Author Topic: Novi na forumu. sto mi predlazete ?  (Read 1726 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Adict

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Novi na forumu. sto mi predlazete ?
« on: 18/February/2015 »
pozdrav svima odlucio sam se registirat na forum nakon sto sam ga malo citao .

ukratko cu da se predstavim , zovem se matej dolazim iz Rijeke pred koji dan napunio 23 godine .
Zavrsena 3 godine elektro skole i trenutno u potrazi za prljanjem matrikule, bilo u svojstvu ass struje ili neceg drugoga na cruzerima ili drugim brodovima , polozeni D2 i D42 brevet , americku vizu također koja traje do sljedece godine .
Trenutno stalno zaposlen , hvala bogu al zeljan ic raditi u inozemstvo .  
Poslao puno mailova i zvao puno telefona za ukrcaj ass struje i ide jako tesko , odlucio sam probati na cruzere se applicirat van struke, te me interesira sto mi predlazete ?   :uzdravlje:

Edit. Nisam napomenuo u slobodno vrijeme se bavim fotografiranjem imam DSLR  te nesto sitno opreme ajmo rec to mi je neki hobi . Al nisam upoznat kako je fotografima na cruzerima i dali se isplati  :wave:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Novi na forumu. sto mi predlazete ?
« Reply #1 on: 18/February/2015 »
Moj ti je predlog da pre ideš kao assistant electronics technician nego kao fotograf, em si učio školu za to em je moje neko mišljenje da je  bolji posao, uvek možeš da naučiš nešto novo, da napreduješ, nemaš posla sa putnicima, da je plata bolja, tačno je da se malo teže dolazi do te pozicije ali mislim da se isplati.

Ima ovde nekoliko ljudi na forumu koji rade kao električari na kruzerima, i pogledaj na forumu temu http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=51.0 to je za našu struku.
Nadam se da sam ti pomogao, pozdrav i srećno! :)

EDIT: Relativno sam skoro pročitao ovde da su potrebni električari na brodu al ne mogu sada da se setim gde i od kog člana, ako nađem šaljem ti link a ako te ne mrzi sam potraži.
Koliko znam preko safe cruise ima otvoren konkurs za električare, traži se minimum 2god iskustva u struci.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Novi na forumu. sto mi predlazete ?
« Reply #2 on: 18/February/2015 »
Moja preporuka je da ti pozicija fotografa bude na trecem mestu na drugom as.elektricara a na prvom as.elektronicara. Sto se tice "struje" mozes probati kod Bogdana iz Sinja koji zaposljava za MSC kompaniju. U tvom komsiluku imas agenciju koja zaposljava za NCL ( Zorovic) ili da probas preko Oceanjobs.ro iz Rumunije. sretno i mirno more !!!
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......