Author Topic: Viking Ocean F&B, Bila sam prije dva dana na interviewu  (Read 2969 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Pozdrav drustvo.

Bila sam prije dva dana na interviewu, u istom danu smo imali preliminarni i glavni. Preliminarni je trajao oko 10-15 min, glavni 40-60 min.
Troje nije proslo preliminarni, dvojcu su skuzili da su nafilali CV, a za treceg ne znam.

Uglavnom su bila ona standard blesava pitanja, tko, sto, gdje se vidis za 5 god, zasto bas VO, koja si zivotinja, sto tvoji prijatelji misle o tebi... cisto da vide nivo komunikacije.
Ako se svidite prvom ciki onda idete cekati na glavni interview.

E tu ce vas oderati, ali doslovno.  :pop:
Ako zelite raditi na VO, ali neka malo jaca pozicija osim utility morate imati iskustva, nebitno brodskog ili kopnenog. Interview se sastoji od prakticnog i teorijskog dijela.
Morate znati koji noz za sto sluzi, koja vilica za sto, koja zlica, tanjuri, case, doslovna vam moze pokazati bilo sto od posuda.
Obavezno znanje setupap stola, nosenje tacne (cak i one velike u kojoj hrana stize sa galerije), posluzivanje, odnos sa gostima...
Bilo sto od hrane, koji umaci se slazu sa cime, sto ide u koji koktel....

Preporucila bi vam da proucite kompaniju i naucite osnovne stvari, kao i njihove planove za buducnost, i na prel. i na glavnom su mi dolazila ta pitanja i tocno im vidis kako im se cakle oci kad vide da znas o kompaniji.   :deda:
:)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 18/July/2015 »
Izvini a gdje si ti to stekla znanje nosenja hrane na velikoj tacni na prostorima bivse yuge?

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
nisam na prostorima bivse yuge, ali.. imas video materijale po internetu...

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=MGsRG7Rfr18[/yt]

na ovakvom trayu je bilo cini mi se 6 tanjura za nosit na interviewu
:)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 18/July/2015 »
Sto bi rekli u bosni, gledat i sr*t nije isto, sto se mene tice mislim da to nije problem ako imas iskustvo i sa obicnom tacnom, sluzio sam jumbo porodicne pizze na velikim drvenim daskama u jednoj ruci tako da mi nije predstavljalo nikakav problem da je nosim u visini ramena kao sto se nosi i ta velika tacna..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pazi, ovo su treyevi sa podijeljenim jelima, zajedno sa pripadajućim poklopcima, znači nekad i 6 x 3 u visinu, ukupno 18 ako se ne varam.
Taj se trey opako savije pod težinom.
Moja kancelarija je bila pored ulaza u dining room, skoro svaku večer je netko prosuo sve skupa, a to se čuje daleko ...  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 19/July/2015 »
Sto bi rekli u bosni, gledat i sr*t nije isto...


Istina, ali cim ti pokazes znanje da ta tacna ide na ruku iznad ramena, a ne tipa da je krenes ispred trbuha nosit sa dvije ruke ti je automatski plus...

Meni tih 6 tanjura sa poklopcima nije bilo tesko nosit i žonglirat između stolova...


I još nešto što sam zaboravila napomenuti.
Nije bitno za koju poziciju se prijaviš, dobit ćeš pitanja i za waitera i za ass. waiter i za bar stewarda.. ovisno o tvom pokazanjom znanju ponudit će ti poziciju.
:)