzirom da je u pitanju HR menadžer i da joj je jedan od aspekata posla psihološka procena ljudi, moguće je da je to sve bio deo testa, možda je objektivno imala negativan potcenjivački nastup da bi videla kako se kandidati snalaze i kako reaguju u takvim situacijama. Možda. :hmm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #25 on: 09/December/2014 »
S obzirom da je u pitanju HR menadžer i da joj je jedan od aspekata posla psihološka procena ljudi, moguće je da je to sve bio deo testa, možda je objektivno imala negativan potcenjivački nastup da bi videla kako se kandidati snalaze i kako reaguju u takvim situacijama. Možda. :hmm:

Nije isključeno. Ali teško da bi HR manager išao igrati neke igrice sa kandidatima. Time bi se spustili na razinu kandidata za posao, a to je za njih neprihvatljivo.
Inače, vjerovatno nije zgodno što ću reći, ali ja još nisam upoznao HR managera za kojega bih mogao reći nešto lijepo, a radio sam prilično blisko sa dosta njih, na obje kompanije gdje sam radio.
Nisu oni ništa uzvišeniji po bilo čemu, ako su završili školu za psihologa ili sličnu.
Zaključio sam da ih uopće nije briga za radnike, i 99% svog vremena na brodu rade samo na jednom - covering ass. Štite svoju guzicu, tj fotelju u kojoj sjede.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #26 on: 09/December/2014 »
Moj intervju da GCCL je protekao bez problema.

Mina Miljkovic se ponasala krajnje profesionalno i nije igrala igrice sa kandidatima.

Pratio sam njeno ponasanje i ponasao se kako i ona.

Na njena pitanja sam odgovarao iskreno i profesionalno, bez vidne nervoze (iako sam bio jako nervozan, ali nisam to ispoljavao).

Nakon par dana mi je javljeno da sam prosao intervjuu i isao sam izradjivati sva potrebna dokumenta.

Iako sam otezao sa dokumentima, cim sam poslao zadnji dokument dobio sam datum ukrcaja ali sam morao odgoditi do pocetka sezone 2015.
Do sad sam imao samo pozitivna iskustva sa GCCL i nadam se da ce tako i ostati.

Obecana plata je 1000 eura fiksno koji oni prebacuju direktno na racun u banci kod kuce, i jos dodatnih 600 eura na brodu zajednickog bakšiša i naravno lični bakšiš koji se dobije od gostiju.

P.S. ja sam intervju imao u Aprilu 2014. Cisto da ne bude zabune

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #27 on: 09/December/2014 »
Nije isključeno. Ali teško da bi HR manager išao igrati neke igrice sa kandidatima. Time bi se spustili na razinu kandidata za posao, a to je za njih neprihvatljivo.
Inače, vjerovatno nije zgodno što ću reći, ali ja još nisam upoznao HR managera za kojega bih mogao reći nešto lijepo, a radio sam prilično blisko sa dosta njih, na obje kompanije gdje sam radio.
Nisu oni ništa uzvišeniji po bilo čemu, ako su završili školu za psihologa ili sličnu.
Zaključio sam da ih uopće nije briga za radnike, i 99% svog vremena na brodu rade samo na jednom - covering ass. Štite svoju guzicu, tj fotelju u kojoj sjede.

Slažem se s tobom u potpunosti, HR manageri su stoka... Sjećam se anegdote sa zadnjeg ugovora kad se kuvar iz Indonezije bacio sa open decka u okean ( nikad ga nisu nasli ) samo zato jer je morao kuci na emergency, i molio HR-a da pokusaju nekako organizovati kartu jer on nije imao novaca, a ona ga je onako hladno od*ebala i to dok je u toku bio crew party na tween decku kojem je prisustvovao čak i kapetan...

Da bi dotična gospođa nakon toga organizovala prikupljanje novaca za njegovu porodicu, i kao besplatno savjetovanje za crew koji se osjeća depresivno ili ima bilo kakvih problema, i naravno obavezni trening za sve clanove posade "See Something Say Something" da ukoliko neko primjeti da je neko depresivan mora to prijaviti po pravilima kompanije....

P.s. Sorry za off topic Šefe  :rofl:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #28 on: 09/December/2014 »
Slažem se s tobom u potpunosti, HR manageri su stoka... Sjećam se anegdote sa zadnjeg ugovora kad se kuvar iz Indonezije bacio sa open decka u okean ( nikad ga nisu nasli ) samo zato jer je morao kuci na emergency, i molio HR-a da pokusaju nekako organizovati kartu jer on nije imao novaca, a ona ga je onako hladno od*ebala i to dok je u toku bio crew party na tween decku kojem je prisustvovao čak i kapetan...

Da bi dotična gospođa nakon toga organizovala prikupljanje novaca za njegovu porodicu, i kao besplatno savjetovanje za crew koji se osjeća depresivno ili ima bilo kakvih problema, i naravno obavezni trening za sve clanove posade "See Something Say Something" da ukoliko neko primjeti da je neko depresivan mora to prijaviti po pravilima kompanije....


fcuk ...

ljudi dojavite mi ovakve stvari na vrijeme, anonimnost zajamčena, takav odnos poslodavca prema zaposlenicima ne smijemo prešutiti. Taj put je bio Indijac, možda će idući puta biti netko sa ovih prostora. Ne može u toj industriji nitko ništa promijeniti osim NAS na brodovima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: Upcoming recruitment session in Serbia (Belgrade)
« Reply #29 on: 09/December/2014 »
I ja sam bio sa suprugom,iskren da budem ne znam sta da mislim.Mina je bila ok,sve smo znali,ja mislim da smo prosli al opet nemam pojma jer su svi bili po 25 min unutra a ja i ona smo iznabadali sve za 10 min,3 puta brze nego ostali...sad sta da mislim nemam pojma...javice do petka :)