Author Topic: Kako sam izvadio Gr?ku iz krize-2.deo  (Read 9295 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Kako sam izvadio Gr?ku iz krize-2.deo
« on: 14/December/2014 »

          Raspitao sam se preko neta i saznao sam da Kinezi rade te masaže po plažama na crno, da nemaju nikakvu dozvolu i računam kad mogu oni, mogu i ja.  :D Fotokopiram svoju diplomu višeg fizioterapeuta, tj. uradim overenu kopiju diplome na engleskom, stavim to, ulje, krpu, i još neke stvarčice u torbu i krenem da radim. Kasnije sam uradio i katalog za masažu. Diploma je važna pošto su mi je mnogi turisti tražili na uvid ili sam je ja sam pokazivao. U GR nije stroga kontrola po ovom pitanju a glavni kontrolori su komunalna (više) i obična policija (manje). U GR su sve plaže državne ali su zakupljene od hotela, restorana i drugih privatnika. I sad neki zakupci plaža su me pustali da radim, neki nisu, većina jesu, negde mi tražili 5 evra po masaži, negde ne. Situacija je šarena i zavisi od čoveka.

 Cene masaža sam formirao na osnovu Kineza. A kako? Sednem na pesak kao turista, čekam prvog Kineza da naiđe. Nailazi. Pitam ga za cene. Kaže mi. Hvala. Čekam drugog, ponavljam proceduru i vadim prosek. Moje cene su slične kao njihove ali moje masaže su mnogo bolje. Ali psihologija je čudo i generalno su Kinezi uvek mnogo više zarađivali od mene. Radio sam masaže na ležaljkama na samoj plaži a ponekad i na peškiru na pesku. U GR masiraju Kinezi, Kineskinje, Tajlanđani i Tajlanđanke (mada ređe) ali za mene su to sve Kinezi.

Prvi dan ne uradim ništa, krivo mi je al idem dalje. Drugi dan ubodem 2 masaže ali tek kasno. Na većini plaža ništa. Prvu masažu ubodem na plaži hotela Kreta Maris, to je najveći hotel na Kritu, 5* naravno. Prva mušterija-Holanđanka. Najčešća masaža mi je bila masaža leđa, vrata i ramena, pola sata. Tad mi je cena bila 15 evra. Tu masažu sam i odradio Holanđanki a kasnije i još jednu. Počinjem da zarađujem i da izlazim iz krize. Ukupno gledano prvih par meseci mi je loše i slabo išlo.

Uglavnom sam pitao zakupce plaža da li tu mogu da masiram ali neke i nisam. Kad sam video da nema Kineza, na te plaže, uglavnom, nisam ni ulazio. Ulazim na 1 plažu, dočeka me zakupac i kaže, kako šta, ja ga pitam, on mi potraži diplomu i dozvoli. A čovek je inače jako dosadan i uvek me je nešto zagovarao a plaža mu je bila loša. Ulazim na susednu plažu i zakupac me izbaci i kaže mi da ne smem tu da masiram. A Kineza je pustao, bilo je i toga. Ulazim kasnije na drugu susednu plažu, ne znajući da je isti zakupac i on mi prilazi, vadi mobilni i zapreti mi da ako ne odem, za 5 minuta će da pozove policiju. Je*o te, koja budala, ko da sam došao da mu koljem turiste na plaži a ne da ih masiram. Na pometutoj hotelskoj plaži je zvanično bila zabranjena masaža pošto je hotel luksuzan i ima svoj velnes i spa centar ali su nam u početku gledali kroz prste. Kasnije su nam potpuno zabranili da ulazimo. I meni i Kinezima. Na plaži na kojoj je radio Saša su mi dozvolili da masiram. A Saša je pitao ove pored njega i oni su mi dozvolili. Na te 5 spojene plaže su mi dali da radim.

Krit je, inače, prelepo ostrvo ali sam Hersonisos i nije baš nešto naročito. Plaže su iseckane i to me je nerviralo. Sezona u GR zavisi od mesta i ostrva a na Kritu počinje obično krajem maja/početkom juna (zavisi kako za koji posao) a završava se tek sredinom oktobra. Hoteli rade sve do 1. novembra. Zbog položaja ostrva prema suncu, i broja sunčanih sati sezona se kasno završava a septembar je prelep mesec na Kritu. Posle posla sam voleo da šetam gradom, naravno kad sam imao snage a mnogo sam voleo da odem uveče na spojene plaže blizu hotelske plaže, izujem papuče i šetam po plaži i plićaku. Prelepo. Retko sam se kupao pošto sam gledao da što više zaradim a naravno, pošto sam radio za sebe, mogao sam kad sam hteo. Lep je osećaj raditi za sebe u tuđoj zemlji samo što sve troškove moraš sam da plaćaš. Šalio sam se kako bi bilo najbolje da ja radim za sebe a da nađem neku budalu da mi plaća stan i hranu a kasnije sam delimično i uspeo u tome. Hahaha. Inače, neki poslodavci plaćaju radnicima stan i hranu, neki ne, sve zavisi šta i gre radiš, većina plaća hranu, restorani naravno, i to znači a klubovi ti daju besplatna jeftinija pića. Mislim da je slično i u HR.

Što se tiče Srba, srpskih turista ima veoma malo a radnika koliko hoćeš. Ubedljiva većina srpskih turista su gastarbajteri i Beograđani a radnika ima iz cele Srbije a pogotovo sa juga. Doručak sam sam pravio a pošto ne znam da kuvam ručao sam u restoranu Arbi i on je bio najveća baza srpskih radnika tamo tada. Haha. Mislim da taj restoran više ne radi. Hrana im je bila dobra a nagodio sam se njima da jedem tu stalno za 5 evra-obrok. Tu sam upoznao dobre likove, Arbi je kao što rekoh car a najveći za*****ant a ujedno i lažov je bio 1 konobar Dragan iz BG. Haha. Umeo je da izmisli neke priče i da pali mene i ostale.  :rofl:

Tako mi je prišao 1 dan i rekao mi je: „Znaš šta, ti ovde masiraš po plažama, ima dosta baba ovde, ti bi mogao da počneš da je**š babe za pare. Šta bi ti falilo?“ Ja mu kažem: „Si ti lud? Šta je tebi? Pa meni je to grozno i odvratno!“ A tek će on: „Ma šta te briga, radi to i ćuti, je*i babe, zgrći lovu, nemoj da pričaš nikome i boli te uvo! Ja bih to radio al ne mogu od ovog posla. A ti si više u kontaktu sa ljudima na plaži! Uostalom, ako ti nećeš, nabaci ih meni! Šalji ih ovamo! Ja oću!“ Ja ga gledam i ne verujem. On je bio poluozbiljan, polušaljiv a ja naravno da nisam prihvatio te njegove kombinacije jer mi je to grozno! Pa ja jesam propao ki Grčka al nisam baš toliko.  :yahoo:

On je već sutra krenuo SVIMA REDOM da priča kako ja je**m babe za pare. A pazite, on mi je prvi to predložio i prvi mi dao tu glupu ideju! I još je mrtav ozbiljan pričao ljudima kako sam mu se hvalio koje sam sve poprcao! Budala! Aj što je to pričao našima nego je te gluposti počeo da priča i nekim stranim radnicima i gostima kod Arbija. Sedimo za stolom ja, neki naši i neke mlade Holanđanke koje su tu bile na nekoj praksi, čekamo da jedemo i on im mrtav 'ladan objašnjava kako ja tu je**m babe za pare i kako to radim i koliko im naplaćujem te „usluge“ a one sve u mene: RIIIIIIIIIIIIIILIII? I ja tu krenuh da im se pravdam da nisam, kao pustite ga, ne zna šta priča i posle sam rekao Draganu-znaš šta, pred našima možeš da pričaš šta oćeš jer me znaju i znaće da lažeš al nemoj bre to više da pričaš pred strancima, pomisliće ljudi da to stvarno radim! A on me pita-znači pred našima mogu da te olajavam koliko oću? A ja mu kažem-ali samo pred radnicima-nikako pred turistima.

A u tom klevetanju mu se pridružio i 1 Dika, takođe iz BG koji drži radnju sa smešnim majicama i koji je takođe težak za*****ant i lažov, mislim ne zna se ko je veći lažov od njih dvojice. Haha. I on je isto tu priču tj. čorbu začinjavao, solio, dodavao... I ja sam se u početku branio i pričao kako to nije istina a kad sam video da ne vredi, na kraju sam sve to okrenuo na za**banciju i kad bi me oni (naši) pitali jel jesam, ja bih im rekao: JESAM  :banana: i još bih im ispričao i neke izmišljene detalje seksa z babama. Čak sam i pesmu sastavio tim povodom. Haha. I na kraju, umesto da pale i lože oni mene, ložio sam ja njih. Pa čekajte bre, mene ste našli! Sram da vam uđe! I nikad da ne izađe!  :rofl:


Nastaviće se..................
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Dado the Boy

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kako sam izvadio Gr?ku iz krize-2.deo
« Reply #1 on: 21/November/2016 »
Procitah  sve tvoje memoare,ali niDje nema da si dospeo na brod,ako ne da masiras babe onda bar da ribas palubu sa cetkicom za zube  :rolleyes:
Ja svojim morem plovim,putujem,sve manje tugujem,sve vise ludujem jer znam da neko kuci ceka me...

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kako sam izvadio Gr?ku iz krize-2.deo
« Reply #2 on: 22/November/2016 »
Па одложио сам због Грчке и због неких породичних (и других) ствари али и даље планирам. До пре месец дана сам био у Грчкој.  :rolleyes:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo: