Author Topic: 2.1. Na stare se staze vracam - Emeralde eto me opet!  (Read 2942 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
ZVRRRR. Alarm zvoni, dizem glavu i vidim: 7:45! Auuuu kasnim vec 45 minuta!  :pad: Trceci se spremam za psao i doalzim gore... Uh, ulazim u kuhinju,vidim nema nikog bitnog ni glavatog (glavat-glavonja : nadredjeni,odnosno neko od sous chefa ili Maestro itd...) Krecem sa poslom,mislim se u sebi: "Au covece,dobro sam prosao  nema nigde nikog..."

Ali... Ubrzo stize moj kapo i kazE: Alex,executive te zove u office ,hoce nesto da poprica sa tobom.... Au. ima li sta gore?! -Pomislih ja... Odlazim u office i utanjenim glasom kazem: "dobro jutreo,zvali ste me?!" -Da jesam,sedi. Hteo sam da porazgovaramo o tvom kasnjenu. papapap mamaam... Potpisi formal warning... AAAAAAAAAAAA .

Budim se naglo! Gledam ok sebe  vidim 13h je vec i kazem sebi: HAHA majmune ,pa samo si ruzno sanjao,ugovor je gotov,kuci si stigao sinoc! I tako 21. mart 2014. prvi slobodan dan posle ugovora.. Noc pre tog asam stigao letom iz Ciriha....

Ustajem,palim kompjuter, obavljam sve sto treba od licne higijene,jedem i krecem da trosim svoje dane odmora....  

I tako su dani prolazili u odmaranju,setnjama,ispijanju pica i kafe sa meni dragim osobama.... Sve do jednog trenutka dok mi se nije obratila gospodjica ili gospodja Djovana..
Ona je neka zenska persona,koja je glupa kao... noc, neazurna i jako spora... Zove ona mene i kaze mi da moram da radim lekarski,odnosno,da joj posaljem lekarski. Kazem ja njoj da sam zakazao za par dana  i da cu je poslati cim pre.
 Ona mene pita: a zasto nisi posalo pre mesec dana kada sm ti posla mail da moras da radis? A ja kazem: da ste poslali mail,poslao bih jos tada,a posto niste,ja nisam mogao.. I krece ubedjivanje kako je ste poslala,ja kazem da nije itd... Da bi krava glupa,posle par minuta mog monologa,shvatila i rekla: Joj izviini Alex,ja ti to nisam poslala..
HA HA HA! ma sta mi rece (pomislih ja), mene si nasla da driblas  :smack:

Uskoro se blizio dan mog odlaska: 19 jun, Emerald Princess , port of call: Venecija!

MA daaaaaa,Evropa najzad,i najzad nesto normalno. Krece spremanje za taj put i novih 5-6 meseci robijanja... Poucen iskustvom sa prvog ugovora,nosim dovoljan broj stvari,carapa,majci....

18 jun: Polazak iz Beograda za Cirih,presedamo i letimo za Veneciju. 15 nasih (iz Srbije) krece put Emeralda. Kasnimo po dolasku u Cirih, a potom avion kasni za Veneciju jedno dva  i po sata... Sve u  svemu,stizemo u Veneciju..
Upoznajem se sa ekipom,vecina njih ima par ugovora iza sebe,neki su i novi,prvi im ugovor...

Jutro ,rano, krecemo sa spremanjem za odlazak i krecemo.... Kroz pola sata smo bili na Emeraldu..

Sve je vec poznato,sve isto,a cak i 90% ljudi .. Naravno poznajem skoro sve tamo od nasih i jednog dela drugih ljudi.. I krece avantura zvana : Drugi Ugovor..

Put do kabina vec poznat,laundry,crew mess ,itd itd... Jedem,spremam se i u 16h u chef office na podelu pozicija. Stavlja me na SAUCE 5 ,bolje za ovaj ugovor nisam mogao da dobijem!
Prvi kuvar mi je jedan otkaceni Indijac,koji voli Srbe vise nego 'leba da jede ,a drugi kuvar kolega sa proslog ugovor Argentinac.. Naravno Horizont duty,ali ovaj put od 8-12 pa onda od 14-16.


Posao na 5ici mi se sastojao u tome da sam morao da idem do Kambuse (store,skladiste kako god), skupljam namirnice za pripremu u glavnom povrce i to ne svo,nego uglavnom uvek isto,par vrsta.. I da stojijm na liiniji po neki put i izbacujem tnaire,kad neko od konobara [poruci nesto. Nije mi padalo nista tesko,jer mi je drugi ugovor,ekipa je bila odlicna,tako da sam svaki dan uzivao,i nisam se stresirao zbog nicega, lazem,bilo je par sitnica,ali kao da nije bilo

Duznost na Horajzontu nikad laksa... Nista se nisam cimao,raio veoma malo,jer zasto ja da radim,kad i Indijci mogu da rade mnogo bolje i vise :) zasto sebe da mucim? :D
A putnici,sve Britanci.. Ne zna se ko je gori,prozdrljiviji i primitivniji....

Kruzevi su bili po Evropi i Mediteranu, Baltiku i Rusiji (odnosno samo Sankt Petersburg)...


Evo neki uvod ovako,kratko, za koji dan kad se oporvaim,pisem detaljno kakvi su kruzevi bili,sta sam jos radio,kakve bahanalije, vodic kroz portove gde sta ima i tome slicno!! :D


Offline Bruck

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Na stare se staze vracam - Emeralde eto me opet!
« Reply #1 on: 02/December/2014 »
 :clapping:

Odmori se sto brze pa da cujemo ostatak  :pop:

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Na stare se staze vracam - Emeralde eto me opet!
« Reply #2 on: 02/December/2014 »

Kruzevi su bili po Evropi i Mediteranu, Baltiku i Rusiji (odnosno samo Sankt Petersburg)...


Evo neki uvod ovako,kratko, za koji dan kad se oporvaim,pisem detaljno kakvi su kruzevi bili,sta sam jos radio,kakve bahanalije, vodic kroz portove gde sta ima i tome slicno!! :D



Opiši sve detaljno jer mene čekaju isti kruzevi kad se aprila sljedeće godine Viking Star otisne iz Venecije.  :wave:
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Na stare se staze vracam - Emeralde eto me opet!
« Reply #3 on: 02/December/2014 »
hehe ne brini,stize detaljan opis portova po Evropi gde cega ima i kako :D