Author Topic: Skype interview za Espit Shop (MSC)  (Read 11995 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kinkis

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Skype interview za Espit Shop (MSC)
« on: 03/December/2014 »
Pozdrav svim članovima i šefu!  =""

Nova sam na forumu, čitam vas već neko vrijeme pripremajući se za brod.
Kod mene se sve dogodilo u 5 dana! Prijavila sam se za Shop assistanta, pošto govorim dobro eng i imam iskustva u prodaji. Ispunila sam forumalar EP-a na webu i istog dana me kontaktirao Siniša. Pošto nemam važeću putovnicu mislila sam da će biti problem međutim rekao je da svejedno pošaljem CV na eng i sliku. Nakon što sam poslala sljedećeg me jutra nazvao Tomislav i kratko sa mnom popričao na eng i rekao imate razgovor za dva dana (sutra!) putem Skype-a za Espit. Dobila sam prilog sa kratkim objašnjenjem da se prijave odnose za ESC, na 6 mjeseci, prodaja kozmetike.
Tu sam se oduševila jer se bavim Avon kozmetikom i sve se uzdam da ću imat o čemu pričat sutra  :nokti:
Eto expres događaji, pripremam se za razgovor sutra, malo ponavljam osnove talijanskog i pitanja koja sam našla na forumu da su vezane za Shop.
Ako ima netko mudri savjet ili je čuo nešto vezano za Espit shoppove, jer ja skoro pa ništa ne nalazim o njima, bila bi zahvalna!  :clapping:


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #1 on: 03/December/2014 »
 :wave:

Jel espit ili espRit?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kinkis

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #2 on: 03/December/2014 »
To je bila i moja prva reakcija  oT
Espit, radi se konkretno o Aqua kozmetici na bazi minerala iz Crnog mora.

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #3 on: 03/December/2014 »
 :nono: Mislim da je bolje da odustanes na vreme. U pitanju je prevara. Ti neces raditi kao Shop Assistant vec ces raditi kao Guest sale person. Sta to znaci ESPIT ti da gomilu kozmetickih proizvoda i salje te sa broda na brod. Ti se javis shop mamager-u i on/ona je zaduzen/a za tebe ali ti nisi deo shop tima vec samostalno prodajes. Radi se na procenat ali gotovo je nemoguce prodati njihove preskupe proizvode.Konkurencija ti je Spa koji takodje prodaju proizvode ali i sam Shop  jer i oni prodaju svoje proizvode. Nadji neki izgovor i odustani. Moj savet ti je da se prijavis kod Helene u Sloveniju. Ona zastupa Starboard i Harding Brothers i ako dobijes posao bices deo Shop tima a ne neko ko ne pripada nigde i ne prodaje nista.
Tu novca nema veruj mi.

Offline Kinkis

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #4 on: 04/December/2014 »
Sad sam u šoku  :facepalm:
Je li pouzdana ta informacija?
Jer ja sam konkretno dobila od njih info da je početna plaća 700USD, ostalo na proviziju.
Također sam u prezentaciji vidila fotografije zaposlenika baš u tim shoppovima Aqua.
Sad mi više ništa nije jasno  -()-

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #5 on: 04/December/2014 »
Vidis problem je u tome da je taj ESPIT nesto potpuno novo. Niko do sada nije bio da bi mogao da ti isprica iz prve ruke svoje iskustvo. Ja sam iz radoznalosti otisao da vidim o cemu se radi i saznao da oni nisu shop vec nastupaju samostalno.Video sam i sta prodaju i cene su sramotne.Licno sam puno puta video guest jewellers kako dolaze na brod . Donesu svoj nakit i pokusavaju da prodaju. Izmedju njih i onih koji vec rade u shopu je tihi rad jer prodaju istu ili slicnu stvar. Imaju obicno target koji retko kada uspevaju da dostignu. Jasno je da agencija zaradjuje na tebi i da ti nece dati sve informacije. Njima je cilj da te posalju sto pre na brod. Sto se samih fotografija tice verovatno dolaze iz njihovih shopova sa kopna. sve u svemu mislim da je rizik i s obzirom da ti je ovo prvi put bolje je da ides na sigurno.

Offline Kinkis

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #6 on: 04/December/2014 »
U principu razumijem što mi želiš reći... samo mi nije jasno kako si ti to saznao?
Jesi li vidio, je li stvar trača? Ne znam gdje si otišao kao što kažeš iz radoznalosti?  -()-
Svakako planiram odradit danas taj interview kad sam već došla do toga, ništa me ne košta.
A na kraju bi mogla postaviti par taktičkih pitanja pa pokušat izvidit situaciju  :(

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 04/December/2014 »
Ja bi ti predlozila da procitas sve sto mozes naci o njihovoj kozmetici mislim da te nece puno cimati ovo ostalo osnovno posluzit ce ti I pitanja koja su ovdje na forumu za gift shop...uglavnom to je to.

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #8 on: 04/December/2014 »
U principu razumijem što mi želiš reći... samo mi nije jasno kako si ti to saznao?
Jesi li vidio, je li stvar trača? Ne znam gdje si otišao kao što kažeš iz radoznalosti?  -()-
Svakako planiram odradit danas taj interview kad sam već došla do toga, ništa me ne košta.
A na kraju bi mogla postaviti par taktičkih pitanja pa pokušat izvidit situaciju  :(
Poslacu ti poruku na pp. Nema smisla da dajem negativan publicitet agencijama koje ih zastupaju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #9 on: 04/December/2014 »
Poslacu ti poruku na pp. Nema smisla da dajem negativan publicitet agencijama koje ih zastupaju.

Može i javno.  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #10 on: 04/December/2014 »
Ovaj forum služi za razmenu informacija. I dobrih i loših. Sve to može nekome da koristi, danas, sutra, za mesec dana... Ne treba kriti loše stvari, bolje ljudi da znaju koga/šta da izbegavaju ili ako već idu u šta se upuštaju.

Offline Kinkis

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #11 on: 04/December/2014 »
Odradila sam i to!  :yeah:
Znaci, prvo je dogovor bio u 16h, palim laptop pola sata prije, još navlačim košulju, kopčam se... Vidim upad u 14:11, r u there?
Nije neko poslovno izražavanje al aj... Ja odgovorim da sad jesam, i ona me zove! Tražim naočale po kući, navlačim odjeću i zapuhana se javljam.
Očito vole element iznenađenja...  :neee:
Ugl javila mi se mlada žena, kaže da nema kameru ali da ja uključim svoju. Dosta lošijim jezikom od moga.
Trajalo je svega 15ak min. Par osnovnih pitanja o meni, gdje živim, šta radim zašto želim ići na kruzer.
Onda je malo ona pričala o vrsti posla i istina je što kaže sovereign, radi se o agresivnijoj vrsti prodaje, nemaš shop imaš pultove i zaustavljaš ljude.
Opet me pitala mislim li da sam sposobna napustiti dom na 6 mjeseci, prodat ljudima bilo šta.
A ja naravno, naravno :) Mislim se da mi je popit jednu ladnu pivu sad...
U svakom slučaju, žena kaže dat ću vam šansu, vidimo se u prvom mjesecu u Zg na jednodnevnoj obuci koju morate proći da se dokažete prije odlaska na brod. Ni slova me nije pitala na tal i njem koje sam navela u CV-u.
Ugl., eto ja sad razmišljam... pa valjda ne može biti tako strašno da ne preživim jedan ugovor s njima  :hehe:


Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #12 on: 04/December/2014 »
Vjerujem da je to sve do tebe i koliko si spremna da istrpis, niko nije isti naravno...kao i kod nas imas svakakvih ljudi od musterija do radne okoline.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #13 on: 04/December/2014 »

Ugl., eto ja sad razmišljam... pa valjda ne može biti tako strašno da ne preživim jedan ugovor s njima  :hehe:


I ja mislim.
Ako imaš imalo dara za prodaju kozmetike, ovo će biti dobra prilika da vidiš šta sve ima na kruzeru i gdje bi se moglo više zaraditi ili bolje proći, općenito.
Osim ako @sovereign ima još nešto reći što nismo imali priliku čuti.  :pop:
A to da te agencija iskorištava, šta je tu novo? Iskorištavaju svakoga i svatko pokušava iskoristiti njih.  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Skype interview za Espit Shop (MSC)
« Reply #14 on: 04/December/2014 »
Sve najbolje  ako dobijes posao i ides na MSC ili Costu .Obavezno uci talijanski francuski njemacki meni dragi klijenti su veoma nepismeni sto se tice engleskog jezika . :rolleyes: Poznavanje jezik otvara i zatvara  sva vrata  prodaje .