Author Topic: Nakon 100 godina :)  (Read 1953 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mark24

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Nakon 100 godina :)
« on: 26/November/2014 »
Dobro vecer svima,prvo da pozdravim sefa a i vas ostale koji vjerno pratite ovaj forum.Kao sto naslov kaze nije me bilo ovdje 100 godina :)  al pokusat cu sada dok sam na vacationu biti malo vise aktivniji,vratio se sam prije 2 tjedna sa svog 3.ugovora na carnivalu pa cu pokusati da sastavim neku zanimljivu pricicu :)

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Nakon 100 godina :)
« Reply #1 on: 26/November/2014 »
Dobrodosao  :clapping: :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nakon 100 godina :)
« Reply #2 on: 26/November/2014 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mark24

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Nakon 100 godina :)
« Reply #3 on: 10/December/2014 »
Dobra vecer i lijep pozdrav svima  kao sta sam obecao da cu da napisem neku pricicu o tome kakav je bio moj 3. ugovor na carnivalu pa eto doslo je vrijeme i za to.

Dakle da krenemo...

Dosao je i taj dan 30.03.2014. a to je znacilo idemo na "robiju" part 3  
Letim Zagreb-Zurich-los Angeles, Let od Zagreba do Zuricha je prosao relativno ok, po dolasku u Zurich krece zabava  nakon iskrcavanja i z avion i dolaska na terminal sa kojeg je trebao da ide moj let za LA saznajem da je let odgodjen i da se nista nezna do daljnega, reko super samo mi je jos to  sad trebalo.
Nakon dobrih 5-6 sati provedenih na aerodromu dobivamo informaciju da ce za pola sata krenuti ukrcavanje za nas let, reko fala Bogu.
Vec onak lud i umoran ukrcavam se u avion pronalazim svoje sjedalo i pukim slucajem upoznajem jednu curu iz Srbije koja isto radi na brodu al za Princess Cruise lines, reko super bar mi nece biti dosadno sljedecih 11-12 sati, naime toliko je trajao let do Los Angelesa.
Po dolasku u LA prolazimo imigraciju i sve one procedure te nakon toga napokon cigareta time, hahaha nakon 11 sati leta sjela mi je kao budali samar.
Pozdravljam se sa kolegicom te odoh da potrazim shutl do hotela, po dolasku u hotel uzimam kljuceve dolazim u sobu te se ravno bacam pod tus i u krpe, sljedece cega se sjecam zvoni alarm na mobitelu.
Dizem se spremam stvari reko to je to danas se ukrcavam na brod, odlazim do hotelskog lobija te sa jedno 30-ak indonezana i jednim ukrajincem cekam autobus koji nas treba odvesti do long beacha.
(mjesto ukrcaja Home port). Nakon 45 minutnog putovanja stizemo u Long Beach te po prvi put ugledam svoj novi dom za sljedecih 6 mjeseci, bio je to Carnival Inspiration, jedan od manjih brodova u carnival floti, Fantasy klasa.
Odvode nas na brod te putem upoznajem gore vec spomenutog ukrajinca, kaze mi ovo mi je prvi ugovor imam tremu, vidjevsi da je covjek vidno preplasen tjesim ga ne brini samo hrabro i sve ce bit ok
(Nakon tjedan dana je dao otkaz, je*iga nije brod za svakoga). Ulazimo na brod te nakon svih procedura, potpisivanja ugovora, zaduzenja kljuceva kabine, unforme uzimam svoje stvari te odlazim da nadjem kabinu, moram spomenut da mi je to bio prvi put da sam bio na fantasy klasi i bilo mi je grozno prvih tjedan dana, jer sam se stalno gubio po brodu, al kasnije se naviknes kao i svugdje.
Ulazim u kabinu a ono odbor za dobrodoslicu, 5 indonezana sjede na podu i deru po rizi kao da nisu jeli nikad u zivotu, haha reko ok nek ljudi uzivaju, ostavljam stvari te odlazim u Crew mess da nesto pojedem, falila mi brodska hrana poslje 2 mjeseca na vacationu


1. radni dan

Odlazim na sign on orientation te nakon kratkog upoznavanja broda i svih procedura kako i sta (klasicne stvari kada dolazis na brod neovisno dal si prvi put ili stoti) upoznajem simpaticnu gospodicnu iz rumunjske na poziciji Asst. Maitre'd ona je bila zaduzena da sve nas iz restaruant departmenta odvede u dinning room i pokaze gdje i sa kime cemo da radimo,Upoznajem svoj team Bio je to Jose 64 godine star Headwaiter Iz Hondurasa i Ayu simpaticna Asst. Team Waitress  iz indonezije,reko na prvu se cine ok a vidjet cemo kasnije kako ce bit,a bilo je super to mi je bio jedan od boljih timova u cijelome ugovoru.
Nakon upoznavanja sa svojim timom Jose me odvodi do nase sekcije te pocne da se smije reko Wtf? a on mi odgovara dobrodosao u najgoru sekciju na cijelome brodu,pitam ga zasto a on mi kaze ovo je najveca sekcija u dinning roomu 42 ljudi po jednom sitingu te nadodaje tip gostiju koji dolaze u ovu sekciju su svi stoka al je zato dobra lova,sto se kasnije i pokazalo tocnim lova na toj stanici je stvarno bila dobra.

Ok Show time pocinje,otvaramo dinning room ayu trci po kruh  a ja i jose ostajemo u sekciji i docekujemo goste,i stojimo mi tako proslo vec 6 sati a nasih gostiju nema skoro vec 6 i 30 nema nikoga upitam josea sta se dogadja te mi odgovara prvi je dan kruza dosta puta se gosti ni ne pojave posto su umorni od putovanja a neki i pijani i tako.Bilo je vec 6 i 45 ja se ponadao ok prvi sitting laganini kad ono odjedno dolazi grupa od 35 kineza odjednom,super ovo ce biti zanimljivo a Bogami  je i bilo,naime meni je to bilo prvi put da sam sluzio kineze ljudi moji vi si to nemozete zamislit kolko ti ljudi mogu pojest to je strasno,tih 4 dana kruza ja sam sluzio stol za 12 ljudi a jose i ayu ostatak sekcije 28 ljudi znaci svaki dan su mi narucivali u prosjeku oko 40 predjela i 50 glavnih jela to je strasno ubijao sam se od posla,da nebi mislili da izmisljam mozda ovdje na forumu ima nekog s inspirationa koji bi to mogao da potvrdi jer stvarno gosti koji su tamo dolazili su bili stoka nad stokom,al je zato lova bila dobra.

Prvi radni dan zavrsava te onako umoran i jos sav izbezumljen od puta i promjene vremenske zone odlazim do kabine da se presvucem te onda pravac Crew Bar na tradicionalnu sign on pivicu :) upoznajem nekolicinu nasih ljudi reko ajd super ima nas.

Rezime:
Tokom 7 mjeseci na Inspirationu bilo je vi se manje ok,necu rec da je bilo savrseno al opet nije bilo n itak lose na kraju krajeva svaki brod je drugaciji i svaki ugovor je kao da je prvi uvijek nesto novo.
Upoznao sam puno novih ljudi stekao neka nova iskustva i tako,sad je vrijeme za malo odmora a onda Australija here i come

Budite mi svi pozdravljeni pa se tipkamo p.s. ako ima kakvih pitanja tu sam :run: :run: :run: :plovim:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Nakon 100 godina :)
« Reply #4 on: 10/December/2014 »

dolazi grupa od 35 kineza odjednom,
Hot water and lemon

Offline mark24

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Nakon 100 godina :)
« Reply #5 on: 10/December/2014 »
hahaha,nemoj da me podsjecas