Author Topic: Šarena laža by Kouzon  (Read 2602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Šarena laža by Kouzon
« on: 10/December/2014 »
Evo ovako,mislio sam da nikada ovo neću morati da pišem,ali kao član ovog foruma neko vreme dužan sam istim tim članovima ovog foruma,i bivšim,sadašnjim i budućim moreplovcima posebno vama budućim, da napišem moje iskustvo sa mojim (ne)odlaskom na brod.

Prvo bih se izvniu CEO-u,ako nije topik na pravom mestu,ali pošto ja "čekam" ukrcaj ,mislim da je to to,a ti ga CEO rođeni moj premeštaj gde hoćeš ako misliš da nije tu gde treba :).

Aplicirao sam u maju 2013  preko gore pomenute agencije,kao 35 godišnjak ,koji se u zadnji momenat uhvatio za neku slamku,ne bih li i ja osetio čari mora,broda,i da ne pričam dalje čega još,uz to da vidim svet i naravno da obezbedim svojoj deci i supruzi nekakav "normalan" život,ali ne vidim da je "normalno" da deca moraju da budu bez jednog roditelja,dok se drugi grca da ih sačuva na ovom usrano Balkanu.
Elem,odem ja na preliminarni intervju u Beograd sa odličnim engleskim,ali sa nikakvim znanjem kako se pravi bilo kakav koktel,a kamoli razliku izmedju burbona i viskija,jer se prijavih kao bar server,ali sa perfektno napakovanim CV ,i plus 3 preporuke iz kafana gde sam "radio",i mislim da Tom Kruz u filmu Koktel nije imao bolje preporuke od mene ,ali ja jesam radio ,ali kao obezbeđenje u tim lokalima (inače sam bio kik bokser 15 godina sa reprezentativnim statusom :) ).
Naravno,Jovana mi onako pošteno kaže ,  "Dragane nema ovo pojma,mora da se nauči,ako hoćeš da ideš za bar servera mora ovo dobro da se zna",i ja kažem OK ,naučiću.
U međuvremenu gleda moju diplomu srednje škole i kaže "Hoćeš za stolara da ideš,ja kažem da hoću,i poče ona mene nešto kao da pita o stolariji,i ja tu oduvam.
Uplatim ja posle 2 meseca ,jul 4000soma dinara,i zovu na trening ,mesec jul jedan dan treninga 60e,e sad ja pitao mailom ,jer idem kao stolar ili kao bar server,Milan kaže kao bar server,ali da proveri za stolara,ali ti Dragane daj 120e za 2 dana treninga,ja uplatih.I ja tako 2 dana učum set up,nosi se ajncer,predstavlja se piće,itd itd,i Milan meni kaže,e slušaj ideš kao stolar,ja kažem dobro što sam platio obuku za dva dana kada je obuka za neke pozicije,kao i moje 1 dan ,on kaže da mora tako,ok vidim ja da me je preje... za 60e,ali računam otićiću j... 60e. I tako mene prvo prevare za 60e,nema veze.

Posle 2 dana zove Jovana kaže,uči onu skriptu za Bar,za svaki slučaj,i ja krenem da učim ,i sve do 22 septembra prošle godine,kada su mi rekli da je otvorena pozicija za stolara,i da im spremim dve preporuke gde sam radio i prevedenu diplomu (inače sam 12 godina radio kao stolar +obezbeđenje),ja naravno odem kod bivših poslodavaca i sve to pribavim,prevedem diplomu,potvrde i ostala dokumenta koja su trebala i 1 oktobra kreće ludilo od 3 dana i 4 finalni intervju sa gospodom iz Napulja.

Prođem finalni,dobijem posao i potvrdu da sam hired ,i od tog momenta ,mesto da se radujem mom odlasku,tu počinje moja agonija.
3 meseca mi se niko ne javlja,pišem mailove,odgovaraju mi na mail nikad,zovem ,Jovana mi kaže da čekaju moj LOE,prolaze meseci ,mailovi,zvanje telefonom,i uvek isti usrani odgovor "javićemo ti kada bude nešto". Posle 7 meseci mog čekanja ,kontaktiram Zorana vlasnika Kouzona,gde mi se uredno javlja da će videti šta nije u redu,i naravno od toga prolazi mesec dana i naravno ništa. Dolazi do zakuvavanja,zabranjuje se ukrcaj Srbima ,ja strepim da li je i za Princess,međutim sve je ok.
Zoranu pišem ponovo,on mi odgovara da je kontaktirao Napulj ,da su me stavili na listu i da ostaje da čekamo,i ja i dalje čekam,čekam,čekam,zovem Niš,Jovana isto kaže da nema ništa. posle mesec i nešto dana opet Zorana kontaktiram,on mi "obećava" da će učiniti sve da me ukrca,Milan mi piše mail kako se izvinjava i da je kod mene zakočilo,ja i dalje u neverici da niko ništa ne može da mi kaže konkretno. Zoran se izvinjava,ide po Italiji, Americi nadam se nečemu,ali naravno ,čovek ide da se pere kod kompanija zbog kandidata koje je ukrcao,i čuva ugled firme ,a opet ko j... Dragana iz Kraljeva koje ima dvoje dece,čiji je mlađi sin hronični plućni bolesnik i da za njegovo lečenje ide nenormalno para.
Objašnjavaju mi da je do Italijana,da je do njih da nije do agencije,da rade sve moguće i nemoguće,ali ja dobijam informacije preko facbooka da su preko leta 2 ili 3 momka na mojoj poziciji dobili prve ugovore preko Safe Kruza. Ja ludim ,pišem,a oni naravno nikakav odgovor nemaju za mene. Zadnji put sam zvao Niš pre mesec dana,Jovana je otvoreno rekla da nema to pojma i da će probati za neku drugu poziciju tj kompaniju,ali ja lutko moja sad imam 37 godina i za mene je kasno. Zoranu sam pisao pre neki dan,ni on ne zna više šta da kaže,kao i uvek ostaje sve na pustim obećanjima  u koje ne verujem,digao ruke jesam,ali ostaje i onaj tračak nade od 0,000000000000000001 posto da će možda zvati.

Znam da će biti onih koji će ih braniti ,i onih koji će ih osuđivati,znam da će biti i onih koji će meni "deliti" savete,i onih koji će nekim svojim interakcijskim komentarima dovesti do toga da se ljudi prepucavaju na ovom topiku,ali ljudi,ja sam imao ovakvo iskustvo,osećam se prevarenim,i mislim da gube kao agencija kredibilitet,i da nisu u poziciji više u kojoj su bili.
Ovim putem ja iznosim moje negodovanje  , ocena minus 10. Nisam imao vremema da vam pišem doslovce poruke između Zorana i mene,ali više  nije ni bitno.
Rekao sam šta sam rekao,mnogo mi je žao novca koje sam uložio u njih,ali ponajviše to što sam dozvolio da budućnost moje dece ide preko njih.
Nisu neke uložene pare,ali sobzirom da već neko vreme ne radim ,a lečim dete i da posla nema u Kraljevu ,i to mi je mnogo,ne tražim da se vrati.
Znam da će da dođe ovo do njih,i ovim putem ih pozdravljam ,,RAZOČARALI STE ME I PREVARILI",a hteo sam od vas posle silnih obećanja da mi nađete posao pa makar kao čistač,ali vi jednostavno nemate rešenje,i naravno znali ste da od mog ugovora  nema ništa mnogo ranije,nego sto sam ja skapirao,znači da ste me i LAGALI.

Izvinjavam se svima vama ako je uletela neka reč,ali me i razumite.....Pozdrav iz Kraljeva