Author Topic: Brand new VIKING OCEAN crew - Svi koji su prosli za Viking Ocean 2015  (Read 19150 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bo1987sk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Tako i ja mislim, da ce sve biti u zadnji cas... svaki dan provjeravam mail desetak puta ne bi li stogod dobio od agencije  :D
dodje mi da ih nazovem i pitam sta se vise desava. jer vrijeme leti, 3 mjesec ce brzo, a mi imamo mi dosta toga  za obavit.
Medical,  stcw d1 i d2 napredni koji zahtjevaju i koji traje jedno 6,7 dana, crowd control management, crisis management....

Btw ljudi koji su isli na prvi intervju dobili si informacije da se ide polovinom 2. mj, ako se ne varam 16.2., kolega koji je kasnije isao dobio je info da se ide 26.2.
Ja sam bio na zadnjem intervjuu u 12 mj i rekli su nam da se ide 1.3. ALI da to nije sigurno 100% jer su vec mijenjali datume.
Jos ako izgradnja broda kasni kao sto se prica,  mozda nam pomaknu na polovinu 3 mj ili pocetak 4.  oT

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Ako već bude kašnjenja šta je sa kruzevima koje su putnici rezervisali, i to se pomjera ili šta se dešava?
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline bo1987sk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Ako već bude kašnjenja šta je sa kruzevima koje su putnici rezervisali, i to se pomjera ili šta se dešava?

 :hmm: to je dobro pitanje. dakle kasnjenja nebi smjelo biti  :D bit ce ko na carnival sunshineu. za goste ce biti sve kolko tolko gotovo a crew area ce bit u kaosu. isplovit ce se i u crew arei ce radnici jos mjesec dana busit, pilit, stemat, varit i sl  :smack:

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Moj insajder iz Venecije mi javlja da će nama iz bar departmenta šef biti ni manje ni više nego Atanas, ""]] mi koji smo išli preko Kouzona ga znamo.
Izgleda da čovjek malo radi na brodu, malo na kopnu.
Ja sam se iznenadio kad sam čuo, ali to je 100% sigurna informacija.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Moj insajder iz Venecije mi javlja da će nama iz bar departmenta šef biti ni manje ni više nego Atanas, ""]] mi koji smo išli preko Kouzona ga znamo.
Izgleda da čovjek malo radi na brodu, malo na kopnu.
Ja sam se iznenadio kad sam čuo, ali to je 100% sigurna informacija.

On je Bar Manager? :O Jesi li ti siguran?

Offline sikiriki

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile

Imam pitanje u vezi materijala koji smo dobili da spremamo za polaganje STCW sertifikata. Koliko je realno i bitno da se nauce 190 stranica za 2 nedelje, posto sam cuo da ce nas tada zvati na obuku i polaganje, i zbog cega ucimo sada ako cemo vec imati obuku??? Mislim da je previse materijala u svakom slucaju. I da, postoji li mogucnost da nekoga obore, tj. da ne ode na brod zbog tih sertifikata? :hmm:

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re:
« Reply #36 on: 18/January/2015 »
Ucenje za STCW?? To je predavanje... samoprezivljavanje na brodu... osnove da osnovnije ne moze biti. D1. Ili vi morate D2?

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #37 on: 18/January/2015 »
Nije nauka ionako pitanja budu tipa A B C D reci sta je tacno ako i pogrijesis teta zaokruzi tamo:) barem je kod mene bilo tako.

Offline Dzoni82

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re:
« Reply #38 on: 21/January/2015 »
Drugari mozete li pomoc? Trebamo ici na intervju sada februara za viking.  Cisto da nam napisete. Jel bio neko za bartendera?

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Imam pitanje u vezi materijala koji smo dobili da spremamo za polaganje STCW sertifikata. Koliko je realno i bitno da se nauce 190 stranica za 2 nedelje, posto sam cuo da ce nas tada zvati na obuku i polaganje, i zbog cega ucimo sada ako cemo vec imati obuku??? Mislim da je previse materijala u svakom slucaju. I da, postoji li mogucnost da nekoga obore, tj. da ne ode na brod zbog tih sertifikata? :hmm:

Što je previše previše je, danas sam se natjerao da pročitam malo.
Oko 200 stranica materijala, to je nemoguće naučiti.
Moj kolega reče da je on to polagao preko Skajpa i da je dobio u Powerpointu ponuđene odgovore pod A-B-C-D kao kad polažeš testove na vozačkom ispitu, tako ćemo i mi.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline sikiriki

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Što je previše previše je, danas sam se natjerao da pročitam malo.
Oko 200 stranica materijala, to je nemoguće naučiti.
Moj kolega reče da je on to polagao preko Skajpa i da je dobio u Powerpointu ponuđene odgovore pod A-B-C-D kao kad polažeš testove na vozačkom ispitu, tako ćemo i mi.

I ja sam krenuo danas da citam, plan mi je da procitam ceo materijal pa sta upamtim... Mislim da su ti koji polazu preko skajpa oni koji idu hitno, barem su meni tako rekli, tako da verujem da cemo mi ipak raditi to licno.

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #41 on: 21/January/2015 »
Da tako je i kod mene bilo.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
I ja sam krenuo danas da citam, plan mi je da procitam ceo materijal pa sta upamtim... Mislim da su ti koji polazu preko skajpa oni koji idu hitno, barem su meni tako rekli, tako da verujem da cemo mi ipak raditi to licno.

Hmm.... 650e + put negdje... cisto sumnjam, ja mislim da cemo svi polagati preko skype-a, bar se nadam...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile