Author Topic: Treba li mi zagrljaj?  (Read 3605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Treba li mi zagrljaj?
« on: 10/December/2014 »
Autor: Jelena
December 2014.

Sve je pocelo tako sto sam legla mokre kose :) nije mi prvi x ali tu noc je bilo drugacije..
Ustala sam preparirana, mislim da je to prava rijec za taj oscecaj.
Proslo je 7 dana od tada a meni je sve gore. tj. u realnom zivotu nije mi nista ali odje ne znam dje sam jer ovako polovicna moram da radim.
Prvo sam bila samo prehladjena.
Pila sam cajeve,oblacila se dobro, mada sam uvjek dobro obucena u igraonici jer klima kida, kako je hladno.
Ono sto je cudno kad smo u Chl na brodu je minus milion, ljudi nose kape, ja ne razumijem sto ne upale grijanje.
Napolju je prehladno i onda dodjes na brod i smrznes se od klime ?!?!?!?!

Uglavnom, radim ja tako danima nocnu,pijem cajeve i sve moguce iz medicala ne bi li me proslo ali nista, sve nesto tinja da ne mogu da funkcionisem ka' normalno bice..poslednji see day ustanem (prije dva dana) sa nekim suvim
kasljem, a nadrazaj mi svaki udisaj, znaci umiranje. Ja ne vjerujem.
Ne jede mi se nista ali cu da radim vezano 5h i kad budem gotova nijedna menza ne radi. Kapiram da moram da stavim nesto u usta,odem do menze i nema nista
sto bi jela u töm momentu,nije mi dobro od toga i uzimam parce hleba, prepecem ga i namazem kikiriki puter i odem sa tim u sobu, sto ne smijem. To svi rade i svi se prave ludi.

E sad, digresija..cijeli taj kruz, prethodni i ovaj sad na brodu je HASS, najavljuju ih mjesecima, svi se tresu od njih..i ja bas to jutro odlucim da uzmem hranu, iznesem je iz menze i naletim na izlazu na hotel
direktora i sve ljude iz inspekcije, HD me gleda i ne vjeruje.
Ja se javim i prodjem, sta sad nema nazad. Napravih s****, nema nazad. Od mjesta dje su me vidjeli do sobe mi je 20 sekundi, tel je zvonio prije nego sam dosla.
Znala sam da me zove sefica ali se nisam javila.,reko aj bar da pojedem to parce 'leba' s andjelima.
Odem u camp, kazu mi da je rekla da se javim. Ja se javim, odrzi mi predavanje i ja joj kazem da nisam razmsljala i da mi je zao i da uradi sta mora.
I ona se tu iznervira sto ja tako rekoh. Kako tako? Ja joj objasnim da znam da postoje pravila i da sam ja jedno prekrsila i da zato slede posledice i da je jo ok.
Da me nije strah ni performansa, ni otkaza ni warninga.. i nije. To sam se tripovala na prvom ugovoru, sad me zabolje. Nek pisu sto 'oce!

Prodje taj dan sa tim da cekaju na odluku sto ce sa mnom, bogami ka' da cekam sudnji dan-ma mrs!
Dan posle, jucerasnji dan i Chl prvi koji nisam izasla posle dugo vremena, thanksgiving je pa nije nista radilo pa mi nije bilo zao..na brodu otpadanje od zime, mene kasalj ubija, nikako da odem u medical..sve mislim
prestace.
A kad ono sve gore. Cijelu noc sam krepala kasljuci, taman da zaspem, napad..ustanem da radim, odem u camp sa cajem sto ne smijem, sa
tabletama ni to ne moze, moram da ih drzim u tasni koju nemam jer na znam dje sam a ne da mislim o tome..
(Mi sad imamo dvije sefice. Brajdi koja je normalna i Lizel koja je nenormalna. Nece je niko, svi se zale na nju, ima je**** 38 godina izgleda kao da ima 68, bukvalno.
Jadna je i grozna.
Pije nam krv svaki dan i u sustini mene briga, Brajdi nam je glavna, a ova je tu do 3. Januar da obuci jednu curu i da nam KAO pomogne.)
Jutros mi nije bilo do zivota. Bukvalno ne mogu da udahnem a da ne kasljem.
Dosla Lizel i pitam je da odem po sirup za kasalj.
Uzmem ga, popijem i dodjem u kamp i krene da mi drobi,sto sam ga donjela, sto ce mi tablete tu, to je sve protiv pravila, ja joj kazem,ok - znam, evo stavicu u dzep, kaze ne moze, ja kazem ok, evo stavicu u kancelariju da djeca
ne mogu da uzmu, ona kaze ne moze, ja je gledam i ne vjerujem, je*e me na finjaka, ja svo vrijeme kasljem i pokusavam polovicno da zavrsim recenicu i kazem joj, ok hoces da odem u sobu da ih ostavim, sto ona iskulira i pita me
sto nisam u uniformi, a jesam nego sam umjesto camp jakne obukla drugu koju nosimo kad je hladno. Tu batalim pricu i odem u Wc i krenem da placem, da grcam bukvalno od muke.
Ne vjerujem sta mi radi a vidi da se raspadam ali ona je takva. Popila bi ti zadnju kap krvi i pustila te da umres.
Ulazi u wc i pita me -JE SI LI DOBRO?
Ja ne znam kako sam se iskontrolisala da je ne puknem preko face.
Izasla sam, posla je za mnom i krece sa pricöm, pa sta se desava, sta je problem?
Zamolila sam je da me ostavi na miru. Na kraju me pitala treba li mi zagrljaj?!?!?!
Ako odem kuci to ce biti zato sto sam vukla Lizel za kosu po hodnicima broda!!!!!!!
Za kraj dana danas, sirup je tako jak da sam posle 20min prestala da kasljem, rekao mi je da ga pijem na 4h, posle druge kasike prestanem da kasljem i ja reko aj da ga ne pijem, ko zna sta ima u njemu pa tako
djeluje, ja batalim i opet krenem da kasljem, pa ga sad pijem. Izgubila sam glas skroz i potpisala neg. performans za hranu onaj dan.
Nema dalje.
Sjutra je Nasau i ja sam off cijeli dan i vidjecu Sinisu i Luizu i nadam se da cu zaboraviti ove divne dane iza mene..
Nassau i zivot je lijep!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Treba li mi zagrljaj?
« Reply #1 on: 15/December/2014 »
Surova realnost, drži se...  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Treba li mi zagrljaj?
« Reply #2 on: 15/December/2014 »

Ako odem kuci to ce biti zato sto sam vukla Lizel za kosu po hodnicima broda!!!!!!!


ahahahh  :rofl: ma ne daj vestici da ti skace po glavi..pokazi joj ko su Balkanci  :-))))'