Author Topic: Australija - san ili java?  (Read 1869 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Australija - san ili java?
« on: 10/December/2014 »
Autor: Jelena
December 2014.

Australija-san ili java?

Odakle da krenem..vec 3 dana su prosla, a ja kao da sam tek saznala da cu da idem, puca me adrenalin skroz.
Juce, kad sam dösla iz Chl na brod, umislila sam da mi je odobreno, igrala i pjevala, zamisljala Sidnej :) trazila slike na netu, ufa!
Dosla u igraonicu i ona vadi papir i kaze 'dobila si Legend' ja krecem da skacem i vristim :) k'a ja :)
Bas mi je lijep ovaj osjecaj.
Sva sam u cudu, treba doc' do Australije a tek posle doc' kuci, hahahaha samö nek' sam zdravo!
Dakle, ovako stvari stoje, ovo je velika promjena. Vjerujem a znam da vecina misli, 'ma opusteno, samo prelazi na drugi brod'

I sve sam ovo jednom prosla ..neki dan kad sam bila kod Sinise i Luize, osjecaj koji sam imala je da bih voljela da ostanem sa njima ali brod, od broda mi nije bilo dobro.
Isti je kao ovaj na kome sam a kao da nije, druge boje, svjetlo, ljudi i taj osjecäj je malo gadan.
Sjecam se kad mi je Vanja, vlasnica vrtica rekla da kad novo dijete dolazi u grupu, proces adaptacije krece od pröstora, djete se prvo privikava na novi prostor, pa na djecu pa onda na vaspitace.
Sad, posle ovog iskustva potpuno drugacije gledam na dijete koje vristeci ulazi u igraonicu. Ja se osjecam izgubljeo a kako li je tek njima.

Meni ce to biti treci brod a osjecäj ce mi biti kao da sam u dzungli.
Bukvalno ti treba vrijeme da naviknes oci.. Novi tim i ono sto sam htjela, tim u kome nema niko ko je 1. ugovor, svi imaju iskustva i znaju sta treba da rade, radujem se tome.
Sad u timu imamo 3 koji su prvi ugovor i to je stres nevidjen. Posebno ako su uz to i bezobrazni, no to je druga pricä.
Strah me jer je tamo konstano broj djece preko 1000 !!!
Ova dva broda su taj broj imali jedino za praznike. Nama je odje redovan broj 200-300 to je nista i snalazim se i kad je guzva ali tamo je to konstantno.

Mene su zgotivili cim sam dosla na prosli brod, znam da radim i ne bojim se posla i znam da sam uvjek prosla dobro kad god sam imala ovakve situacije
'kako cu ja to' .. ali eto, djelim misli svoje.
Opet to je dva mjeseca i vidjecu kako ce mi biti pa cu razmisliti o produzetku ugovora jer imaju relokaciju broda na Aljasku..
Idu na Havaje, u Kanadu dolaze na Aljasku svo to traje mjesec dana ..to je jos jedna zivotna prilika ali to ne znam da li ce odobriti jer bi znacilo da ostajem do 20. maja sto je 8 mjeseci ali necu sad da trazim, hocu da
vidim sta ce me sacekati tamö a nadam se najboljem..

Ja se ovome nevidjeno radujem,nestavarno mi je i odavno se nisam osjecala ovako zivo!! Ubila me bre dosada odje, sad je red na adrenalin opet!
I ako ista krene kako ne valja, a znam da nece jer mene vala sreca prati, uvjek mogu da odem kuci.
Cekam sad vizu, kompanija sredjuje sve pa vjerujem da sve biti ok.
Ukrcaj na Legend mi je 18. Januar tako da s obzirom na let koji traje tricavih 30h :) idem par dana prije sa ovog broda..jaooooo!!!!
Pa je li moguce, ja odoh u Australiju! Brate kakav je ovo film?! :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)