Author Topic: Elektro sam skola (smjer:elektronika, III razred). Sta mi preporucujete?  (Read 3697 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zbrpaok

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Elektro sam skola(smjer:elektronika, III razred).

Ne bih volio da spamujem, probao sam preko search opcije da nadjem adekvatan savjet, ali bezuspjesno.
Odlican sam djak i to vucem od osnovne skole, znam da je to nebitno koliko je bitno koliko si sposoban za rad na brodu, snalazljiv prostije receno.Sada treba mi savjet vezano za faks.
Razmisljao sam o Pomorskom fakultetu.Sada imaju tri smjera:Nautika, Brodomasinstvo i Pomorske nauke i 2 smjera iz menadzmenta koji me stvarno ne zanimaju.
Od ovih 5 najinteresantije su mi Pomorske nauke.
ETF ne bih volio da upisem, bolio bih malo barem da se odvojim od racunara).
Od sertifikata imam:ECDL, CCNA, MCSA.Radim kao Mrezni Inzenjer u jednoj nasoj kompaniji u Crnoj Gori, ali sve slabije posla ima.Rad na brodu me uvijek zanimao.
Sta mi preporucujete?

Hvala unaprijed svima, i izvinjavam se ukoliko je postavljeno slicno pitanje.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 10/December/2014 »
Pa red je da kao neko iz tvoje price probam da ti pomognem. Jos nisam poceo da radim ali cekam ukrcaj krajem januara na poziciju 3rd ETC. Na pomorskom fakultetu imas smer pomorska elektrotehnika-elektronika. Ja sam ga zavrsio i odmah nakon diplomiranja preko fakulteta pozvan na intervju i posle zaposlen. Da budem iskren tri godine pre ovoga kao veoma iskusan IT administrator (MCITP) sa 10 godina iskustva konkurisao sam na 1000 mesta bukvalno i niko me ni kontaktirao nije. Smer ti vodi Tatjana Dlabac i slobodno je nađi na faksu. Sta obuhvata posao i sta da spremis imas u mom postu pa procitaj. Za mene je to posao kao detetu da kazes da radi u Diznilendu !

Offline zbrpaok

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pomorski fakultet-Elektro skola(Rad na brodu)
« Reply #2 on: 10/December/2014 »
Zahvaljujem, znaci da picim na pomorsku elektrotehniku.Super jos jednom HVALA.Takodje sam procitao vas thread, zanimljiva pitanja su vam postavili  :D

Ako ima jos neki savjet cijenio bih.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 10/December/2014 »
Sta god da te zanima slobodno pitaj. A nadam se da cu za godinu dana biti od vece koristi. Ako imas mogucnosti i zelis da rsdis kao ETC moje misljenje je da sa Pomorskom elektrotehnikom imas najvece sanse. Jos ako si mlad onda i kadetura nije problem.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 11/December/2014 »
Pomorskih elektro-tehničara nedostaje na svim kompanijama i s tim se ukrcava možda i najlakše. U offshore se isto lakše uleti kao elektrotehničar nego npr. navigator. Evo i ja sam zbog sličnih razloga nakon godina u IT-u prešao nazad u elektrotehniku na brodu.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline zbrpaok

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pomorski fakultet-Elektro skola(Rad na brodu)
« Reply #5 on: 11/December/2014 »
Zahvaljujem jos jednom svima.Bicete u toku :)

Offline zbrpaok

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pomorski fakultet-Elektro skola(Rad na brodu)
« Reply #6 on: 21/December/2014 »
Rekao mi je brat koji radi na brod u kompaniji u Singapuru Pacific tako nesto.Da ce sledece godine biti srezane plate na pola zbog ponude filipinaca,indijaca i ovih ostalih indijanaca.Kolika je tacnost informacije moze li neko da mi potvrdi?"Srecom" pa imam jos godinu da razmislim.


Hvala unaprijed