Author Topic: Danas su mi stigli papiri. Gdje da otvorim devizni ra?un?  (Read 6310 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Ako imaš drugi pasoš tj drugo državljanstvo i pri tome ne boraviš duže od 183 dana u Srbiji smatraš se nerezidentom a u zakonu piše da nerezidenti ne plaćaju porez na dobit iz inostranstva. Evo sa sajta poreske uprave:

Poreski  obveznik  je  fizičko  lice  rezident  Republike  Srbije  za  dohodak ostvaren na teritoriji Republike Srbije i u drugoj državi, kao i fizičko lice koje nije rezident za dohodak ostvaren na teritoriji Republike Srbije.

Rezident Republike jeste fizičko lice koje:

- na teritoriji Republike ima prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa;

- na teritoriji Republike, neprekidno ili sa prekidima, boravi183 ili više  dana  u  periodu  od12 meseci  koji  počinje  ili  se  završava  u odnosnoj poreskoj godini;

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Onu prvu rečenicu "Poreski  obveznik ..... -ne razumije ni onaj tko ju je napisao.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ako imaš drugi pasoš tj drugo državljanstvo i pri tome ne boraviš duže od 183 dana u Srbiji smatraš se nerezidentom a u zakonu piše da nerezidenti ne plaćaju porez na dobit iz inostranstva.

ali bi trebao placati penziono i zdravstveno, sto meni ne pada na pamet. Princess ima odlican plan za vacation medical, a o penziji cu da brinem na svoj nacin

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #18 on: 14/December/2014 »
Ni ja ne planiram penziju od PIO. Uz american green karticu ua 200din mesecno imam putno osiguranje za celu porodicu. Ostalo u Srbiji je i ovako besmisleno. Uglavnom moram jos da budem 100% siguran u to za rezidenta pa onda mogu i zvanicno platu da primam. Gde su registrovani Princess brodovi ? Tj. Odakle se prima plata ?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ni ja ne planiram penziju od PIO. Uz american green karticu ua 200din mesecno imam putno osiguranje za celu porodicu. Ostalo u Srbiji je i ovako besmisleno. Uglavnom moram jos da budem 100% siguran u to za rezidenta pa onda mogu i zvanicno platu da primam. Gde su registrovani Princess brodovi ? Tj. Odakle se prima plata ?


To je tacno za porez, tako svi pomorci koji prijavljuju primanja. Na osnovu neboravka u zemlji otpisujes porez i placas samo ostatak sto te izadje oko 300 mesecno eura za 3rd ETO.

Uplate lezu iz USA, nema veze sa registracijom brodova.

    Remittance Advice: Princess Cruises
                            24305 Town Center Drive
                            Santa Clarita, CA 91355
                                      USA
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Hvala na informacijama ! Dobio sam C1/D na tri godine. Danas završavam medical u Dr. Ristić, kod njih su me poslali. Sutra predajem za UK vizu pa ako bude sve ok 19 januara na Basic safety u Southampton.
Ma ako nisam prinuđen neću ni 3 eura da im platim za ono što dobijam.

Uglavnom sada svaki slobodan minut koristim da usavršim Engleski, pogotovu pisanje izveštaja i da se koliko toliko informišem šta me sve čeka i šta mi sve treba.

Hvala još jednom.